Річка Почайна — права притока Дніпра, яка вже майже зникла
Вона вважається офіційним місцем хрещенням Русі – київський князь Володимир, за свідченнями літописів, хрестив киян саме у її водах.
У Києві нарешті почали будувати довгоочікуваний парк “Почайна” на Оболоні. Про це повідомили київські активісти-природозахисники. Відповідну публікацію і ВІДЕО вони розмістили на Facebook-сторінці майбутнього парку, пише kyiv.media.
За словами активістів Аннабелли Моріни та Костянтина Богатова, парк буде великим та повністю інклюзивним.

«Ми починаємо будівництво парку, ми 5 років до цього йшли… тут де хащі зможуть ходити і гуляти люди… не дивлячись на інклюзивність (парку – Ред.) сакральність і казка тут залишаться» — йдеться у відеоповідомленні.

Чому цей парк такий важливий?

Почайна – це перший проект із ревіталізації історичної водойми Києва. Активісти побоювалися, що річку остаточно спрямують у підземний колектор заради будівництва дороги від ТРЦ «Блокбастер». У 2018 році ці роботи було призупинено, а створення бетонного підземного колектора заморожено.

«Ми домоглися, щоб Київрада дала статус парку її (Почайни – Ред.) берегам, а потім роками воювали за кожен клаптик її землі, за справжню історію України… важливо, щоб люди ходили вздовж русла річки: від вулиці Йорданської і проспекту Степана Бандери до сучасного гирла – під Північним мостом, там, де парк Почайна з’єднується з парком Наталка» — йдеться у дописі під відео.

Що передбачає будівництво?

Зазначимо, що озеленення території уздовж Почайни передбачає утворення парку навколо озер Йорданське та Кирилівське, який планують з’єднати з парком Наталка на Оболонській набережній та торговельною зоною біля станції метро "Почайна" — між цими локаціями прокладуть велопішохідний маршрут. У 2017 році цей задум на конкурсі архітектурних проектів відновлення Почайни підтримала КМДА.

Річка Почайна — це права притока Дніпра, яка вже майже зникла. Вона вважається офіційним місцем хрещенням Русі – київський князь Володимир, за свідченнями літописів, хрестив киян саме у її водах. Тривалий час у верхів’ї річки велися археологічні розкопки, які виявили залишки унікального давнього поселення.

Інф.: shotam.info

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити