ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2019-му відзначаємо такі знаменні дати:
1 січня - 110 років з Дня народження Степана Бандери, ідеолога і активного учасника українського національно-визвольного руху, лідера ОУН
27 січня - 180 років від дня народження автора слів Державного Гімну України Павла Чубинського
1000-річчя з початку правління Ярослава Мудрого

PostHeaderIcon Апелювати до розуму Януковича безглуздо

   Політика
У древніх римлян побутував влучний вираз "auribus tenere lupum" - "тримати вовка за вуха". Зрозуміло, той, хто зв'язується з сірим хижаком і хапає його за слухові органи, робить велику помилку. Але ще більша помилка - відпустити вовчі вуха після того, як ти їх вхопив.
На ранньому етапі правління у Януковича не було ніякої потреби розв'язувати репресії. Розправу з Тимошенко породили ірраціональні президентські фобії, і Банкову марно намагалися застерегти від невмотивованої жорстокості. А тепер апелювати до розуму ВФЯ безглуздо, оскільки репресивна політика перетворилася на життєву необхідність. Те, що раніше було грубою помилкою, стає єдиним порятунком.
Піти по-доброму, зберігши свободу і сімейні активи, Віктору Федоровичу все одно не вдасться.
 

PostHeaderIcon "Кнопкодавство" у парламенті без належного покарання не подолати

   Політика
Опозиція змусила депутатів Верховної Ради наразі відмовитися від масового голосування чужими картками. Однак за відсутності покарання за "кнопкодавство" ефект тимчасовий, певні депутати і експерти, - повідомляє DW.DE.
Перші дні роботи Верховної Ради після затяжного блокування опозицією засвідчили, що вимоги дотримання депутатами закону про персональне голосування таки були почуті. Якщо раніше при ухваленні рішень масове натискання кнопок за себе та відсутнього сусіда було звичною практикою для українських парламентаріїв, то нині депутати роблять це з обережністю.
 

PostHeaderIcon Київські вибори можуть відбутися 2 червня

   Політика
Верховна Рада схвалила в першому читанні проект постанови № 1030, який передбачає призначення чергових виборів Київської міської ради і мера Києва на 2 червня.
За це проголосували 293 нардепів при мінімально необхідних 226, - інформує "Обозреватель".
Раніше спікер Володимир Рибак заявив, що голови фракцій розглянули і запропонували розглянути повторно зазначений проект 21 березня, відступивши від регламенту.
Згідно з рішенням Ради, яке було прийнято в результаті, терміни підготовки зазначеного проекту постанови до другого читання скорочені вдвічі.
Тобто воно буде розглянуто на наступному пленарному тижні Ради, яка запланована на 2-5 квітня.
 

PostHeaderIcon Сьогодні святкуємо день поезії та лялькаря

   Гаряча тема
21 березня відзначають Всесвітній день поезії, Міжнародний день лялькаря, День боротьби за ліквідацію расової дискримінації
Всесвітній день поезії
У 1999 році на 30-й сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено щорічно відзначати Всесвітній день поезії (World Poetry Day) 21 березня. Перший Всесвітній день поезії пройшов в Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.
Цей День, вважає ЮНЕСКО, покликаний служити створенню в засобах масової інформації позитивного образу поезії як справді сучасного мистецтва, відкритого людям.
 

PostHeaderIcon Календар харчування у Великий піст

   Релігія
Великий Піст складається з Чотиридесятниці (перших 40 днів) і Страсної седмиці, яка і завершує піст.
Під час посту прийнято очищати помисли від мирської суєти і присвячувати себе духовним роздумам.
Крім того, що потрібно дотримуватися певного режиму харчування, необхідно дотримуватися аскезу: обмежувати себе і в розвагах. Великий піст 2013 дозволить поправити здоров'я, позбавитися від зайвої ваги.
 

PostHeaderIcon Львів перетвориться на "Музей Писанки"

   Культура і духовність
IIІ Фестиваль писанок у Львові, який відбудетьсяз 6 квітня по 6 травня, заполонить місто атмосферою Великодня. Цей родинний захід прославлятиме  тисячолітні традиції святкування найсвітлішого свята у християнському світі.
Головною ідеєю Фестивалю є популяризація великодніх традицій та прикрашання міста Лева за допомогою невід'ємного символу Великодня - Писанки. У цей період увесь Львів перетвориться на "Музей Писанки" під відкритим небом, де з різних матеріалів будуть створюватися та оздоблюватисяписанки.
 

