Угорці несправедливо вважають, що їхню мову утискають на території України
Це питання слід обговорити у межах двох держав, а не виносити його на міжнародний рівень.
Таку думку в ефірі інформаційного проекту "Перші про головне. Коментарі" висловив народний депутат України I, II, IV-VII скликань Володимир Яворівський.

«Законодавчі ініціативи не забороняють національним меншинам спілкуватися своєю рідною мовою. Додуматися до протилежного – це пряма образа українців», – наголошує гість програми.

Експерт звертає увагу на те, що з більшістю нацменшин на території України влада знайшла компроміс.

«Зверніть увагу, який був підігрітий спалах і якою сильною була провокація щодо мовного закону. Обурилися румуни, проте із ними ми знайшли спільну мову. Поляки хотіли ображатися, але ми порозумілися. Але от з угорцями ніяк згоди не дійдемо! Мені дуже гірко, адже наші історії є подібними», – наголошує Володимир Яворівський.

Україна не принижує угорців, адже вони на Закарпатті мають свої села та школи, підкреслює експерт.

«Якщо угорців ще щось не влаштовує – давайте сідати за стіл і обговорювати. Навіщо все перетягувати у політичну чи міжнародну площину? Даруйте, але українське законодавство вже й так м’якотіле. У таку важку годину висувати Україні такі звинувачення – це нонсенс. Загалом, я не бачу проблеми в угорсько-українських стосунках. Світ давно вирішив питання нацменшин, вирішимо їх і ми. Але, браття угорці, не нагнітайте ситуацію на рівному місці. Угорські політики сьогодні й так дуже загралися», – підкреслює Володимир Яворівський.

Інф.: zik.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити