Микола Нагорний: Шановані підписанти не ознайомлені зі станом справ у державі
Ініціативна група "Перше грудня" звернулась до українців. Яка мета цього чергового послання? Насамперед, воно адресовано людям, що незгодні з політикою влади та із застереженням на їх адресу: до яких руйнівних наслідків можуть привести їхні протести. Але дивним виглядає те, що в цьому документі не йдеться про причину невдоволення людей, а мова йде про владу, яку ми обрали після Революції Гідності, уся відповідальність якої перекладена на людей. Доволі цікавий підхід і, як на мою думку, владу, яку ми обираємо, а вірніше - наймаємо на роботу, має нам, тобто суспільству служити і бути підзвітною. Про це чомусь в оприлюдненому документі не йдеться.

Виходить, що шановані підписанти не ознайомлені зі станом справ у державі. Їм невідомо про тотальну корупцію, яка поширилась, наче спрут, та вразила всі державні структури невиліковною хворобою. Олігархи країни з мовчазної згоди органів влади збільшили свої статки за рахунок громадян, витягнувши з їхніх гаманців останні кошти. Талановита молодь покидає Україну, шукаючи кращої долі за кордоном. Смертність серед населення давно вже перевищує народжуваність. А стан доріг в країні нагадує стихійне  лихо, яке у вигляді буревіїв та "цунамі" перетворює їх на суцільне бездоріжжя.

Це лише малий перелік того, що відбувається в державі. Погоджуюсь, що наш північний сусід ніколи не залишить у спокої нашу країну і буде робити все, щоб у нас не було сильної боєздатної армії та проукраїнськи налаштованих людей. Окрім того, їхні спецслужби дуже комфортно почувають себе в країні, і як довго це буде тривати? Як тільки ми створимо армію, яка буде здатна захистити наші кордони, то рівень відносин з Московією перейде в іншу площину. А чи здатне сьогодні наше військо захистити кордони України від зазіхань сусідів? Чому авторитетні люди не запитали у представників влади, хто з генералів був покараний за сотні загиблих у так званих котлах - Іловайську та Дебальцево? Коли почнуться розгляди цих кримінальних проваджень в судах?

Серед учасників групи - академік Іван Дзюба,автор книги "Інтернаціоналізм чи русифікація", яку він написав у далекому 1966-му році. Чи змінилось за цей час в Україні ставлення до української мови? Формально - так. Україна поновила свою незалежність, на законодавчому рівні наша мова має статус державної, а чи стала вона панівною? З болем ми констатуємо - ні, не стала. А чому? Бо жоден президент України не взяв на себе сміливість і не впровадив українізацію в усіх державних структурах, ЗМІ,тощо. Чому це вдалося останньому гетьману України П.Скоропадському? Бо у нього було велике бажання змінити Україну, саме цього бажання і не вистачає нашим очільникам. Славетна Ліна Костенко у своїх висловах виразила так своєю думкою про владу в країні: "Ніякої влади у нас немає. І не буде-доки не буде української національної держави".
Тому, панове з групи "Перше грудня", повертаємось до нашого прадідівського кореня та його головного постулату: "Є мова - є держава!" Іншого просто не дано!

Микола Нагорний, журналіст

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити