В Україні введуть іспит з української мови для бажаючих отримати громадянство
Раніше Порошенко підписав указ про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови.
Десятирічна державна програма про функціонування української мови як державної в усіх сферах життя має передбачати введення іспиту з української мови для бажаючих отримати громадянство. Про це йдеться в указі президента №156 "Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України".

Згідно з указом, Кабінет міністрів протягом місяця повинен створити на постійній основі експертну групу для комплексного аналізу сучасної мовно-культурної ситуації в Україні, розробки критеріїв оцінки ефективності державної мовної політики. З урахуванням пропозицій експертів Кабмін має розробити у двомісячний строк та затвердити державну програму на 2018-2028 роки, спрямовану на забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови.

Програма повинна передбачати "поліпшення якості викладання державної мови у навчальних закладах, сприяння вивченню української мови іноземцями, розробці дистанційних мережевих курсів з вивчення української мови, запровадження в установленому порядку сертифікаційного іспиту з української мови для осіб, які подають клопотання про прийняття до громадянства України".

Пропонується зафіксувати у програмі забезпечення дотримання чиновниками вимог закону щодо обов'язковості використання державної мови під час виконання своїх посадових обов'язків, недопущення дискримінації мови, тощо.

Нагадаємо, що в четвер, 31 травня, президент Петро Порошенко підписав указ про проголошення десятиліття української мови для створення єдиного культурного простору в країні та збереження цілісності культури. У лютому три колишні президенти – Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко – звернулися до діючого очільника держави з проханням оголосити 2018-й Роком утвердження державної мови. Порошенко зазначив, що "року занадто мало, щоб надолужити все те, що внаслідок колоніальної політики втратила українська мова".

Інф.: dt.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити