Український телеканал "Інтер" незаконно отримав ліцензію на частоти, тому держава в законному порядку може припинити його мовлення
Про це в ефірі ObozTV заявив нардеп з "Народного фронту", глава комітету з питань культури і духовності Верховної Ради Микола Княжицький.

«Інтер» - пропагандистський канал. Він абсолютно незаконно є власником своєї ліцензії, яку вони всупереч законним процедурам отримали. Потрібно дотримуватися букви закону незалежно від того, що говорить «Інтер» і позбавити їх ліцензії. Вони незаконно її отримали і продовжують мовлення. Повірте, не тільки тому, що вони в цьому зацікавлені, а й тому, що якісь представники влади закривають очі на їх порушення закону і теж у цьому зацікавлені. Це ніяк не пов'язано з тим, що вони говорять в ефірі, це зовсім інша дискусія », - зазначив нардеп.

За його словами, держава досі не виробила чіткої стратегії в інформаційній боротьбі з ворожою пропагандою.

«У нас в країні відсутня інформаційна політика. Це пов'язано з двома факторами. По-перше, українська влада намагається зберегти свободу слова і цінує демократичні цінності, а по-друге, вона неефективна в боротьбі з пропагандою ворога, яка і такими засобами веде гібридну війну в Україні», - підкреслив парламентарій.

Також Княжицький вважає, що ситуацію можна виправити прийняття закону про прозорість прав власності на ЗМІ.

«Потрібно прийняти закон про відновлення повної прозорості ЗМІ, про те, що кіпрські компанії, офшорні компанії повинні повідомляти, хто насправді стоїть за їх власниками, що власники повинні подавати фінансові декларації. Тоді буде зрозуміло, справжній це власник або фіктивний. Коли ми будемо знати, хто власник каналу, тоді ми будемо знати, хто намагається промивати нам мізки і до кого звертатися з позовом, якщо вони підтримують гібридну війну проти нашої країни», - вважає він.

Аналогічну думку висловив і історик та блогер Юрій Гудименко:
Інтер як бренд мене взагалі не цікавить. Цікавить те, що він використовується як пропагандистський канал. Я вважаю, що ми повинні діяти законними методами. Законні методи є, оскільки канали постійно на моніторингу у держави. Вони можуть отримати попередження, а після декількох попереджень у них можна ліцензію відібрати. Зазвичай канали перед загрозою залишитися без частот змінюють свою манеру подачі. «Інтер» справді завжди був проросійським, але більшість телеканалів до війни теж висловлювали такі ж думки, ведучі носили георгіївські стрічки. До того моменту, коли ситуація не змінилася і ці принципи не стали для нас неприйнятними», - додав блогер.

Інф.: pl.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити