Україна не готова до вільного обігу сільгоспземель, це може привести до народного повстання, вважає екс-міністр економіки України Віктор Суслов
Реформа Володимира Зеленського включатиме в себе скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Про це заступник голови офісу українського президента Олексій Гончарук розповів в інтерв'ю агентству Bloomberg.

Для "Слуг народу", які позиціонують себе як лібертаріанці, це цілком адекватна программа. І перш ніж українцям (а за опитуваннями, 75% виступають проти вільного ринку землі) голосувати за Зеленського, треба було хоча б погуглити, що таке лібертаріанці. Це ті, хто в економіці зводять до мінімуму роль держави.

Олексій Гончарук заявив, що в команді Зеленського розраховують на економічне зростання на рівні 5%, і заради цього готові йти на непопулярні серед населення заходи. “Ми шукаємо найменш болісну, але найбільш ефективну версію", - сказав Гончарук. Чи зможуть іноземці купувати українські землі, команда Зеленського вирішить після консультацій зі Світовим банком, додав він.

Як сказав "Правде.Ру" заслужений економіст України, екс-міністр економіки України (1997-1998-ті роки), депутат попередніх скликань Ради Віктор Суслов, "треба досить обережно слухати заяви людей команди Зеленського, оскільки вони, в основному, висловлюють власну думку". Економіст нагадав, що в Україні, відповідно до Земельного кодексу, продаж землі можливий, і приватна власність на землю встановлена, але щороку Верховна Рада продовжувала мораторій на продаж земель сільгосппризначення.

До сих пір не прийнятий і закон "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", який Україна повинна була прийняти ще в 2016 році відповідно до зобов'язань, передбачених у меморандумі з Міжнародним валютним фондом (МВФ), додав Віктор Суслов.

Тому, на його думку, "далеко не все підготовлено до введення ринку землі в повному обсязі". Віктор Суслов висловив надію, що президент розбереться в ситуації, побачить прогалини в законодавстві і в земельному кадастрі. "Так само всі чекають відповіді на питання, яке в Україні хвилює більшість громадян: чи дозволить Україна продаж сільгоспземель іноземцям: фізичним особам і корпораціям? Вони готуються і готувалися з тим, щоб приступити до покупок земель", - зазначив Віктор Суслов.

Є і ще кілька ключових пунктів, які, на його переконання, обов'язково потрібно вирішити перш, ніж вводити ринок землі в повному обсязі. Це зупинити рейдерські захоплення паїв селян і змінити судову систему, яка знаходиться в кризі, "вважається, що мало кому, особливо із простих людей, вдасться захистити свої права", зауважив економіст.

"Відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення може супроводжуватися масованим тиском, у тому числі і силовим, на власників паїв з метою заволодіння цими паями. Тоді в країні піде повний хаос, що може вилитися не тільки в протести, це може вилитися і в повстання", - сказав екс міністр економіки України.

Зауважимо, що у травні 2018 року за позовом двох громадян України Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) прийняв рішення, яким зобов'язав органи влади України скасувати мораторій на продаж сільськогосподарських земель, який порушує права громадян. Тернопільській області ЄСПЛ постановив виплатити по 3 тисячі євро компенсації за порушення державою їх прав.

За Петра Порошенка питання про продаж сільгоспземель, чого вимагає МВФ та інші кредитори України, не було вирішене, власті побоювалися протестів населення.

Партія "Слуга народу", згідно з даними, опублікованими "Українською правдою", буде мати 254 місця в парламенті: 124 депутати пройшли за партсписками, 130 - за мажоритарними округами. Таким чином, не вступаючи в коаліцію вона отримує просту більшість - понад 226 голосів і не потребуватиме коаліції з іншими партіями для формування уряду і прийняття законів.

Інф.: pravda.ru

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити