21 лютого світове співтовариство відзначає Міжнародний день рідної мови
Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції етносу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. Для кожної людини її рідна мова є найдорожчою в світі, - йдеться на сайті kubg.edu.ua
У світі налічується близько шести тисяч мов. І серед них – ніби запашна квітка в чудовому букеті – українська. “Мова – це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам’ять, найцінніше надбання віків, мова – це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, інтелектуальна і мисленнєва діяльність народу” (Олесь Гончар).

Говорімо, пишімо і думаймо лише українською, рідною мовою!
Про це на своїй сторінці у Facebook пише поетеса Марія Маринченко (літературне ім'я - Марічка Ясен).
Дорогі українці!
Вітаю всіх нас з Міжнародним днем рідної української мови. Вона є нашою суттю, духом; зброєю у руках у боротьбі з Росією; ознакою того, що ми - українці. Говорімо, пишімо і думаймо лише українською, рідною мовою! Зараз вона, як ніколи раніше, потребує нашої підтримки. Буде у наших серцях рідна мова, культура, розуміння нашої ідентичності та ролі мови, знання історії країни, то буде й Україна. Це - той мінімум, екзамен; який повинен здати кожен із нас у ці, непрості для України, часи. Кожен, хто вважає себе українцем, повинен стати справжнім громадянином України і це - не пафос, а наша реальність. Війна не дозволяє нам бути пасивними. Це все одно, що бути на фронті, на передовій і не боротись. Боротьба триває, набирає обертів і перемога залежить від кожного з нас. Станьмо справжніми українцями! Коли, як не зараз!?!?!? Будьмо варті нашої рідної України. Вірю у мудрість нашого народу.
Слава Україні!

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити