На Вінниччині в суботу, 16 грудня, на пероні станції "Вапнярка" відкриють пам’ятник графу Сідалковському – герою книги «Аристократ» із Вапнярки»
Про це кореспонденту "Укрінформу" повідомив автор вiдомого сатиричного роману письменник Олег Чорногуз.
«Ця ідея народилася і в мене як в автора книги, і в скульптора з Вінниччини Миколи Крижанівського. Йому хтось дорікнув, мовляв, ти зробив пам’ятник Остапу Бендеру, а є ж такий цікавий персонаж як граф Сідалковський – «аристократ» із Вапнярки. Ну, він десь півроку тому і взявся за цю справу. Підтримали нас директори великого агрохолдингу - їхні імена для безсмертя будуть вибиті на пам’ятнику», - повідомив Чорногуз.

За його словами, Євграф Сідалковський постав в образі самовпевненого провінціала, який їде підкорювати столицю. В руках він тримає їжака, якого збирався схрещувати з ондатрою. Доповнює пам’ятник напис «Вапнярка – центр всесвіту, а Європа – наліво».

Його бачитимуть пасажири потягів, що проходять через станцію «Вапнярка», позаяк розташували скульптурну композицію поруч із пероном. Бо, як казав цей персонаж, головне в житті – сісти в правильний вагон і не потрапити на очі начальнику поїзда.

«Дай Боже, щоб ми ставили тільки пам’ятники сміху - древні ж казали, що «світ уцілів, бо сміятись умів», - замість того, щоб ставити їх на цвинтарях нашим молодим хлопцям, які гинуть сьогодні. Можуть бути різні відтінки цього сприймання, але ж без сміху не виживеш! Треба утверджуватись, не зважаючи ні на що», - вважає письменник.

Відкриття пам’ятника відбудеться у суботу о 12.00.

Сатиричний роман Олега Чорногуза «Аристократ» із Вапнярки» побачив світ 1979 року і одразу став бестселером, а загалом виходив друком 7 разів 22 мовами свiту. Загальний наклад цієї книги склав майже мільйон примірників.

Iнф.: ukrinform.ua

Коментарі

 

Коментарі  

 
+1 #1 Юрій Цеков 15.12.2017 15:33
Дякую за приємну інформацію про непересічну культурну подію на теренах рідної Вінничини. Київські сміхолюби і сміхотворці палко вітають винуватців цього свята - авторів книги та скульптури про
дотепного вапнярського шалапута, - а також шляхетних меценатів, котрі підтримали творців веселого жанру - їхні імена будуть назавжди вписані не тільки на постаменті, а і в пам'яті нащадків, зрештою, всіх, хто зупинятиметься на станції, котра стала знаменитою на весь світ через свого веселого й авантюрного земляка "графа" Сідалковського. А їжак у його руках, котрого він збирався у столиці схрестити з ондатрою, завжди нагадуватиме пройдисвітам, що ця симпатична тваринка неодмінно опиниться в їхніх штанах, тільки-но вони задумають щось кепське...

Дослідник біографії та столичних пригод
героя роману "Аристократ із Вапнярки" Юрій Цеков
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити