Валерій Степанян-Григоренко: ПАМ’ЯТІ ВЕЛИКОГО УЧИТЕЛЯ
Приїзди Армена Джигарханяна в Україну були для нього справжнім святом.
Відійшов у засвіти великий актор, майстер характерного образу, улюбленець багатомільйонної публіки – неповторний Армен Джигарханян. Мій великий Наставник і Учитель у мистецтві й житті. Його відхід – втрата частини мого життя, тому що у нас були теплі дружні, майже родинні стосунки: Армен Борисович був для мене ще й хрещеним батьком. 

Коли хрещений  приїздив до Києва, незважаючи на величезну зайнятість, завжди знаходив час для нашого з ним спілкування: у колі близьких друзів ми проводили майже добу. Його знало і цінувало багато людей за мудре слово, за чистоту душі, за унікальний талант. З особливим зворушенням згадую, як блискуче зіграв він роль фронтовика у моєму художньому фільмі  «Заручники часу», як був членом оргкомітету Міжнародного дитячого та юнацького фестивалю «Духовні джерела». Всюди, де він бував, царювала радість і творчий настрій. А приїзди в Україну для нього були справжнім святом. Його любов до України, до людей була незаперечною. Це сутність його світосприйняття.

У мене складалось враження, що ми з ним по життю нерозлучні, пов’язані особливим духовним зв’язком. Особисте життя маестро було непростим, після втрати єдиної доньки він часто почувався самотнім, хотів, щоб я був поруч з ним. Він говорив, що мріє про це.
Побажання патріарха кіно я здійснював, як міг: ми підтримували стосунки, часто радились з приводу різних моментів, але перебували на далекій відстані.

І ось тепер, у моєму житті утворилась порожнеча. На своєму життєвому шляху я втрачав багатьох друзів і колег, але особливо мене вразила утрата мого великого Учителя і близького друга.
Я докладу усіх зусиль, щоб бути гідним пам’яті Учителя. Армен Борисович залишив після себе великий яскравий творчий спадок. На його фільмах виховувалось і виховується не одне покоління. Прекрасна майстерна гра, унікальність творчої особистості Армена Джигарханяна залишили незабутній слід у світовому кіномистецтві.    
Низько вклоняюсь тобі, мій Учителю. Вічна і світла пам’ять. Ти назавжди в моєму серці.

Валерій Степанян-Григоренко, Народний артист СРСР, член Національної спілки кінематографістів України, актор, режисер, продюсер
Інф. із сторінки автора у Facebook

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити