Згадка в Конституції про "великий герб" була результатом політичних спекуляцій
Головний популіст дня - Стефанчук, який анонсував хайпову тему: прийняття "великого герба" України.
Номінується перший віце-спікер ВР від "Слуг народу" Руслан Стефанчук, який обіцяє українцям "великий" Державний Герб. Його номінувала група "Антипопулісти" у соцмережі Facebook, передає Depo.ua.

"За 28 років незалежності ми ще не виконали вимогу Конституції України, яка передбачена в 92 статті, і не маємо закону, який би регламентував Великий Державний Герб, а також уніфікований порядок використання і захисту символів Української держави… Ми вже вписали до плану законопроектних робіт підготовку проекту про державні символи України, порядок їх використання і охорони", - цитує Стефанчука "Укрінформ".

Стаття 20 Основного Закону справді гласить: "Великий Державний Герб України встановлюється з урахуванням малого Державного Герба України та герба Війська Запорізького законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України. Головним елементом великого Державного Герба України є Знак Княжої Держави Володимира Великого (малий Державний Герб України)".

Але таке формулювання з’явилося у "конституційну ніч" у 1996 році, коли частина парламенту використовувала питання Великого Герба для політичних спекуляцій – дуже вже їм хотілося обліпити Тризуб ще якимись символами. Того ж року запрацювала комісія з розробки проекту Великого Герба, однак жоден із проектів затверджений так і не був. У січні 2001 року до парламенту надійшов законопроект, яким пропонувалося затвердити проект Великого Герба, розроблений авторським колективом на чолі з Івахненком, проте його розкритикували і не затвердили. До цієї теми повернулися 2007 року вже за президенства Віктора Ющенка. Відбувся конкурс, а в липні 2009-го Кабмін затвердив проект, який, однак, знову розкритикували.

Відтоді цієї теми на офіційному рівні не торкалися з огляду на її специфіку – те, що зараз називається модним словом хайп. Малий Герб став настільки звичним, що його вирішили не чіпати. Він зображений на державних печатках, на паспортах, розміщений на органах державної влади. І ось "Слуги народу", схоже, вирішили, що давненько у нас не було всеукраїнського га-ла-ла і бла-бла-бла. Що ж, як кажуть, все нове – добре забуте старе. Бо тема Великого Герба – це популізм багаторазового використання: всім не вгодиш, але всі тільки про це й говоритимуть.

Інф.: depo.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити