Що потрібно, щоб Київ піднявся? - Олег Соскін
Спроба в Києві 18 липня розпочати безстрокову акцію закінчилася невдачею (це попередній висновок - ред.), після чого певна кількість людей відчули деяке розчарування. Але чи варто було очікувати іншого? Адже такому фіналу посприяв цілий ряд об'єктивних і суб'єктивних факторів, про які йдеться в моєму матеріалі. Чому акція в Києві закінчилася невдачею? Що ж потрібно, щоб Київ піднявся?
По-перше, киянам, і взагалі українцям, треба менше пити. Люди, напившись пива або горілки, або прийнявши дозу, відчувають якусь ейфорію, їм уже нічого міняти не треба, у них уже і так все добре, погано буде тільки тоді, коли вони проспляться і прокинуться.

По-друге, потрібно якось пересилити ізольованість кожного конкретного індивіда. Адже досить подивитися, скільки людей сьогодні ходить по Києву в навушниках. Чи не свідчить це про відторгнення цих людей від суспільства?

По-третє, не може бути такою пасивною церква, особливо мова йде про УГКЦ і УАПЦ. Також потрібно припинити ворожнечу між КПК КП і УПЦ МП. Але потрібно ще сказати і про те, що Московський патріархат недвозначно підтримує правлячий режим Януковича, це теж служить серйозною перешкодою на шляху до швидкого повалення режиму. Крім того, незважаючи на догляд Черновецького, агенти Божого Посольства Аделаджі, схоже, залишаються на всіх сходинках влади в Києві. Тому, необхідно здійснити люстрацію і виявити всіх адептів Аделаджі, присутніх при владі.
Також в Києві сильні позиції у представників кавказького общака, особливо це стосується торгівлі, нерухомості, вони володіють багатьма земельними ділянками.

Але одна з найважливіших передумов для того, щоб київська громада піднялася - це наявність реальної програми дій. Кияни вже не підуть на повідку в порожніх трюкачів і ораторів. Крім цього, схоже, що київська громада вже втомилася від партійних речівок, тому не піде за партійними лідерами, повести їх повинні реальні місцеві лідери, відомі активісти, які не є представниками будь-яких партій. Але ці лідери повинні прийти до киян із реальною програмою дій, вони повинні пояснити, як збираються повернути Києву статус вільного міста, як у часи, коли в Києві діяло Магдебурзьке право.
У протилежному випадку для того, щоб Київ повстав, потрібно якесь сильне потрясіння. Можливо, в першу чергу, це стосується економічного обвалу. Адже не секрет, що зараз на світ накотилася друга хвиля системної фінансово-економічної кризи, наслідки якої для України спрогнозувати досить складно. Може, кияни піднімуться, коли обвалиться гривня, або коли Королевська разом зі зграєю бійців Клименка прийдуть до кожного підприємця з перевіркою, і штрафуватимуть усіх і вся, або коли буде введено загальне декларування доходів або податок на продаж валюти.

Але навіть якщо Київ зараз і не підніметься, це ще не означає, що полум'я не спалахне в якомусь іншому куточку України. Після Врадіївки стало ясно: українці доведені до відчаю, і вже не бояться. А якщо народ вже не боїться влади, він здатний на багато що.

Олег Соскін, професор, директор Інституту трансформації суспільства

Інф.: osp-ua.info

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити