Результати нових досліджень швейцарської "Мони Лізи", відомої як "Айзелуортська Мона Ліза", варто розглядати як доказ того, що ця картина не була пізньою копією "Джоконди", а написана самим Леонардо да Вінчі.
Про це, заявили експерти з фонду Мони Лізи в Цюріху, провівши ряд тестів.
Портрет Мони Лізи Айзелуортської, як всановили фахівці Швейцарського федерального технологічного інституту, був написаний між 1410 і 1455 роками.

У вересні 2012 року, коли картину тільки виявили, ніхто і припустити не міг, що вона належить пензлю Леонардо. Більшість експертів зійшлися на думці, що це копія, написана наприкінці XVI століття. Портрет Джоконди, що висить в Луврі ось вже більше трьох століть, до цих пір вважався єдиною картиною. Мистецтвознавець Девід Фельдман, президент Фонду Мони Лізи говорить, що вже зв'язався з італійським експертом Альфонсо Рубіно, і той, вивчивши геометрію "Вітрувіанська людина" і порівнявши її з джокондівською, дійшов висновку, що вона повністю відповідає стилю Леонардо.

Про картину вперше почули в 1913 році, коли британський мистецтвознавець Х'ю Блейкер виявив її в заміському маєтку американського фізика і поціновувача мистецтва Джона Асмуса.

У фонді вважають, що "Айзелуортська Мона Ліза", названа так на честь лондонського передмістя Айзелуорт (саме там жив  та купив картину на початку XX століття колекціонер Х'ю Блейкер (Hugh Blaker), є прототипом "Джоконди", але картина не була закінчена. Вважається, що моделлю для Леонардо стала Ліза Герардіні, дружина торговця шовком з Флоренції Франческо дель Джокондоне - він замовив портрет своєї дружини на самому початку XVI століття.

У фонді вважають, що в 1503-1505 роках була написана не "Джоконда" з Лувру, а саме "Айзелуортська Мона Ліза". Художник не встиг її дописати до свого від'їзду з Італії в 1506 році та відправив замовнику. "Джоконда", відома всьому світу, на їх думку, була написана у Франції близько 1516 року.

Фонд Мони Лізи був створений в 2010 році для того, щоб довести справжність картини, яку деякі дослідники все ж вважають тільки копією шедевра з Лувру. Для своїх досліджень фонд залучає іноземних фахівців

Інф.: trust.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити