У неділю, 1 квітня, відзначається День сміху, або як його ще називають День дурня
У цей день прийнято влаштовувати веселі розіграші та жартувати над друзями і близькими. Українські Новини зібрали інформацію про те, що це за свято і звідки він прийшов в Україну.
Одна з теорій появи Дня сміху говорить, що свято бере свій початок у Франції. Тут до 1852 року жили за Юліанським календарем, а Новий рік відзначали весною - з 25 березня по 1 квітня. Коли ж був введений новий Григоріанський календар, свята перенесли на сучасні дати. Однак у 19 столітті не було добре розвинених комунікацій, тому не всі знали про те, що країна живе за новим календарем. У освічених і обізнаних людей з'явився звичай жартувати, знущатися над невігласами. Найчастіше до спин "дурних" людей прикріплювали паперову рибину й дражнили їх.

Але в деяких країнах перейшли на Григоріанський календар пізніше, а звичай відзначати щорічний День дурня існував в них і до цього. Це були такі країни, як Англія, Шотландія і Німеччина.

Так можна зробити висновок, що 1 квітня має довшу історію, ніж здається на перший погляд. Свята, подібні Дню сміху, існували і в античності, і в Середньовіччі. Наприклад, в Стародавньому Римі в середині лютого відзначали свято дурних, де першоквітневий обман міг бути пов'язаний зі святом божества сміху.

Деякі історики дотримуються думки, що День сміху зародився в стародавній Індії. Тут 31 березня було прийнято святкувати "День жартів". Крім того, є відомості, що і у кельтів було свято на честь Бога сміху.

Ще одна теорія появи Дня сміху пов'язана з легендою про неаполітанського короля Монтереї, яким під час святкування з нагоди припинення землетрусу піднесли рибу. Рівно через рік цар захотів покуштувати точно таку ж рибину, проте її знайти було нереально, тому кухар приготував іншу, дуже схожу. Короля не вдалося обдурити, і він побачив підміну, але не розгнівався, а навпаки - розвеселився. З того моменту стали і люди тішитися першоквітневими розіграшами.

День сміху не є ні в одній країні офіційним вихідним, проте святкується в усьому світі. У США серед школярів популярністю користуються такі розіграші, як прив'язаний за нитку і кинутий на дорогу гаманець, а також аркуш паперу з написом "пні мене".

Дорослі в цей день люблять розігрувати своїх дітей і можуть подати їм у вигляді частування тістечка з яким-небудь неїстівним наповненням.

У Німеччині ж саме 1 квітня вважається поганим, нещасливим днем. Люди вірять, що той, хто народився 1 квітня, буде невдачливий по життю. У селах в цей день не роблять будь-які важливі справи, практично не працюють, зате розігрують один одного і жартують між собою.

В Україні День сміху імовірно прийшов з Німеччини приблизно на початку 18 століття. Тоді його називали "брехливим днем", а також "Марією-брехухою", на честь святої Марії Єгипетської, пам'ять якої шанують 1 квітня по старому стилю. Дівчата обманювали в цей день хлопців, заздалегідь навчаючись "управляти" майбутнім чоловіком.

В Одесі відзначати День сміху стало невід'ємною традицією, адже саме 1 квітня тут проводиться фестиваль "Гуморина".

Інф.: novosti-n.org

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити