Сьогодні ГС "Аграрний союз України»" та Об'єднаний штаб захисту української землі продовжили акції протесту "Ні безвідповідальному продажу ЗЕмлі!" .
Протестувальники перекрили центральні вулиці столиці у владному кварталі, а також під’їзди до кордону на Волині та в Одеській області.

Вимоги людей такі:
1) Президент, як Гарант Конституції, має неухильно дотримуватися норм Конституції України;
2) Зняти з розгляду/відкликати антиконституційні законопроекти №2178-10 (про ринок земель), №№2194 та 2195 (земельні законопроекти), №2598 (зміни до Конституції щодо децентралізації влади).
3) Запитати думку людей на референдумі.
4) Встановити, що до відновлення територіальної цілісності держави і припинення бойових дій на сході єдиним покупцем землі є держава.
5) Створити Державний земельний банк.
6) Створити робочу групу з розробки Комплексної земельної реформи

Паралельні акції відбуваються у Волинській області та ще в 5 прикордонних областях України.

Близько сотні учасників акції протесту, серед яких волиняни з усіх куточків області – фермери, учасники АТО, громадські активісти, а також представники Національного Корпусу, блокують трасу на 503-му кілометрі у селі Старовойтово Любомльського району. Вимога протестувальників – відкликати скандальний законопроєкт про продаж землі.

За станом на 11:20, на місце, де відбувається акція протесту стягнули декілька десятків сільськогосподарської техніки. Продовжують збиратись протестувальники. На місці працює велика кількість правоохоронців.

«Не знаю, чи правильно ми чинимо, чи ні в таке велике свято, але все ж думаю, що правильно. Сьогодні нам випала велика честь. З однієї сторони України хлопці стоять в окопах на «нульовій» точці, а ось тут, поближче кордону, на тій же «нульовій» точці стоїмо ми. Настав критичний час, що Україна постала перед вибором. Все менше тих людей, які залазять в трактори, у яких порепані п’ятки і які зранку до вечора заходять в хліви чи на поля. Ми не можемо апелювати до всіх 160 тисяч особистих селянських господарств Волині. Тому що це – звичайні люди, які не надто розуміються на геополітиці.

А тим часом у телевізорі їх переконують, що це – велике благо, продати землю, а завтра піти та купити німецький хліб по 5 чи по 6 євро. Ось тільки євро не буде в Україні.

У 2018 році ООН проголосила декларацію захисту прав селян. Користуючись цією декларацією, ми вийшли сюди, на мирну акцію, не порушуючи права і закони України. Ми апелюємо до уряду, аби вони зняли сьогодні з розгляду Законопроєкт 2178/10 як антиконституційний», – пояснив позицію протестувальників голова Асоціації фермерів та землевлаників Волині Руслан Хомич.

Зі слів Руслана Хомича, сьогодні представники великих, середніх фермерських господарств Волині, переважно з Турійського, Любомльського, Рожищенського, Володимир-Волинського районів за підтримки патріотичних організацій та атовців організували пікет митниці.

Причина – на цьому або ж на наступному тижні у Раді розглядатимуть Закон про продаж сільськогосподарських земель.

«Аграрії побоюються, що закон прописаний некоректно і він дає ряд юридичних лазівок, що дають змогу іноземним агрокорпораціям та компаніям через різних підставних осіб скупити сотні та десятки гектарів української землі, натомість у дрібного українського фермера немає фінансової можливості та ресурсу з ними конкурувати» – каже фермер.

За станом на 11:25 протестувальники перекрили трасу.

«Наші вимоги до влади – призупинити розгляд законопроєкту, який Верховна Рада планує розглядати на цьому або наступному тижні. Цей законопроєкт може дати можливість до чисельних махінацій із землею. Вимога українських фермерів полягає в тому, що закон повинен захищати права перш за все українського селянина, а не бути спрямований на одноразове механічне наповнення бюджету. Адже в нинішньому вигляді іноземні аграрні корпорації можуть без проблем обійти бюрократичні нюанси, зареєструвавши сотні, формально українських компаній, на які буде скуплена земля десятками тисяч гектарів», – прокоментував причину присутності на акції протесту очільник Національного Корпусу на Волині Андрій Д’яченко.

Поки що перекриття траси відбувається у «тестовому режимі» – кожні 15 хвилин протестувальники ходять з одного боку дороги в інший, тим самим блокуючи рух транспорту, опісля протягом 15 наступних хвилин пропускають транспортні засоби, а тоді знову блокують. Згідно із попередньою інформацією, акція протесту триватиме до вечора.

За інф.: volynnews.com

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити