Виставку, присвячену до 85 роковин Голодомору в Україні, відкриють у Києві
Експозицію «Голодомор-геноцид мовою чисел» можна буде побачити цього тижня у Національному музеї "Меморіал жертв Голодомору". 
Відвідувачі зможуть детальніше дізнатися від провідних істориків України про оцінки демографічних втрат від Голодомору-геноциду 1932–1933 років. Йдеться про вбивство понад 7 мільйонів українців радянським тоталітарним режимом.
 
 «Деякі науковці намагаються поставити крапку у демографічному аспекті Голодомору та припинити ці дослідження. Ми ж хочемо показати, що ці дані були дуже різними і їх можна буде побачити на виставці. Оцінки цифрам давали історики, демографи, краєзнавці, дипломати, дисиденти, а також самі організатори Голодомору. Оскільки зараз відкриті архіви з доступом до первинних документів, вважаємо, що такі дослідження мають лише розпочинатися, а не припинятися», - розповіла Олеся Стасюк, генеральний директор Національного музею «Меморіал жертв Голодомору».
 
На виставці можна буде побачити таймлайн: умовну «стрічку часу» у вигляді червоної лінії, на якій нанесені роки та цитати того чи іншого науковця, який наводив свої дані щодо жертв Голодомору у різні роки. 
 
Окрім того, в межах заходу «Меморіал ім.Василя Стуса» презентуватиме збірник матеріалів Міжнародної наукової конференції «Штучні голоди в Україні ХХ століття».
 
Захід відбудеться 12 вересня. Початок о 13.30.
 
Довідка.
Для участі у заході запрошені: Степан Кубів – перший віце-прем’єр-міністр, голова всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса, Євген Нищук, Міністр культури, Лілія Гриневич - Міністр освіти і науки. Іван Васюник, співголова громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні, Олеся Стасюк, генеральний директор Національного музею «Меморіал жертв Голодомору».

Інф.: mip.gov.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити