Поетесу називають беззаперечним моральним авторитетом для багатьох українців
Вона є автором більш як 15-ти поетичних збірок – серед них "Вітрила", "Мандрівки серця", "Над берегами вічної ріки".
Серед сучасних творів – роман "Записки українського самашедшого", який Ліна Костенко написала після Помаранчевої революції. За історичний роман у віршах "Маруся Чурай" була удостоєна Шевченківської премії.

Поетесу називають беззаперечним моральним авторитетом для багатьох українців. Вона підписувала в 1965 році лист-протест проти арештів української інтелігенції. Згодом під час львівського судилища над дисидентами братами Горинями кинула їм квіти. Пізніше написала листа на захист В'ячеслава Чорновола у відповідь на наклеп на нього в газеті "Літературна Україна". Після цього мисткиня майже десять років не могла друкувати власні твори, розплачуючись за принциповість.

У 2005 році Ліна Костенко відмовилася від звання Героя України. Від початку війни на сході України письменниця приєдналася до гуманітарної акції "Другий фронт АТО". Вона передала на фронт декілька збірок своїх поезій із побажаннями та словами підтримки.

"Дорога Ліно Василівно, я вас дуже люблю. Як дівчина, як автор, я поважаю всі ваші думки і поділяю їх, мені б хотілося, щоб ви надихали нас, музикантів, своєю творчістю, і творили ще більше", – привітала Джамала.

"Здоров'я і творчості, тому що коли працює митець, у нього працює душа і тіло, і думки. Тобто це і є життя", – поздоровив художник Анатолій Криволап.

До привітань долучилися й колеги Ліни Костенко.

Письменник Юрій Андрухович сказав таке: "Щоб цей, спортивною мовою, рекорд – щоб йому не було межі. Щоб пані Ліні випало написати ще не один прекрасний рядок, не одну прекрасну сторінку і видати не одну прекрасну книгу".

"Все йде, але не все минає над берегами вічної ріки", – висловився поет та видавець Іван Малкович.

Інф.: 5.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити