Нова стріка вийде на екрани на початку грудня
Історичний екшн  (режисер Олексій Шапарєв) присвячено 100-річчю бою на залізничній станції Крути неподалік Ніжина, де 29(за останніми дослідженнями істориків – 30-го) січня 1918 року  українські вояки, переважно студенти університету святого Володимира та юнкери із куреня Січових стрільців,  не маючи військового досвіду на чотири дні затримали наступ більшовиків на Київ. Це дало змогу укласти українській делегації Брест-Литовський мир, який де-факто означав міжнародне визнання незалежної Української держави.

В бій, що тривав п’ять годин, проти чотирьохтисячної московської армії під командуванням Муравйова, вступили всього чотириста юнаків, подвиг яких ціле століття надихає  на боротьбу за незалежну українську державу. Він став надихаючим прикладом як для героїв ОУН-УПА, так і для героїв сучасності у війні проти путінської неоімперії. Важливим фільмом для виховання української  нації назвав стрічку «Крути 1918» віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко під час її презентації  творчою групою у столичному кінотеатрі «Оскар»: «Все українське суспільство має подивитися цей фільм. Ми повинні зрозуміти чому на початку XX століття не вдалося відстояти державність, чому вона була знищена. Як і затямити те, що без українського війська не може бути української держави!»     
                                                                                                        
«Ця стрічка -  не просто реконструкція бою, це історія через кохання, - підкреслив міністр культури Євген Нищук. Це легенда, яка може бути світовою. Хронологічно мав би спочатку з’явитися  фільм про Крути, потім про  Майдан, а потім вже про «кіборгів». Тема Майдану обов’язково має бути висвітлена в кіно. Звідки майданівці брали сміливість іти з дерев’яними  щитами під кулі? Саме з тих часів…»                                             
Учасники презентації провели паралелі між подіями тих років і сьогоднішніми. «У 1918 році з боку Росії, що пішла кривавою навалою на Україну теж була гібридна агресія. Під Крутами воювало до півтори тисячі балтійських моряків, а більшовики казали, що в Україні йде громадянська війна. Тоді російське військо зайшло на територію української держави під популістськими гаслами «Землю селянам!Заводи робітникам!», а у 2014-му  із закликами «боротися з хунтою і укрофашистами. А фейкова Харківська  народна республіка була створена за вказівкою з Москви, як нині так звані лнр/днр», - зазначив Павло Розенко.   
                                                                                                                        
Зйомки фільму стартували 8 вересня 2017 р. у Межигір’ї, де були відтворені французькі локації стрічки. А основні події фільму розгорталися на Софійській площі, Київській фортеці, вулицях столиці та на Троєщині, де облаштували київський залізничний  вокзал. Саму станцію Крути знімали у селі Сингаївка Черкаської області. У стрічці задіяно близько тисячі акторів,  якими стали також волонтери та 150 бійців Національної гвардії, що взяли участь у масових сценах, і використано дві тисячі одиниць зброї. Як зазначив автор ідеї та сценарист Костянтин Коновалов , ідея фільму з’явилася десять років тому і майже стільки ж писався, оживлявся сценарій, до нього додавалися все нові деталі.  Творці стрічки у своїй роботі спиралися на хроніку, спогади учасників тих подій, зокрема  мемуари Аверкія Гончаренка, сотника армії УНР. Головні ролі у стрічці зіграли Євген Ламах, Надія Коверська, Андрій Федінчик, а міністр культури Євген Нищук знявся у ролі батька одного з вояків.     
                                                                                     
Віце-прем'єр-міністр України зазначив, що половину бюджету стрічки «Крути 1918», 26 мільйонів гривень, склала державна підтримка: «Такі фільми як «Крути 1918», «Кіборги», «Червоний» без державної підтримки б не вийшли. Державна підтримка кінематографу буде й надалі зростати. Приймаються нові закони, спрямовані на розвиток українського кіно. О тож цьогоріч на екрани вийде не менше 40 нових фільмів».     
                              
Учасники прес-конференції зазначили, що чотири українські стрічки, які минулого року демонструвалися в кінотеатрах, вже сумарно зібрали 80 млн гривень. За місце у прокаті в осінні місяці 1918-го наразі будуть змагатися шість нових фільмів. Стрічку «Крути 1918»  в кінотеатрах покажуть 6 грудня 2018 року - у День Збройних Сил України. Робота над фільмом, зйомки якого вже завершено, триває. Продюсер стрічки Андрій Корнієнко повідомив, що одночасно ведуться перемовини з міжнародними компаніями про прокат цього захоплюючого українського історичного екшну за кордоном. Інтерес до фільму є чималий.

Офіційний трейлер фільму:

Георгій Лук’янчук, журналіст, громадський діяч
На фото: головна героїня Надія Коверська на фоні афіші фільму «Крути 1918» (світлина автора)

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити