12 лютого 2003 року, 15 років тому Джеймс Мейс виступив у Верховній Раді України на слуханні щодо проблеми визнання Голодомору в Україні геноцидом та започаткував акцію "Свічка у вікні»"
Як це було, розповідає письменниця і поетеса Наталя Дзюбенко-Мейс, дружина найвідомішого дослідника злочинного Голодомору-геноциду в Україні:
- Газета «День нагадала, що 12 лютого Джеймс Мейс виступив у Верховній Раді України на слуханні щодо проблеми визнання Голодомору в Україні геноцидом та започаткував акцію «Свічка у вікні».  Я пам'ятаю цей день. По хвилинах. Вранці забрала Джеймса з лікарні. Втримати його лікарі не могли. Страшенно худий, кровили шви, я робила перев’язку, одягнула корсет, все одно проступала кров на сорочку. Декілька разів міняла. Думала, як він витримає цей день. Він так його чекав – оте вікопомне, довгождане слухання про голодомор в Україні. Такий важкий шлях пройдено. Залишилося кілька кроків. Не пригадую як його довезла до Верховної Ради, лише як він спирався на мене, коли вела його до трибуни, такий легенький, майже невагомий. Ще пам’ятаю бурхливі овації після його виступу. І крики обурення комуністів. Буквально багрове від люті обличчя Симоненка. Скандування «янкі гоу хом!». А мене з якогось дива не пустили його провести назад. Якийсь молоденький хлопчина був не в темі, хоча мені обіцяли… Сходи були високі, він похитнувся я завмерла. Ні, дійшов. Зміг. Зумів сказати про необхідність належного вшанування жертв Голодомору, про «свічку у вікні» і про те, що голодомор був злочином компартійної влади, вперше у тих стінах прозвучало слово «геноцид»…
Було багато виступів. Різних. Тему заговорили.
Потім e бій вступила газета «День». Його легендарна колонка "Свічка у вікні", на яку посипалися відгуки.
І важлива стаття Любові Голоти у "Слові Просвіти" "Джіммі, я запалюю свічу!"

Інф. із сторінки Наталі Дзюбенко-Мейс у Facebook

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити