Органи не повинні бути юрособами, бо вони похідні від територіальних громад, - Маркіян Гудз, громадський правозахисник
У розвинутих державах з високим рівнем життя громади завжди є юридичними особами публічного права або ж публічно-правовими корпораціями також як юридичними особами. Бо саме громади є власниками національного багатства у своїх адміністративно-територіальних одиницях.
Ніколи, ніколи в передових державах органи не мають статус юридичних осіб. Орган - це те, що утворює громада задля ефективного управлінням своїм національним багатством. Тому ніколи ніяка громада не буде тримати у своїх органах бандюганів і крадіїв, а тільки матиме ефективних представників, менеджерів, управлінців, тобто депутатів і чиновників.
Особа, спіймана раз на корупції, більше ніколи не займе посади в органах державних чи місцевого самоврядування.
В Україні все навпаки. Сьогодні ти крадій на одній посаді, завтра - бандит на іншій.
Громади-юрособи (гемайнде, гміни, комуни тощо) - це США і Канада, це Німеччина і Франція, Данія і Швеція, Польща і Чехія...
Органи-юрособи - це "лнр/днр" і Північна Корея (!!!), це Росія і Китай, це Білорусь і ... Україна (хоча за нашою Конституцією (ст. 143) органи місцевого самоврядування мають створюватися територіальними громадами. - Ред.).
Можуть бути різні рівні територіальних громад, вони можуть бути міськими і сільськими, громади можуть як об'єднуватися, так і ділитися, але завжди вони залишаються юридичними особами.
У містах муніципалітети - це також територія з жителями як юрособи, і ніякі не органи...
Ми можемо боротися скільки завгодно, але поки ми не змінимо систему, ми ніколи не будемо переможцями.

Маркіян Гудз, громадський правозахисник
Інф. із сторінки автора у Facebook

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити