Духовний лідер Тибету Далай-лама прокоментував події на Євромайдані в Україні
Про це йдеться на сторінці Євромайдану у Facebook, повідомляє ІА ЗІК.
Відповідаючи на питання українського журналіста про Євромайдан, Далай-лама зазначив, що йому спочатку потрібно було б приїхати в Україну, ознайомитися з ситуацією, і тоді він зможе щось про це сказати. Разом з тим, Далай-лама наголосив, що кожна країна належить народу, який її населяє, а не духовному лідеру, королю чи світському лідеру.

"У ситуації, що склалася, найкраща система управління – це демократична система, нехай навіть у неї є певні недоліки. Але в рамках демократичної системи керівників держави обирає народ, а значить, керівники держави стають підзвітними народу, який їх обрав. І в народу, який обрав лідера, є право зняти цього керівника", – заявив духовний лідер Тибету.

Для прикладу він навів досвід США: "Як ми знаємо, коли стався скандал, пов’язаний із президентом Ніксоном, йому був оголошений імпічмент. Сама ця дія – оголошення імпічменту – є свідченням сили демократії. Але для того, щоб демократична система діяла ефективно, народ повинен дуже добре розуміти реальну ситуацію, а значить – потрібна свобода преси і свобода інформації".

Звертаючись до журналістів, Далай-лама зазначив, що у них має бути «довгий ніс, який дозволить винюхувати не тільки те, що перед ними, а й що у них за спиною».

«Ви маєте інформувати народ про реальний стан справ і робити це чесно, правдиво і неупереджено. Люди повинні знати інформацію, і завдання преси полягає в тому, щоб таку інформацію надавати», – сказав він.

Інф.: risu.org.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити