Патріотичні громадсько-політичні сили закликають керівників держави не допустити земельної афери
Вважаємо, що питання продажу землі має бути негайно зняте із порядку денного взагалі. Замість ринку землі потрібно вводити ринок оренди землі, що розвиватиме в Україні і сільське господарство та даватиме можливість розвиватися фермерству.

Президенту України
В. Зеленському
Керівництву та народним депутатам
Верховної Ради України


ЗАЯВА
Громадського Руху "Українська Патріотична Альтернатива"
щодо недопустимості та кримінальної відповідальності за намагання розпродати українські чорноземи

22.01.20 р.

Ми, як повноважні представники української спільноти, заявляємо про свою рішучу незгоду із діяльністю новобраих органів влади України щодо намагань розпочати розпродаж українських чорноземів.
По-перше згідно існуючих в США стандартів, Україну в зв’язку із рівнем її корумпованості, віднесено до зони «ЗАКРИТОЇ ДЛЯ БІЗНЕСУ». А відтак в Україні фактично неможливий будь-який цивілізований ринок (окрім кримінального базару), а тим більше ринок землі.
По-друге, навіть сама постановка питання про продаж землі є антиконституційною, так як грубо суперечить Конституції України. Ми повністю підтримуємо в цьому ключі аргументи викладені в Заяві Демократичного об’єднання «Українська Національна Рада»: Див. Додаток №1
По-третє, в зв’язку із постійним зростанням населення планети Земля і стрімким зменшенням придатних для вирощування сільськогосподарських продуктів земель вартість продукції сільського господарства буде постійно зростати, а відповідно значимість і цінність такої категорії як с/г землі невпинно збільшуватиметься. Кожна нація на території своєї держави має природній ресурс який дає їй шанс на отримання як фінансових ресурсів так і відповідно можливостей для національного розвитку та зростання добробуту. Для багатьох держав це є енергоносії (нафта і газ) для когось природні ресурси (метали чи коштовності) іще для когось багатства океану і т.д. А для українців це чорноземи, які є найкращими у світі та яких в Україні біля 30% світових запасів. Перехід землі в руки іноземців (а рано чи пізно це станеться, так як нині в українців окрім обмеженого числа олігархів фактично немає коштів для придбання землі) позбавить українців на можливість продукувати найцінніший на планеті вже в недалекому майбутньому такий продукт як: ХАРЧІ. Що безперечно позбавить всіх українців як можливості заможного і щасливого життя на своїй рідній землі так і бути господарями в себе вдома.
Вважаємо, що питання продажу землі має бути негайно зняте із порядку денного взагалі. Замість ринку землі потрібно вводити ринок оренди землі, що розвиватиме в Україні і сільське господарство і даватиме можливість розвиватися фермерству.
В цій (земельній) сфері є два першочергових завдання:
По-перше це створити умови (в тому числі і ринок оренди) для розвитку фермерства.
По-друге повернути в державну власність всю землю яка була отримана незаконно в обхід заборони купівлі землі за всі попередні рони.

Громадський Рух «Українська Патріотична Альтернатива» (в складі: Конгресу українських націоналістів, Української партії, УНА-УНСО, Громадської організації «Народний Рух України», Всеукраїнського товариства «ПРОСВІТА» імені Тараса Шевченка, Спілки офіцерів України, ОУН (д), ВОВ, МГО Соловецьке братство) та Українська Республіканська Партія, Українська Національна Рада, Громадський рух "Україноцентрична ПЛАТФОРМА", ГО Блок соціального партнерства "Порядок і Достаток", НПС "Усвідом себе українцем!", Політичне коло Головної етнонаціональної ради оріярусів України, Київська громада українських рідновірів та ряд інших громадських організацій.

Співголова Координаційної Ради ГР УПА  Віктор Горбач

Додаток №1
                               ЗАЯВА
            Української Національної Ради
щодо неконституційності закону про ринок землі


05.12.2019

Верховна Рада України, яка має пропрезидентську більшість, всупереч волі народу прийняла у першому читанні законопроект про ринок землі.
Українська Національна Рада вважає неконституційним цей закон, а також саму постановку питання про ринок землі.
За Конституцією України (ст. 13) «земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси… є об’єктами права власності Українського народу».
Земля за Конституцією (ст. 14) є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.
Таким чином, у Конституції акцентується на національному статусі землі, тобто на тому, що вона належить не окремим громадянам, а є спільною (публічною) власністю всього українського народу сучасного покоління і всіх майбутніх поколінь.
Мова йде, насамперед, про сільськогосподарську землю як публічну власність. Органи влади навмисно змішують публічну власність на землю з індивідуальною. Публічна власність охороняється державою, отже продажу не підлягає. Мораторій на її продаж накладений Конституцією України (ст. 13, 14). У приватній власності громадян згідно з чинним Земельним Кодексом можуть бути лише земельні ділянки для ведення особистого (присадибного чи дачного) господарства, садівництва, спорудження гаражів.
Усі сільськогосподарські чорноземи мають перебувати у загальнодержавній власності, а на місцевому рівні – у власності територіальних громад як публічних власників (ст. 142 Конституції та ст. 2, 81 Цивільного Кодексу України).
Державні органи і територіальні громади можуть здавати орну землю в оренду фермерським господарствам, але не продавати.
Щодо земельних паїв, які перебувають у приватній власності селян, необхідно наголосити, що «розпаювання» було здійснене Указом президента Л. Кучми № 720/95 від 8 серпня 1995 року до прийняття Конституції України. Тому земельні паї, які перебувають у приватній власності громадян, можуть бути продані лише державі.
Статті 13, 14 Конституції є основоположними, оскільки стосуються загальних конституційних засад держави (Розділ І Конституції).
Ці статті можна змінити лише на референдумі. Нагадаємо, що 28 років тому, 1 грудня 1991 року, вже відбувся референдум, на якому понад 90% українців, здійснюючи Декларацію про державний суверенітет України (від 16 липня 1990 року), проголосували за Акт проголошення незалежності України.
У затвердженій на цьому референдумі Декларації (Розділ VI) стверджувалось, що український народ «має виключне право на володіння, користування і розпорядження національним багатством України.
Земля, її надра, повітряний простір, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території Української РСР, природні ресурси її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони, весь економічний і науково-технічний потенціал, що створений на території України, є власністю її народу, матеріальною основою суверенітету Республіки і використовуються з метою забезпечення матеріальних і духовних потреб її громадян.
Віднині на території України мають чинність виключно Конституція і закони України».
Прийнята 28 червня 1996 року Конституція України закріпила фундаментальні положення Декларації про державний суверенітет України, затверджені українським народом на Референдумі 1 грудня 1991 року.
Отже для прийняття закону про ринок сільськогосподарських земель Верховна Рада не має жодних конституційних підстав.
Верховна Рада України повинна:
1. Скасувати прийнятий у першому читанні законопроект про ринок землі і зняти це питання з порядку денного.
2. Надати статус юридичних осіб територіальним громадам – публічним власникам землі згідно із ст. 142 Конституції України.
Президент України як гарант додержання Конституції зобов’язаний виконати свій конституційний обов’язок.
Правоохоронні органи повинні розслідувати замах органів влади на Конституцію України, посягання на конституційний лад держави, і притягти до відповідальності всіх причетних до державної зради.


Голова Української Національної Ради   Юрій Пальчуковський

Текст звернення до керівництва держави взятий із Facebook

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити