ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Правозахисники закликають органи влади не створювати фейкові ОТГ, а створити первинні територіальні громади правовим шляхом
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Правозахисники закликають органи влади не створювати фейкові ОТГ, а створити первинні територіальні громади правовим шляхом

Як створити територіальну громаду за чотири кроки

Так звані "об'єднані територіальні громади" - неконституційні. Адже первинні тергромади ще не були створені правовим шляхом, - переконані громадські правозахисники.
Методичка по утворенню територіальної громади правовим шляхом
Які правові акти необхідно вивчити:
Конституція України (посилання тут)
Європейська хартія місцевого самоврядування (посилання тут)
Положення про загальні збори громадян за місцем проживання (посилання тут)

Крок 1
1. Встановити відсутність або наявність конституційного власника: місцевого бюджету, архівних документів, документів на право власності на землю териоріальної громади як  адмінстративно-територіальної одиниці. Зробити запити на наявність чи відсутність конституційного публічного власника - територіальної громади села, селища, міста, району (в місті з районним поділом).
1.1. Зробити запит до обласного Міністерства юстиції про наявність теритоіальної громади на основі ст. 142,143 Конституцї України.
1.3. Зробити запит на отриманняя витягу з "Держреєстру про реєстрацію юридичних і фізичних осіб підприємців" про відсутність чи наявність зареєстрованої територіальної громади.
1.4. Зробити запит до місцевої ради про її засновників та розпорядчий документ про заснування місцевої Ради (Протокол загальних зборів засновника територіальної громади - публічного власника згідно із ст. 142,143 Конституції України, ст. 80,83 Земельного Кодексу України). Встановити відсутність чи наявність місцевого бюджету територіальної громади (Практикою перевірено, що на всій території України місцеві бюджети, документи права власності на землю відсутні).
1.5. Зробити запит у ЦВК (або до місцевого державного реєстру виборців).
1.6. З'ясувати наявність ЄДРПУО органів місцевого самоврядування (місцевої ради, адміністрації, казначейства, управління песнійного фонду, податкової, інспекції, пркуратури, міліції, суду). Пояснення: це підтвердження того, що відбулась підміна конституційного господаря держави.
1.7. У випадку відсутності місцевого бюджету, архіву подаємо заяву про їх утворення.

Крок 2
Інформуємо про початок утворення великої територіальної громади - суб'єкта колективної влади і публічного власника держави Україна - активних громадян з кола особистої довіри, кола своїх рідних і друзів з усіх регіонів України. (Як з'ясувалось шляхом громадської експертизи, ми з вами 20 років тому не оформили на себе як громадяни згідно Конституції України національне багатсво (землю, надра, промисловий і економічний потенціал), адже земля є основним національним багатством. Кожен громадянин згідно Конституції є рівноправним співвласником національного багатства і землі (ст.13,14 і 143 Конституції України).
Юридично оформившись як співвласники національного багатства, ми отримуємо свободу, захист і контроль над органами влади, над виборами, над своєю власністю.

Крок 3
Проводимо роз'яснювальну роботe з громадянами, членами територіальної громади окремої адміністративно-территоріальної одиниці (села, селища, района, міста, района в містах з районним поділом).
3.1 Знаходимо (визначаємо) актуальну для територіальної громади проблему (розпаювання землі, незаконний видобуток природних копалин, відсутність газу, води,)
3,2 Проводимо зустрічі з людьми і показуємо, як вирішується актуальна проблема через офромлення права власності на частку національного багатсва в адміністративно-територіальній одиниці та оформлення реєстру громадян - співвласників національного багатства України.
3.3 Збираємо підписи інформаційним листом.

Крок 4
Утворення територіальной громади - юридичної особи публічного права власності
4.1 Приготувати і попередньо обговорити проект Статуту територіальної громади - первинного суб'єкта міцевої влади і публічного власника.
4.2. Провести загальні збори за місцем проживання. Яяк тільки на цих зборах є 50% + 1 жителів, на них має бути прийнято рішення про створення територіальної громади - носія первинної влади і публічного власника - як юридичної особи публічного права власності.  На цих зборах приймаємо Статут територіальної громади, який містить порядок безпосереднього управління майном територіальної громади, утворення органів місцевого самоврядування (власних внутрішніх органів влади територіальної громади), порядок призначення на посаду  і звільнення або люстрації чиновників, заснування публічних реєстрів власників, власності, реєстру органів, утворених територіальною громадою, архіву власності територіальної громади, створення казначейства, відкриття рахунків і затвердждення бюджету територіальної громади, прийняття процедури висування, виборів і відкликання депутатів у представницькі органи тергромади і головної посадової особи, про отримання печатки тергромади як юридичної особи публічного права власності, про обрання виконавих органів тергромади, і складається протокол загальних зборів.. Статус та тип виконавчих органів регламентується Статутом тергромади - її "малою конституцією". Взаємодія з органом місцевого самоврядування визначається Конституцією України, Європейською Хартією пмісцевого самоврядування, Статутом, іншими правовими актами, що не суперечать Конституції України..
На загальних зборах територіальної громади приймається рішення ПРЯМОЇ дії, обов'язкове до виконання, з будь-яких питань, що віднесені до повноваженнь тергромди - НОСІЯ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ і ПУБЛІЧНОГО ВЛАСНИКА, якщо це рішення не суперечить Конституції України.
4.3 Після виготовлення печатки, відкриття рахунків починаємо працювати через органи місцевого самоврядування (за законом «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Рімма Циганок, правозахисниця, провідний громадський експерт з питань місцевого самоврядування
Інф. із сторінки Рімми Циганок у Facebook
 
 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні4681
mod_vvisit_counterВчора4263
mod_vvisit_counterЦього тижня17284
mod_vvisit_counterМинулого тижня27193
mod_vvisit_counterЦього місяця70278
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24223996