PostHeaderIcon Знизити витрати за електроенергію легко

   Економіка і бізнес
Вартість комунальних послуг сьогодні є настільки високою, що для багатьох становить добру частину заробітної плати. Значну частку при цьому сплачуємо за електроенергію.
Якщо підрахувати загальну економію, яку можна отримати завдяки таким дрібним заходам, як використання енергозберігаючих лампочок та вимкнення із розетки зарядного пристрою для мобільного телефону, та помножити на кількість лампочок для заміни в одному офісі чи будинку, - то можна з приємністю переконатися, що економія буде відчутною.
Чи можливо певним чином знизити її вартість та на чому в такому випадку можна зекономити? Відповіді дуже прості…
 

PostHeaderIcon Геніїв створюватимуть штучно

   Наука і освіта
Вчені з Челябінська планують створювати геніїв штучно
Для цього з перших місяців життя в мозок дітей за допомогою картинок із звуковим супроводом будуть "накачувати" величезні обсяги інформації.
За даними радіо "Вести ФМ", в основі методики закладена здатність дитини до швидкого запам'ятовування інформації та сприйнятливість дитячої свідомості.
Варто відзначити, що лікарі до таких методів навчання ставляться вельми скептично.
Інф.: vidomosti-ua.com, фото: webdiana.ru
 

PostHeaderIcon 25 березня "Межигір'я" буде у "Відкритому доступі"

   Гаряча тема
У рамках спеціальної програми фестивалю Docudays UA 25 березня 2013 року відбудеться світова прем'єра фільму-альманаху "Відкритий доступ".
Альманах складається з 5 новел, одна з яких - "Межигір’я". Ця колишня державна резиденція тепер фактично є приватною територією чинного президента України Віктора Януковича.
Сергій Лещенко – журналіст інтернет-видання "Українська правда" декілька років веде розслідування, щоб з’ясувати, кому належить резиденція у Межигір’ї та на яких засадах там мешкає президент України. Завдання майже безнадійне, бо жоден із чиновників не йде на співпрацю.
Переглянути трейлер фільму-новели "Межигір'я" можна тутІнф.: vidkrytyi-dostup.com
 

PostHeaderIcon Росіяни хочуть жити так, як до 1917-го року

   Соціологія
Чверть росіян не проти відродження монархії
Підсумки опитування, проведеного Всеросійським центром вивчення громадської думки (ВЦИОМ), свідчать про те, що громадяни не бажають відродження монархії в країні. Про це повідомляє РБК.
Лише 11% респондентів заявили, що Росії найбільшою мірою підходить така форма правління, як монархія, що припускає передачу верховної влади у спадок. 82% опитаних схиляються до республіканської форми правління, а 7% росіян вагалися з відповіддю. У Москві та Петербурзі прихильників монархії більше, ніж у середньому по Росії: соціологи нарахували 19% прихильників цієї ідеї проти 69% "республіканців". У середньому в містах-мільйонерах проживають 10% "монархістів". У 2006 р. лише 3% росіян заявили, що виступають за монархію і бачать людину, яка могла б зайняти престол. Тепер подібних поглядів дотримуються 4% респондентів.
У той же час 24% опитаних заявили, що в принципі не проти монархії, але гідного кандидата назвати не можуть.
 

PostHeaderIcon Янукович “кастрував” парламентську більшість, - Юрій Пальчуковський

   Політика
ПР виглядає кастрованою, бо не може “народити” щось корисне. “Кастрацію” зробив Президент через прокуратуру, СБУ, міліцію і суди. Депутати від ПР і більшість мажоритарників близькі до евтаназії.
З цих людей зробили біороботів. Вони залякані, замордовані, загнані в стійло під назвою “фракція ПР”. Така доля чекає і комуністів. Просто, влада ще не відшукала спосіб, як це зробити.
ПР розуміє, що в нинішній ситуації вона не зможе диктувати свою волю в парламенті, а, значить, і в Україні. Тому вона піде на крайні непопулярні заходи і намагатиметься провокувати патріотів України на радикальні дії із застосуванням сили, щоб потім приклеїти їм ярлики “фашистів”, “неофашистів’ і т. ін., щоб цим дестабілізувати ситуацію в країні для реалізації силового сценарію.
 

PostHeaderIcon Народ не повинен переставляти ноги лідерам опозиції

   Політика
Початок оголошеного опозицією повстання перевершив очікування. Але в запропонованому опозицією форматі поки що дійсно виглядає боротьбою з вітряками. У першу чергу, тому що про кінцеву мету повстання так і не було сказано ані півслова.
Головне питання залишається відкритим: а що опозиція робитиме далі?
І, чи стане "Вставай, Україно" початком реального вуличного спротиву, моральної та організаційної підготовки до скинення режиму? Чи так і залишиться тактичними маневрами, викликаними політичною нудьгою на час "безробіття" в Раді? Адже повставати "на два місяці" – це як заздалегідь планувати недоношену дитину.Повстання ж повинне пройти певну еволюцію, і не тільки ідеологічну та мотиваційну, але й, що дуже важливо, організаційну. Його потрібно готувати.
Про це - у статті на "Українській паравді".  Детальніше
 

PostHeaderIcon Вища освіта зі згвалтованою системою цінностей

   Політика
Звичайні виші хваляться індексом міжнародних публікацій, кількістю і якістю професорсько-викладацького складу, іменитими випускниками, а "покращені" університети – новими туалетами. Важко собі уявити, наприклад, таку рекламу: "Вступайте в Оксфорд – наші туалети з підігрівом!". Усі, мабуть, пам’ятають історію, що колонізатори, які висадилися в Америці, вимінювали в індіанців золото на різні нічого не варті брязкальця, скельця й тому подібні "цінності". Індіанці дообмінювалися до того, що й самі згодом зникли. Чи можна виміняти якісну освіту на новий туалет?
Про це йдеться у статті на Радіо Свобода
 

PostHeaderIcon 20 березня - День Землі

   Гаряча тема
У всьому світі 20 березня, за ініціативою ООН, святкується День Землі. В календарі міжнародних свят існує два Дня Землі - сьогоднішній відзначається в День весняного рівнодення, а другий - 22 квітня.
Перший має миротворчу і гуманістичну спрямованість, другий - екологічну.
Дата 20 березня була вибрана та офіційно затверджена в 1971 році ООН для Дня Землі саме тому, що на цей час випадає день весняного рівнодення, коли змінюється біологічний ритм планети, і вона переходить на новий виток свого розвитку, коли відбувається пробудження природи та її оновлення. Інф.: calend.ru, фото: kachestvo.ru
 

PostHeaderIcon Імпортні авто значно подорожчають вже у квітні

   Економіка і бізнес
Через місяць імпортні авто в Україні подорожчають до 16 відсотків
Уряд Азарова знову підняв податок на імпорт авто, які через місяць подорожчають до 16 відсотків.
Вже з 13-го квітня імпортні автомобілі об’ємом двигуна 1000-22000 куб см подорожчають на 7,8-15,6 відсотків. Такий ріст цін спровокувало рішення уряду про введення спецзаходів щодо імпорту легкових автомобілів в Україну і визначені додатково до чинного мита збори в розмірі 6,46%-12,95%.
 

PostHeaderIcon Сніданок у Великий піст: що приготувати?

   Охорона здоров'я
Для людей, що дотримуються посту, сніданок може стати справжнім випробуванням. Адже він повинен бути збалансованим, ситним, смачним і до того ж пісним, тобто не повинен містити м'яса, риби, сиру, яєць та молочних продуктів. Завдання непросте, але здійсненне.
Більшість людей, як відомо, звикли снідати бутербродами, запиваючи їх чашкою кави або чаю. Бутербродна класика жанру - ковбаса, паштети та сир. А ось у період посту можна знайти не менш смачны та цыкавы варыанти - спробувати готувати їх з овочевою ікрою - зокрема, баклажанною і кабачкової, грибним паштетом або грибною пастою, соєвим сиром тофу.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні4261
mod_vvisit_counterВчора4825
mod_vvisit_counterЦього тижня28492
mod_vvisit_counterМинулого тижня28418
mod_vvisit_counterЦього місяця32819
mod_vvisit_counterМинулого місяця123163
mod_vvisit_counterЗа весь час14137223