День ангела святкують: Тимофій, Василь, Гаврило, Давид, Петро, Семен, Микола, Трифон, Сара.
Який день
Сьогодні у багатьох країнах світу святкується День святого Валентина (Valentine's Day) або День всіх закоханих. Вважається, що День святого Валентина існує вже більше 16 століть, але свята Любові відомі з ще більш ранніх часів стародавніх язичницьких культур.
У Західній Європі День святого Валентина став широко відзначатися від 13 століття, в США - від 1777 року. Традиція дарувати цього дня подарунки і листівки-"валентинки" міцніла з кожним роком і стала досить успішним бізнесом.

Щорічно, починаючи від 2012 року, 14 лютого святкується Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day), який об'єднує всіх, хто дарує книги дітям і прищеплює їм любов до читання. Ініціатива появи свята належить одній звичайній людині - американці Еммі Бродмур - засновниці сайту дитячої книги в США. Цього дня прийнято дарувати книги, в першу чергу, дітям, а також тим, чиї можливості доступу до читання книг з тих чи інших причин обмежені.

Також сьогодні неофіційне, але широко поширене у професійному колі свято - День комп'ютерника. Саме 14 лютого 1946 року науковому світу і всім зацікавленим був продемонстрований перший електронний комп'ютер ENIAC I (Electrical Numerical Integrator And Calculator).

Яке православне свято

За календарем віряни сьогодні вшановують пам'ять Святого мученика Трифона, який народився в одній з областей Малої Азії, Фрігії, неподалік від міста Апамеї в селищі Кампсада. Господь дарував йому силу вигнання бісів і зцілення різних хвороб. Одного разу жителі його рідного села були врятовані ним від голоду: святий Трифон силою своєї молитви змусив піти шкідливих комах, що винищували хлібні злаки і спустошували поля. Особливо прославився святий Трифон вигнанням біса з дочки римського імператора Гордіана (238-244). Допомагаючи всім стражденним, він вимагав тільки однієї плати - віри в Ісуса Христа, благодаттю якого він зціляв їх.

Які традиції на свято

Цього дня дівчата молилися святому Трифону про хороших женихів, адже лютий – пора весіль. Трифонів день збігається з католицьким Днем святого Валентина, або Днем всіх закоханих.

Дівчата по птахах ворожили про те, яким буде їх майбутній чоловік. Вважали, якщо 14 лютого побачити пару:

- синичок, то суджений буде молодим, добрим і веселим;
- ворон – чоловік буде старший за вас і строгий;
- сорок – чоловік буде балакучим і легковажним.

Заміжні жінки, які мріяли завагітніти, кидали у водойму, на якій практично немає льоду, букет квітів і молилися Господу.

Якщо закохані в цей день дадуть один одному обітницю вірності, їм будуть не страшні будь-які перешкоди і спокуси. Шлюб, укладений 14 лютого, обіцяє бути щасливим і міцним.

Ще у Трифонів день робили свічки, а на Стрітення несли їх до церкви для освячення.

Іменини: Віктор, Микита, Богдан, Кир, Іван, Афанасія, Феоктиста, Казимир, Ілля, Клавдій, Кирей, Пахом, Вікторія, Лінда.

Що не можна робити

- Не можна спізнюватися
- Не можна дарувати обручку (порада для хлопців), якщо не плануєте просити руки і серця
- Не змінюйте кардинально свій зовнішній вигляд

Що можна робити 14 лютого

Весілля цього дня – хороший знак.

Інф.: tsn.ua


Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити