Нарешті на українському TV з'явилась добре структурована за змістом запитань, не галаслива, не скандальна, а ясна дискусія з кандидатами та поміж кандидатами у президенти.
Майстерно проведена дискусія-діалог талановитими ведучими – строгою Мирославою Барчук та розкутим Павлом Казаріним. З точними запитаннями від них і незалежних професійних експертів від громадянського суспільства та чесними відповідями з боку трійки кандидатів в президенти.

Їм треба віддати належне – розважливому Валентину Наливайченку, вдумливому Роману Безсмертному та заповзятому Геннадію Балашову, завдяки яким така нормальна розмова стала можливою.

Здається, що головним досягненням сьогоднішньої дискусії-дебатів на TV, крім нашого знаймства з особистостями кандидатів і можливістю спокійної оцінки їх компетенцій, несподівано стало дещо інше.

Дискусія з ними раптом пролила світло на якості інших, дуже знайомих всім кандидатів. Тих, які знаходяться у перших стрічках соціологічних опитувань. І виявилось, що між ними і "першими" не такий вже і великий розрив у талантах і здібностях. Немає якихось великих відмінностей, якщо відкинути партійні і суспільні інститути і кошти "перших", у їхніх людських якостях – харизматиці.

Скоріше, навпаки, у сьогоднішніх дискутантів є перевага – вони більш незалежні у судженнях та відкриті до рівноправного діалогу між собою і аудиторією. Чим здатні завойовати повагу і симпатію потенційних виборців. Тому не здивуюсь, якщо вони отримають більше голосів у день виборів, ніж це вже визначили їм соціологи.

Дуже приємно відчувати, що учасники Виборчої Ради UA внесли свою лепту в організацію програми "Зворотній віділік". І варто нагадати, що успіх програми буде як досягненням команди програми, так і персональною перемогою Голови ПАТ НСТУ, Зураба Аласанія.

Чекаємо на приємні несподіванки від наступних випусків програми.

Євген Бистрицький, Доктор філософських наук, професор, завідувач відділом Інституту філософії НАН України ім. Г.С. Сковороди
Інф.: blogs.pravda.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити