Добилася справедливості ціною власного життя...
Світла пам'ять неймовірній, принциповій, прекрасній людині.                                 
Правозахисниці Ірини Ноздровської більше немає. Вона була членом Клубу "КОЛО", приємною у спілкуванні людиною і принциповим юристом… Після резонансної ДТП. у якій загинула її сестра (Світлана Сапатинська), а винним виявився племінник тодішнього голови Вишгородського райсуду, вона з мамою на Банковій стояли з плакатами щоб привернути більше уваги до цієї справи... Допомагали Ірині та її мамі покарати винних навіть на депутатському рівні. Було написано три депутатських запити. Але вже після першого запиту, ще в листопаді 2015 року, стало зрозуміло, що справу гальмують. Та, завдяки наполегливості Ірини, тоді справа завершилася обвинувальним актом і була передана до суду. За півроку проти Ірини повстала вся система, яка не здавала своїх, не визнавала факт алкогольного чи наркотичного сп’яніння обвинуваченого, прикривала і фальсифікувала докази.
Другий депутатський запит зі скаргою на 24-х слідчих та прокурорів та вимогою притягти їх до відповідальності вже був колективним. На жаль, все одно всі лишились при посадах..
Але Ірина говорила, що аби не ці звернення - було б взагалі неможливо притягти злочинця до відповідальності. Племінник голови райсуду - це ж велике «цабе», який уже не перший раз сухим із води виходить!

Незважаючи на супротив, Ірина домоглася передачі справи до Обухівського райсуду. Саме в цьому суді, в першому судовому засіданні, обвинуваченому змінили запобіжний захід і відправили в СІЗО. Звісно, справу продовжували максимально затягувати, як прокурор так і суддя, тоді депутати подали третій запит про факти неналежного підтримання державного обвинувачення у суді.
Ірина переживала, що обвинувачений племінник судді Дмитро Россошанський підпаде під амністію, бо прокурори і далі продовжували саботувати справу. не доводячи факт скоєння ДТП у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Та 27 грудня 2017 року Апеляційний суд Київської області підтвердив вирок винуватцю ДТП і залишив його за гратами на 7 років. Ірина добилась покарання вбивці за смерть своєї сестри.                         
Але 29 грудня Ірина зникла. А 1 січня в одній із річок у Київській області знайшли тіло Ноздровської, яка зникла за кілька днів до цього. Ноздровській постійно погрожували, вона повідомляла про це поліції, утім там відмахувалися. Родичі і друзі Россошанського неодноразово погрожували розправою Ірині та її родині, про що є зареєстровані кримінальні провадження. А вона не боялася, адже за життя боролася в судах, добиваючись в них справедливості: за два дні до свого зникнення – 27 грудня – юристка виступала в Апеляційному суді, аби там не застосували амністію щодо вбивці її сестри. Нині її донька Анастасія Ноздровська боїться і за своє життя. Один із тих, хто погрожував, за словами Анастасії, – сусід навпроти. Це давній товариш підсудного Дмитра Россошанського, котрий ходив підтримувати його на судові засідання.

Поліція розглядає чотири версії вбивства: це загалом професійна діяльність; зокрема, справа про загибель сестри; зґвалтування та хуліганство. Самогубство правоохоронці виключають. Нині вони проводять слідчі дії та допити.
У вівторок, 2 січня, на акцію протесту під будівлю поліції Київщини в центрі Києва зібралися кількасот небайдужих активістів, яких обурило зухвале вбивство Ірини Ноздровської.
Вони вимагали від поліції надати охорону родині вбитої правозахисниці та провести об’єктивне розслідування й покарати всіх причетних до її вбивства.
Свої вимоги вони озвучили безпосередньо очільнику поліції Київської області.
Правоохоронці та протестувальники уклали мирову та створили ініціативну группу для контролю за ходом розслідування.
Бо якщо суспільство не довірятиме правоохоронній системі, то після чергового вбивства соціальна напруга сягне критичної точки.                                                                                                            

А тим часом резонансна справа вийшла вже на міжнародний рівень. У посольстві США в Україні приголомшені вбивством правозахисниці Ірини Ноздровської і сподіваються на покарання винних.
"Приголомшені й засмучені вбивством правозахисниці Ірини Ноздровської. Висловлюємо наші глибокі співчуття близьким і родичам. Винні мають бути притягнуті до відповідальності", – йдеться у повідомленні.
Міністр закордонних справ Павло Клімкін, у свою чергу, назвав убивство правозахисниці Ноздровської викликом для держави та тестом суспільства:
"Вбивство Ірини Ноздровської - виклик для держави та тест для суспільства на здатність захисту жінок-активісток, на справедливість взагалі і спроможність її забезпечити", -  наголосив він.
Ряд Депутатів ВР обіцяли забезпечувати парламентський контроль та надавати парламентську трибуну для всіх, хто може допомогти у розкритті цього вбивства та справедливому покаранні вбивць правозахисниці, та прийняли рішення заснувати щорічну премію борців за справедливість імені Ірини Ноздровської, якою відзначати людей, котрі не побоялися за правду повстати проти системи суддівського, прокурорського та поліційного свавілля…

Георгій Лук’янчук, журналіст, громадський діяч
На світлинах: Під час акції небайдужих громадян 2 січня біля будівлі поліції Київщини в центрі Києва

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити