У лікарні помер режисер Роман Віктюк
У кінці жовтня режисера госпіталізували з коронавірусом.
Радянський, український і російський театральний діяч і режисер, народний артист України Роман Віктюк помер на 85 році життя. Про це повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на помічницю художнього керівника Театру Романа Віктюка Людмилу Ісакович.
"Роман Григорович помер", - заявила вона.
27 жовтня стало відомо, що Віктюка госпіталізували з коронавірусом.

Роман Віктюк народився у Львові 28 жовтня 1936 року. Навчався в московському Державному інституті театрального мистецтва (ГИТИС), після його закінчення повернувся до Львова. Тут працював актором у театрі юного глядача, а пізніше створив театральну студію при Львівському палаці піонерів.

Надалі Віктюк працював у багатьох містах колишнього СРСР: Твері, Вільнюсі, Талліні, Києві, Одесі, Саратові, Казані, Ризі, Москві. У 1991 році Віктюк заснував в Москві театр свого імені і був його головним режисером і художнім керівником.

Він також заснував танцювальну школу в Італії, філіал театру в Ізраїлі. Віктюк був учасником багатьох театральних проєктів в Україні. Режисер є автором понад 250 театральних постановок, серед яких "Дама без камелій", "Мадам Батерфляй", "Лоліта" та інші.

Режисер є народним артистом України та Росії, членом Інституту драматичного театру в Італії, лауреатом театральної премії Maratea Центру європейської драматургії, премії «Київська пектораль», премії спілки театральних діячів України "Тріумф", міжнародної премії Інституту італійської драми за краще втілення сучасної драматургії.

У 2014 році Віктюк підтримав Україну.

Інф.: zn.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити