Микола Бердяєв про волю народу
Культура і духовність |
Незабаром (18 березня) виповниться 137 років з дня народження Миколи Бердяєва – одного з найвидатніших та найглибших філософів і мислителів ХХ сторіччя, громадсько-політичний діяча і публіциста. Микола Олександрович Бердяєв народився в Києві (за іншими даними – в Обухові під Києвом). Микола Бердяєв залишив по собі близько 40 книг. Зокрема, ось як актуально звучать його роздуми про волю народу в праці «Духовні основи російської революції»:
"Воля народу повинна вирішувати долю всього народу і вона не може бути...роздрібленою, в ній має бути цілісність, осяяність ідеєю…
Доля народної волі не є формальним поняттям, вона передбачає перемогу в цій волі добра над злом, Бога над дияволом… Вище волі народної стоїть воля Божа…
Уся задача в тому, щоб виявити високу народну волю, натхненну високими цінностями, таку, що схиляється перед святинями…
Не формальна воля народу дорога нам, а воля до добра. Ми шукаємо могутнього вираження доброї, цінної, високої волі народу…
Народ не є механічною масою нинішнього дня історії, він є соборною особистістю, яка живе тисячоліття. І лише така соборна воля, яка усвідомлює спадкоємний зв'язок часів, не будет фальсифікована, не буде підміною великого цілого мізерною частиною".
|
Соціологія |
Більшість українців не довіряють Президенту В. Януковичу. Українці також вважають, що країна рухається не в тому напрямку. Про це свідчить соціологічне опитування,
проведене "GfK Ukraine".
Так, за даними дослідження, 55% респондентів не
довіряють главі держави. При цьому 54% опитаних українців переконані, що країна рухається по неправильному шляху.
В усіх регіонах переважає частка громадян, які вважають сьогоднішній шлях розвитку країни неправильным.
Одночасно Президент Янукович продовжує втрачати довіру громадян. Якщо у травні
2010 року на 13% більше громадян довіряли президентові, ніж не довіряли, то в січні
2011 року на 27% більше громадян не довіряли президенту, ніж довіряли. Детальніше
Шоу чотирьох президентів і проблеми моралі
Політика |

Ну, добре – Леонід Кравчук. Ясна річ, Леонід Кучма. Але щоб
Віктор Ющенко отак узяв і прийшов до Віктора Януковича
привітати його з першою річницею перебування на посаді та попити чаю за дружньою бесідою...
Не знаю, чи втратить після цього "шоу чотирьох президентів"
голова партії "Наша Україна" ті 0,5% чи 0,9% виборців, які
його досі підтримують, чи ні – зрештою, запеклі фанати
третього президента будуть з ним до останку, на них жодні аргументи не діють, як і на будь-яких фанатів.
Проблема в тому, як тепер повинні почуватися ми, тобто всі ті, хто був переконаний –
попри всі політичні ідіотизми Віктор Ющенко все ж у моральному плані істотно
відрізняється від інших представників політбомонду, бо в ньому не згасла традиційна
етнічна моральність, і керується він християнською етикою.
Виявляється, ми глибоко помилялися. І це слід визнати прямо і чесно, не шукаючи собі пом’якшуючих обставин. Віктор Ющенко виявився людиною без морального
стрижня, без внутрішнього самостояння, і це, боюся, ще не раз дасться
взнаки, не раз буде використано маніпуляторами певного штибу. Детальніше
Річний звіт Януковича. Чи почув кожного?
Виступи |
Олег СОСКІН, політолог, президент Інституту трансформації суспільства
Я думаю, він слухав тільки себе. По суті, цей його виступ був не більше, ніж шоу - класна фундаментальна постановка «з елементами Голлівуду» і якісної російської режисури, на яку, я думаю, було витрачено багато мільйонів гривень. Це був перформанс. Чистої води перформанс. Є така опера - «Борис Годунов», де є сцена, в якій народ мовчить. Ось фактично її ми і побачили в п'ятничному виступі Глави держави. І, звичайно, народ він абсолютно не слухав. Та й йому, власне, «до феньки» цей народ. Детальніше
Україна на 22 місці за революційними настроями в світі
Рейтинги |

Україна посідає 22 сходинку з 85 країн, в яких можливі спалахи революційних настроїв.
Такими є результати рейтингу, складеного газетою The Wall Street Journal.
До першої десятки також входять Камерун, Пакистан, Нігерія, Індонезія, Філіппіни, Гватемала, Марокко, Йорданія та Азербайджан, індекс якого склав 78,6.
Україну в протесних настроях також випередили В'єтнам, Лівія, Індія, Узбекистан, Єгипет, Болівія, Грузія (73,4), Туркменістан (71,3), Домініканська республіка та Туніс (69,1).
Індекс України склав 68,2. Наступною за Україною є Боснія і Герцеговина. Іран посів 27 сходинку із індексом 65,7, Білорусь опинилась на 29 сходинці з індексом 65,1, Росія – на 40-й сходинці із індексом 58. Останньою в рейтингу є Швеція з індексом - 26.7
Рейтинг країн, де можливі протести складений на основі трьох критеріїв – соціальна несправедливість, схильність до революцій та те, яку долю складають витрати на їжу з загальних витрат в родині.
Критерій соціальна несправедливість базувався на даних Transparency International, індексі розвитку людського потенціалу ООН.
Кого українці вважають головним опозиціонером
Рейтинги |
Інф. УНІАН
Українці головним опозиціонером, як і раніше, вважають
лідера партії «Батьківщина» Юлію ТИМОШЕНКО. Про це повідомив директор департаменту комунікацій Gorshenin Group Володимир ЗАСТАВА, презентуючи на прес-конференції в Києві результати соціологічного дослідження Інституту Горшеніна «Перший рік президентства Віктора ЯНУКОВИЧА. Підсумки». Зокрема, на думку 41,0% громадян, головним опозиціонером в Україні сьогодні є Ю.ТИМОШЕНКО. Далі із значним відривом слідують Арсеній ЯЦЕНЮК (16,0%), Анатолій ГРИЦЕНКО (6,2%) і Олег ТЯГНИБОК (4,3%). Детальніше
Третині українців не вистачає грошей на їжу!
Соціологія |
TSN.ua Україна, Сьогодні, 12:58
Більшість українців (майже 80%) відзначають погіршення економічної ситуації в країні впродовж останнього року.
Близько третини українців (32,0%), оцінюючи своє матеріальне становище заявили, що ледве зводять кінці з кінцями, іноді їм бракує коштів навіть на харчування. Про це свідчать дані всеукраїнського опитування на тему: "Перший рік президентства Віктора Януковича", який провів Інститут Горшеніна з 14 по 23 лютого 2011 року. Детальніше
Конституційна іллюзія
Стратегія для України |

інф. ГОЛОС.UA
Президент взявся за Конституцію. Конституційна ініціатива Віктора Януковича якраз співпала з річницею його правління. Як відомо, 25 лютого Президент «відзначить» річницю від дня вступу на посаду. Подиву конституційне поривання Віктора Федоровича не викликає: рано чи пізно всі українські президенти бралися змінювати Конституцію, намагаючись прилаштувати її під потреби поточного політичного моменту і власні владні інтереси. Щоправда, попередники Віктора Федоровича зазвичай згадували про недоліки Основного закону під кінець своєї каденції, вишукуючи в ньому «лазівки» для продовження терміну повноважень.