Зросійщення загрожує мовам національних меншин в Україні
Павло Гриценко: "Ми росіянам гуляйполе робимо".
"Ми збільшуємо кількість російськомовного населення. Наприклад, живуть в Україні болгари за походженням. Батьки їхні ще знали болгарську, діди й баби досі розмовляють, а діти вже не знають. І це погано. Ми їм дали змогу замінити рідну мову російською", - вважає директор Інституту української мови НАН Павло Гриценко, передає "Главком".

Зараз в Україні є спільноти, де не знають і не вчать українську.

"І ми або соціалізуємо їх в українське суспільство через українську мову або виштовхуємо: угорців в Угорщину, болгар у Болгарію, румун у Румунію, а росіянам гуляйполе робимо", - каже мовознавець.

"Вони мають зберігати свою мову і таким чином комфортно жити в нашій українській державі. І водночас мати можливість працевлаштуватися будь-де в Україні. І вони не будуть прив'язані тільки до свого села чи мікрорайону, бо вони можуть бути вільні, знаючи українську. І завдяки закону про мову ми хотіли цю ідеологію максимально пронести", - вважає директор Інституту української мови НАН.

Нагадаємо: Верховна Рада прийняла закон, який має забезпечити функціонування української мови як державної. Він передбачає, що всі громадяни України мають знати державну мову. Це стосується і претендентів на громадянство.

Інф.: gazeta.ua


Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити