У столиці пропонують встановити пам'ятник першому київському князю Аскольду
Аскольд - найперший київський Князь-християнин. Саме за Аскольда Київське князівство отримало міжнародне визнання.
Про це нагадує автор ідеї спорудження пам'ятника Князю Аскольду в Києві, громадський діяч Михайло Роль:
"У Києві було багато князів. Але першим є Аскольд (правив у 860-874 роках) - найперший київський князь-християнин, який був засновником нашої держави - Русі. Пам'ять про нього необхідно увічнити. Це була реальна людина, могила якої збереглась у Києві (Аскольдова могила).
У всіх цивілізованих країнах вшановують засновників цих держав. Україна має підтвердити свої давні витоки і віддати шану своєму найпершому князю.
Багато віруючих хотіли б, щоб Церква їх канонізувала як святих. Вони твердять, що за 130 років до князя Володимира Аскольд уже приніс християнство до столиці Русі. Одне з найважливіших повідомлень візантійських джерел, що припадає на 70-ті роки ІХ століття — хрещення Аскольда та його найближчого оточення. Ця подія мала величезне значення у подальшому розвитку Руської землі. Відтоді літописи заговорили про її культурні й політичні зв'язки з європейськими державами. Факт хрещення Аскольда надихнув деяких істориків висловити припущення про введення християнства на Русі не в часи князівства Володимира у 988 році, а понад сто років раніше — за князя Аскольда.
У часи відновлення незалежності Української Церкви зростає значущість повернення до наших духовних витоків".

Михайло Роль вважає, що такий пам'ятник потрібно встановити у центрі Києва, як варіант - на місці поваленого пам'ятника Леніну.

У соцмережах з'явилися перші відгуки на цю ідею: "Нарешті! Згоден, бо саме князь Аскольд уклав у 860 році угоду з Візантією, відбулося міжнародне визнання Київського князівста. Може, це започаткує процес очищення нашої історії від фальсифікацій, перегляду літописів. Історію України необхідно підносити людям так, щоб вони гордилися нею і своєю нацією. Щоб кожен українець міг сказати своєму синові, внуку: гордись, ти є Українець".

Інф. кор. ВН

Коментарі

 

Коментарі  

 
0 #2 олег 03.12.2018 21:43
Я підтримую. Гарна ідея Михайла Роля. Принаймні князь Аскольд- це не голуба рукавичка проти Бессарабки, а таки наша історія.
Цитувати
 
 
+2 #1 UKR 02.12.2018 20:42
Так!
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити