Правозахисниця, громадський діяч Олена Терещенко: Щодо Музею на Поштовій площі
Сьогодні я не була здивована, коли Київрада відмовилася розривати так званий "інвестиційний" договір із так званим "інвестором" (колишнім «завгоспом януковича»), якому дозволили під виглядом транспортної розв‘язки зводити черговий торгово-розважальний центр на руїнах нашої історії й нищити знайдені безцінні артефакти...
Була присутня під час обговорення цього питання, запропонований проект рішення, проголосований 68 депутатами про що завгодно, але не про відмову від ТРЦ на користь Музею.
Правда, будівництво вирішили тимчасово припинити та зобов‘язати так званого «інвестора» отримати нові містобудівні умови та обмеження. А це означає, що будувати ТРЦ будуть. Але трошки відтягнув час та «забалакав» проблему.

Питання тягнеться ще з 2015 року, коли я, єдина з усіх депутатів Київради VII скликання, зверталася до В. Кличка з вимогою ПОВНІСТЮ відмовитися від будівництва ТРЦ та віддати весь простір для створення повноцінного Музею. В результаті, проводилися конференції, що розкопки тривають, а ми фіксували знищення артефактів та проведення протиправних робіт без контролю археологів й викликали поліцію.

Зрозуміло, що зараз нічого не змінилося. Так званий інвестиційний договір (супер-секретний, який вдалося лише подивитися без змоги копіювання) можна давно легко розірвати в односторонньому порядку через безліч підстав. І для цього не потрібно жодних рішень Київради.

Страх перед липовим «інвестором», що останній звернеться до суду є лише смішним виправданням. Якщо і звернеться - невже цілий юридичний департамент, який кияни фінансують, не розбереться?

Тоді навіщо всі ці шоу?

Нас знов спрямовують шляхом багатостраждального Гостиного двору - поки ті ж самі персонажі знищують пам‘ятки - ми роками ходимо по судам в надії відстояти Закон. Насправді, має відбуватися навпаки.

Вистава триває. "Самопоміч" готує проект рішення Київради щодо створення Музею, а потім половина цієї фракції (яка дала б голоси) не з‘являється на засіданні! А все тому, що сьогодні виноситься новий проект рішення майже від усіх фракцій, який абсолютно не вирішує проблеми, але дружньо підтримується майже всіма ними . Послухала виступи деяких депутатів і мені від них стало погано.

До речі, сьогодні до сесійної зали протискувалася повз поліціянтів у чорній формі, які повністю заполонили собою сходи від 1-го до 4-го поверхів (ліфт не працював). Вони що, готувалися до можливого штурму?

З часів януковичей нічого не змінилося. Кравці продовжують замовляти музику, депутати їх обслуговувати, а кияни терпіти...

Олена Терещенко, правозахисниця, громадський діяч, колишній депутат Київради
Інф.: із сторінки автора у Facebook

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити