Звичний голос київського метро відтворили за допомогою нейромережі
Не всім до вподоби нова озвучка станцій столичного метрополітену.
Директор Київського академічного лялькового театру Микола Петренко помер у 2016 році. До цього його голос звучав в київському метро 27 років.
Останні 2 роки необхідності замінювати аудіозаписи не було: нові станції не відкривалися, а старі не перейменовували. Але в 2018 назва станції "Петрівка" змінили на «Почайна». Перед метрополітеном постало завдання переозвучки як мінімум всієї синьої гілки.

Головний дизайнер організації «Агенти змін» Олександр Колодько розповів у Facebook про спробу створити нову озвучку, імітуючи голос Петренко за допомогою нейромереж.

Для цього «Агенти змін» використовували сервіс Respeecher. Для коректної роботи йому потрібно надати запис мови довжиною не менше однієї години. Після цього інша людина повинна начитати той же текст, щоб нейросеть навчилася відрізняти голоси. Пройшовши навчання, Respeecher відтворює заданим голосом будь-який текст.

«Агенти Змін» безуспішно намагалися отримати записи мови Миколи Петренка від «Київського метрополітену» і театру ляльок, де працював диктор. У підсумку працювати довелося з 5-10 хвилинами записів його голосу, які є у відкритому доступі.

Що вийшло в результаті спроб, можна почути на записі.

Якби ідею підтримав Київський метрополітен, «Агенти Змін» звернулися б до родичів Миколи Петренка для отримання дозволу на генерацію його голосу. Але проект не був завершений: у метро вже звучать нові записи, підготовлені студією «Так Треба Продакшн».
А чи треба?

Інф.: vctr.media

Коментарі

 

Коментарі  

 
0 #2 Alexandria 11.08.2018 10:47
І аlways used to study paragraph in news paperѕ but
now aas I ɑm a user of web sߋo from now I am using net for content, thanks
to web.

Ϝeel free to vjsit my blog best 3 poϲket knives - https://www.mindomo.com/da/profile/id/3cFtu: https://www.mindomo.com/da/profile/id/3cFtu,
Цитувати
 
 
+5 #1 UKR 22.06.2018 22:46
Підтримаймо!
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити