На Євромайдані розглядають два сценарії подальших дій
Варіанти, що розглядаються організаторами акції протесту проти зриву урядом асоціації України з ЄС, вимагають людей, але не грошей. Колишній журналіст, а тепер громадянський активіст Єгор Соболєв розповів про плани організаторів масової акції протесту Євромайдан у Києві. - повідомляє DT.UA. Основних сценаріїв два, але пов'язаних із ними питань ще більше, зазначив комендант Євромайдану.

За його словами, є два сценарії: "Перший, який всім подобається - піти і вигнати його з кабінету на Банковій з Межигір'я. Людей для цього вистачить. Людської енергії багато. Але такий сценарій означає жертви. У нас вчора була нарада організаторів Євромайдану, ми обговорювали цей варіант, він під великим питанням. Для того щоб це зробити, потрібні можливості та багато обладнання - щоб керувати великим вуличним натовпом",- сказав він.

Соболєв не виключив, що "Беркут", який дуже добре підготовлений цією владою, безумовно, буде її захищати. "Уникнути сутичок з "Беркутом" буде майже неможливо. Відповідно, такий сценарій означає створення чіткого плану",- сказав він.

"Другий сценарій - поширити Євромайдан по Україні. Це означає роботу кожного, хто повернеться з київського Євромайдану, у своєму дворі і на своїй вулиці. Це означає і створення спільних експертних суспільно-політичних груп, які будуть вести діалог з європейськими політиками і контролювати дії влади у сфері розвитку правосуддя, самоврядування. І, очевидно, це агітаційні тури країни з роз'ясненнями, що сталося і що робити далі",- відзначив він.

За його словами, для обох сценаріїв потрібні тільки люди, а не гроші. "Гроші не потрібні, тому що ми зараз не витратили навіть половину з тієї суми, яку нам пожертвували, і це при тому, що у нас всього одна скриня і один розрахунковий рахунок. Ми періодично робимо переоблік коштів. Станом на вечір вівторка, - вчорашній день ми ще не рахували, - ми зібрали приблизно 130 тисяч гривень, а витратили приблизно 60",- прокоментував він.

Він підкреслив, що для того, щоб захопити владу, потрібні сотні тисяч людей і сотні кваліфікованих організаторів, оснащених зв'язком, досвідом і взаєморозумінням.

Як відомо, сьогодні у четвер, 28 листопада, починається саміт Східного партнерства у Вільнюсі, на якому планували підписати Угоду про асоціацію України з ЄС. Однак за тиждень до саміту Україна призупинила підготовку до підписання документа.

Нагадаємо, 21 листопада Кабінет міністрів України призупинив підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, яке збиралися затвердити на вільнюському саміті "Східне партнерство" в кінці листопада. Також уряд дав розпорядження відновити активний діалог з Росією та іншими країнами Митного союзу та державами СНД щодо пожвавлення торговельно-економічних зв'язків з метою збереження та зміцнення спільними зусиллями економічного потенціалу. Представники Росії і ЄС звинуватили один одного у шантажі України з цього питання.

Через це країну охопили акції протесту. У неділю, 24 листопада, у Києві мітингували проти рішення уряду близько 100 тисяч осіб.

Інф.: dt.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити