ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Україна - правонаступниця УНР, отже має успадкувати Герб-Тризуб у варіанті 1918 року, - журналіст
Воля народу: громадсько-політичний портал
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2020-му відзначаємо такі знаменні дати:
2 лютого - 175 років з Дня народження Івана Пулюя - українського фізика та електротехніка, винахідника, публіциста, перекладача Біблії українською мовою, громадського діяча
10 лютого -  - 125 років з Дня народження Василя Вишиваного (Вільгельма фон Габсбурга) - політичного та військового діяча часів УНР
19 грудня - 100 років з Дня народження Миколи Руденка - українського письменника, філософа, громадського діяча, засновника Української Гельсінської Групи, Героя України
Україна - правонаступниця УНР, отже має успадкувати Герб-Тризуб у варіанті 1918 року, - журналіст

19 лютого - День Тризуба
Ми успадкували від УНР Державний прапор, Державний Гімн, потрібно успадкувати і Державний Герб УНР (без змін), - Павло Січкар.
Таким чином можна було б зняти питання про "великий герб".

Сьогодні, 19 лютого, в Україні відзначають День Державного Герба. Так, 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, вважаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Ним став золотий Тризуб на загостреному донизу щиті.

Проте сучасна Україна є правонаступницею УНР, про що прийнята Заява Державного Центру УНР в екзилі від 22 серпня 1992 року.
Україна успадкувала від УНР головні державні символи - прапор, гімн, герб, але зображення герба тоді, чомусь, вирішили змінити. І Державний Герб України розмістили не на овальному щиті, а на іншому.
Це потрібно виправити. На цьому, зокрема, наполягає Українська Національна Рада, в Заяві якої говориться:

"УНР взяла собі за Герб Тризуб Володимира Великого, успадкувавши його з давніх часів, що підкреслювало неперервність державотворення. УНР також відмовилась від великого герба. Герб УНР максимально відтворював Герб Княжої Держави Володимира Великого. Цю роботу бездоганно виконав видатний художник і вчений зі світовим ім’ям Василь Кричевський. Михайло Грушевський у листопаді 1917 р. говорив: «Я підчеркую, і кілька разів робив се, що ми не являємося, як часто висловлюються, якоюсь новою і молодою республікою, ми відновляємо тільки нашу державність, якою ми жили і яка була відібрана нам проти нашої волі, без признання; з тим відібранням ми ніколи не мирилися. 

25 лютого 1918 року тризуб Київського Князя Володимира, віртуозно адаптований до законів геральдики Василем Кричевським, був затверджений як Державний Герб УНР.
Тому нинішня Україна, як правонаступниця УНР, має успадкувати від УНР її державні символи: Герб, Гімн, Прапор. Згадка в Конституції України про «великий герб» з’явилася під тиском комуністичної більшості у тодішній Верховній Раді. Це на той час був вимушений компроміс. Патріотичним силам таким чином вдалося позбутися символів Радянської імперії.

Герби встановлюються лише на етапі заснування держави, а потім передаються у спадок (слово «герб» у перекладі з німецької і означає «спадок»). Герби не створюються чиновниками! Якщо держава встановлює новий герб, то це означає перезаснування держави і порушення державного правонаступництва. Тим більше, що великі герби властиві імперіям, а Україна – не імперія. Навіть Російська Федерація, яка є імперією, відмовилась від великого герба, успадкувавши герб Російської імперії.

Отже потрібно встановити, що Державним Гербом України є Знак Княжої Держави Володимира Великого – Золотий Тризуб (на овальному щиті з блакитним тлом). Цей історичний Герб і був повернутий за часів УНР, правонаступницею якої є сучасна Україна.  Остаточне повернення цього Державного Герба відображає позицію провідних українських істориків і стане демонстрацією Національної єдності і гідності, важливим кроком до відкинення залишків посткомуністичного мислення та утвердить історичне правонаступництво України від Княжої держави Володимира Великого".

Після Революції Гідності давайте доведемо, що Гідність у нас є.

Павло Січкар, журналіст

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні5150
mod_vvisit_counterВчора7469
mod_vvisit_counterЦього тижня25843
mod_vvisit_counterМинулого тижня40950
mod_vvisit_counterЦього місяця120718
mod_vvisit_counterМинулого місяця185178
mod_vvisit_counterЗа весь час16673329