В Україні підвищилася середня зарплата і перевищила позначку в 10 тисяч
Середня заробітна плата в Україні, за даними Державної служби статистики, в грудні 2018 року склала 10 тисяч 573 гривні.
Про це повідомляє прес-служба Кабміну, передає Соцпортал.
Середня заробітна плата в Україні в грудні склала 10573 грн, що в 2,8 рази більше показника мінімальної зарплати.
Як свідчать дані Державної служби статистики України, зростання реальної зарплати за грудень до листопада становив 14,5%. Зростання за підсумками року - 9,7%, - говориться в повідомленні.
Відзначається, що в галузевому розрізі зарплати в промисловості в грудні становили в середньому 11 тисяч 563 гривень. Істотно вище були середні зарплати в секторі ІТ (15 518 гривень), науково-технічної діяльності (15 490 грн), страхової діяльності (більше 18 тисяч гривень). У регіональному розрізі найбільший показник середньої зарплати зафіксований у Києві - 16,5 тисяч гривень.

В уряді зазначають, що досягнутий показник середньої зарплати цілком відповідає розрахункам і прогнозам Кабінету міністрів. Глава Уряду відзначав, що показник у 10 тисяч грн - це орієнтир, який буде досягнутий за підсумками року.

Він також відзначав, що в 2019 році показник середньої зарплати прогнозується на рівні 10,5 тис. грн, хоча за умови зростання економіки він може бути і вищим.

Таку ж тенденцію підтверджували у своїх прогнозах представники ділових кіл. Так, 83% компаній - членів Американської торгової палати - очікують у 2019 році зростання числа робочих місць і рівня зарплати. Представники Європейської Бізнес Асоціації говорили про зростання в середньому на 10-15%.

Нагадаємо, в Україні офіційно зросла мінімальна зарплата.

Інф.: socportal.info

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити