В Україні одна нація - українська, яку складають представники різних етнічних спільнот, - Дмитро Нагорний, журналіст
Ми всі УКРАЇНЦІ українського або іншого етнічного походження.
Скажіть, будьте ласкаві, хто вигадав поняття "національні меншини", яке записано в Конституції України? Невже то був сеанс масового гіпнозу і народні обранці не розуміли, що такої нісенітниці не існує в природі…
У світі існують поняття національної приналежності людини, її етнічного походження та расової ознаки. Національна приналежність – це коли людина є громадянином певної держави, має право голосу, обирати та бути обраною в Національні зібрання та інші органи влади і може представляти свою державу, наприклад, у складі національної збірної. Так збірні формуються всюди у світі – виключно за національною приналежністю (В Організації Об'єднаних Націй кожна держава, в тому числі Україна, представлена як держава-нація, - Ред.). А нація будь-якої держави складається з представників різних етнічних спільнот, які за чисельністью можуть бути більшими і меншими.
(У країнах Європи та Америки поняття "національність" і "громадянство" - тотожні і позначаються терміном "nationality", - Ред.).

Українські стронгмени (учасники богатирських ігор) і шахісти нещодавно виграли Кубок націй і Кубок Нони Гапріндашвілі. Нашу націю вважають, як це прийнято у світі, найсильнішою і найрозумнішою! І нікому в голову не прийшло віднести переважну більшість наших чемпіонів до неіснуючих "національних меншин"…

На останній Білій Олімпіаді в Сочі п’ять Олімпійських чемпіонів були українці в минулому, які зрадили рідну Неньку і прийняли громадянство інших країн. І яке вони мають зараз відношення до нашої нації? Ніякого! На п’єдесталі пошани на їх честь звучав не українській Гімн, піднімався не український прапор. На їхніх спортивних костюмах був напис не нашої країни. Їх нагороди йшли в залік збірним інших країна. Максимум, це вони можуть вважати себе етнічними українцями…

Для громадян України будь якого етнічного походження, за визначенням рідними є атрибути нашої країни: Гімн, прапор, мова. Безумовно, що саме українська мова має домінувати в Україні, а держава повинна зробити все для розвитку інших мов у нашій країні. Чи може хтось вважає, що для українця за національною приналежністю може бути інша рідна мова, іншій рідний прапор, інший рідний Гімн?..

У світі немає повністю моноетнічних держав. Вже давно змішуються раси, що вже казати про етноси. Мільярди людей народжуються у змішаних шлюбах. Це абсолютно природний процес. Для тих людей в Україні, які не вважають себе етнічними українцями і хочуть, щоб їх етнічне походження співпадало з національною приналежністю, існує поняття своєї історичної батьківщини. Вони відмовляються від українського громадянства і приймають громадянство іншої країни.

Аналогічно навпаки. Після того, як, наприклад, футболісти Марко Девіч і Едмар прийняли українське громадянство, вони стали українцями за національною приналежністю. Вони грали за національну збірну України, під українським прапором. Хіба може представник іншої національності грати за національну збірну України?.. І при тому, звісно, що Девіч залишився етнічним сербом, а Едмар – етнічним бразильцем…

Природно, що українські діти повинні навчатися українською мовою, яка є державною. Якщо хтось з батьків хоче, щоб його дитина вчилася на іншій мові – для цього є посольства і консульства країн, де навчання йде саме їх рідними мовами. В Україні є недільні школи та інші гуртки вивчення різних мов. Це чудово, коли людина може спілкуватися різними мовами.
То ж чи не пора в Конституції нашої держави змінити неіснуюче поняття "національні меншини" на реальні "етнічні спільноти"?

Дмитро Нагорний, журналіст
Інф. із сторінки автора у Facebook

Коментарі

 

Коментарі  

 
0 #2 Дмитро, Одеса 11.10.2017 12:51
Браво!!!
Цитувати
 
 
+2 #1 Київський дім 08.10.2017 11:12
100%!!!
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити