Форум проходить за ініціативою Юлії Тимошенко
На заході, який проходить у київському Палаці спорту, присутній Почесний Патріарх України-Руси Філарет, перший Президент відновленої України Леонід Кравчук.
Патріарх Філарет у своєму виступі наголосив, що в єдності - наша сила і закликав українців до єднання.

Коментарі

 

Коментарі  

 
0 #1 Varnak 22.01.2019 18:56
Леонід Кравчук не міг не підтримати свою пасію, В нього дуже широка душа. Ось, що пише Василь Овсієнко у відкритому листі до Леоніда Кравчука у 2004 році

"Панові екс-президенту України Леоніду Кравчуку

Звертається до Вас колишній в’язень сумління, який досі вважає себе в’язнем власного сумління. Тобто вважає себе зобов’язаним стояти на сторожі Правди і Честі.

Коли Ви перебували в КПРС, я сидів у політичних таборах. Закономірно, що не Вас я підтримав на виборах 1990 року, але визнав Вас як Президента, обраного більшістю народу. У часи свого урядування Ви здебільшого поводилися стерпно. Тому я проголосував за Вас на виборах 1994 року і шкодував, що прихильники Л.Кучми обшахраювали Вас.

Але під час виборчої кампанії 1999 року я переконався, що Ви не усвідомили, де побували. 31 травня того року я послав Вам листа з докорами, що Ви записалися в довірені особи кандидата на посаду голови столиці України, до людини неукраїнської культури, який нас, українців, має лише за об’єкт визиску. Найпростіший доказ того — він засипав нас, киян, дорогими листівками російською мовою. Я тоді спересердя написав Вам, що мені соромно, що Президент України став попихачем якогось Суркіса, що Ви принизили мою національну гідність.

Тоді Ви дуже низько впали в очах багатьох людей, які доти поважали Вас.

Але Ваше падіння на цім не зупинилося. Тепер Ви підтримуєте на посаду Президента України малограмотну людину, яка, як і чинний Президент Л.Кучма, навіть не вміє читати по-українському і взагалі стоїть поза будь-якою культурою – кримінального злочинця Януковича, на прізвисько Хам.

Кучма керує російським матом, і Ви його виправдовуєте — мовляв, довели чоловіка. Але як у чоловікові нема скверни, то вона ніяк не випорсне. А як керує на посаді Прем’єр-міністра дон Янукович (чи не іспанського він роду?), ми вже бачимо.
.....
Мені невимовно гірко, що Президент України не встояв на висоті, відведеній йому історією. Своєю поведінкою Ви тяжко ображаєте людську, громадянську і національну гідність мільйонів українців. Знову «сміються з України стороннії люде»! (Т.Шевченко).

Пане Кравчук, схаменіться, не ганьбіться в очах людей і не ганьбіть українського народу.

23 лютого 2004 року
Щиро Василь Овсієнко,

член Української Гельсінкської групи з листопада 1978 року, суджений 1973-го, 1979-го і 1981 років, 13,5 року ув’язнення, реабілітований згідно із законом УРСР від 17 квітня 1991 року, лауреат премії імені Василя Стуса 2000 року в галузі публіцистики. "

http://varnak.psend.com/whoiswho/letter.html
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити