ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
СІЧЕНЬ
22 - 100 років тому УНР проголосила Незалежність

У 2018-му відзначаємо такі знаменні дати:
22.01 - 100 років з часу проголошення Незалежності Української Держави (УНР) IV-м Універсалом Української Центральної Ради (22.01.1918)
03.04 - 100 років з Дня народження письменника Олеся Гончара (03.04.1918)

PostHeaderIcon Студенти: Стабільність подолано - руїну досягнуто!

   Гаряча тема
"Продайте" Межигір'я "- поверніть стипендії": студенти вимагають від Азарова віддати вкрадене. ФОТОрепортаж
Близько 100 студентів протестують біля будівлі Кабінету Міністрів проти зниження розміру студентських стипендій, "Поверніть вкрадені стипендії!». Проведення акції присвячене рішенням уряду щодо зменшення студентських стипендій, відповідно до якого кожен студент втрачає 200 грн, що в підсумку дозволяє зменшити витрати державного бюджету на суму близько 52 млн грн, - передає Цензор.НЕТ. Насправді уряд забирає гроші у студентів і направляє кошти на інші джерела. Для уряду будівництво вертолітних майданчиків, корупція, тіньове фінансування виборів і т.д., є важливішим, ніж студентські стипендії і, користуючись пасивною позицією студентів щодо участі в політичному житті, влада вирішила їх обібрати, - заявляють активісти.   Детальніше
Насправді уряд забирає гроші у студентів і направляє кошти на інші джерела. Для уряду будівництво вертолітних майданчиків, корупція, тіньове фінансування виборів і т.д., є більш важливим, ніж студентські стипендії і, користуючись пасивною позицією студентів щодо участі в політичному житті, влада вирішила їх обібрати, - заявляють активісти. Насправді уряд забирає гроші у студентів і направляє кошти на інші джерела. Для уряду будівництво вертолітних майданчиків, корупція, тіньове фінансування виборів і т.д., є більш важливим, ніж студентські стипендії і, користуючись пасивною позицією студентів щодо участі в політичному житті, влада вирішила їх обібрати, - заявляють активісти. Насправді уряд забирає гроші у студентів і направляє кошти на інші джерела. Для уряду будівництво вертолітних майданчиків, корупція, тіньове фінансування виборів і т.д., є більш важливим, ніж студентські стипендії і, користуючись пасивною позицією студентів щодо участі в політичному житті, влада вирішила їх обібрати, - заявляють активісти. Насправді уряд забирає гроші у студентів і направляє кошти на інші джерела. Для уряду будівництво вертолітних майданчиків, корупція, тіньове фінансування виборів і т.д., є більш важливим, ніж студентські стипендії і, користуючись пасивною позицією студентів щодо участі в політичному житті, влада вирішила їх обібрати, - заявляють активісти.Насправді уряд забирає гроші у студентів і направляє кошти на інші джерела. Для уряду будівництво вертолітних майданчиків, корупція, тіньове фінансування виборів і т.д., є більш важливим, ніж студентські стипендії і, користуючись пасивною позицією студентів щодо участі в політичному житті, влада вирішила їх обібрати, - заявляють активісти.
 

PostHeaderIcon Як виглядає глобальна Карта Інтернету

   Наука і освіта
В Інтернет-"галактиці" росіянин зобразив сайти у вигляді планет
Росіянин Руслан Єнікеєв створив глобальну Карту Інтернету, згрупувавши 350 тисяч сайтів з 196 країн у всіх доменних зонах відповідно до переходів користувачів між ними. "Уявіть собі, що інтернет - це Галактика, в якій планети - це сайти, згруповані між собою за кількістю зв'язків один з одним", - говорить Єнікеєв. За його словами, розмір кожної "планети" на карті вказує на відвідуваність сайту, а колір - на національну приналежність (так, світло-блакитним кольором показаний американський сегмент мережі, червоним - російський).
 

PostHeaderIcon Сильніші мажоритарники збільшили б шанси Oб’єднаної опозиції на перемогу

   Вибори
Невдоволені своїм місцем у списку бютівці можуть піти на вибори по мажоритарних округах і відбиратимуть голоси в опозиційних кандидатів.
Таку думку в коментарі
ТСН.ua висловив політолог Володимир Фесенко.
Фесенко також прогнозує опозиції значні проблеми через маловідомих кандидатів у мажоритарних округах.
"Кидається в очі слабкість списку кандидатів–мажоритарників. 
 Тому шансів на перемогу у них практично нема.            Це значно зменшує шанси Об'єднаної опозиції на загальну перемогу", - наголосив Фесенко.  
 

PostHeaderIcon Кличко нарешті зрозумів, що виграти може лише команда нових політиків, - Небоженко

   Політика
Директор соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко називає прогнозованими перші п'ятірки виборчих списків Партії регіонів і Об'єднаної опозиції, але не виключає несподіванок від «УДАРу». Небоженко сенсацій не побачив Про це він сказав у коментарі УНІАН. За його словами, найголовніша інтрига партійних з'їздів, що проходять цими днями, полягає у формуванні п'ятірок провідних політичних сил. Політолог підкреслює, що саме перші 5 кандидатів тієї або іншої сили повинні говорити про перспективи й амбіції партій.
 

PostHeaderIcon Українці - єдина нація в Європі, яка не обирає своїх національних патріотів до влади, - Левко Лук'яненко

   Звернення
Голова Української Республіканської партії, Герой України Левко ЛУК'ЯНЕНКО звернувся з Відозвою до українського народу:
Шановні українці!
Українська Республіканська партія (УРП) стала першою ластівкою у формуванні багатопартійної політичної системи в самостійній Україні. Її політична лінія формувалася з попередніх самостійницьких (націоналістичних) організацій: Української робітничо-селянської спілки (УРСС), Української групи сприяння виконанню Гельсинських угод (УГГ) та Української Гельсинської спілки (УГС), створених борцями за свободу України.

 

PostHeaderIcon Список об'єднаної опозиції: гроші та особисті зв'язки

   Вибори
Сергій ЛЕЩЕНКО, журналіст "Української правди"
Я йшов на з'їзд опозиції зі сподіваннями, що помилки минулого чогось їх навчать. Не можна проводити вибори в 2012 році за канонами 1990-их. Сьогодні інформація поширюється в десятки разів швидше, ніж це було на зорі політичної кар"єри Тимошенко і Турчинова. Це тоді можна було непомітно зробити родича депутатом. Зараз це – неминучий скандал...
Перше. Наприклад, за прохідним округом у Львові опозиція в рамках квоти партії "Фронт змін" висуває молодшого брата екс-віце-прем'єра Іван Васюника.
Друге. Ірина Луценко – дружина Юрія Луценка – отримала 18 номер у списку. Я розумію, що у них родинна драма, але Верховна Рада – це не Палата лордів, тут крісла в спадок не передаються.
Третє. Я не можу зрозуміти, навіщо на прохідну позицію до списку включено Тетяну Донець – екс-дівчину регіонала Василя Горбаля.
Іншого пояснення, крім як гроші та зв'язки, не існує.      Детальніше
 

PostHeaderIcon УККА: Восени час міняти владу - злодія і банкрута

   Українці за кордоном
Продовжуємо публікацію звернень Ради Оборони і Допомоги Українцям Українського Конґресового Комітету Америки (РОДУ УККА) до громадян України в Україні та за кордоном у рамках акції «Голоси патріотичних українців», яка проводиться з метою забезпечення чесних виборів в український парламент.
Публікуємо нижче черговий лист УККА до співвітчизників:
Лист 19

Можновладці в Україні все більше не лише крадуть, а й брешуть. В останні тижні на вулицях міст і містечок країни буйним цвітом ростуть біг-борди (котрі в народі влучно назвали «біг мордами») про значні досягнення Януковича та його поплічників у економічній сфері. Однак, це знову ж таки не більше як брехня. Звернемося до фактів.
 

PostHeaderIcon З’їзд об’єднаної опозиції: Українська політична система буде радикально змінена

   Політика
Інф. Волі народу
Сьогодні вранці у Києві відбувся XI З’їзд об’єднаної опозиції ВО “Батьківщина». Його відкрив Олександр Турчинов словами:
«Революційні умови, в яких проходить з’їзд (на подвір’ї офісу ВО «Батьківщина», без сидячих місць – ВН), відповідають вимогам часу. Батьківщина в небезпеці! А вона для нас – понад усе!»
На З’їзді були присутні 136 делегатів із 148 і понад 3,5 тисячі запрошених.
До Президії З’їзду увійшли: Ю. Тимошенко, А. Яценюк, В. Кириленко, С. Соболєв, Б. Тарасюк, О. Турчинов та інші.
 

PostHeaderIcon Статки найбагатшої людини країни Рената Ахметова за 2,5 роки зросли у 8,8 разів

   Політика
В опозиції підрахували, у скільки разів Янукович покращив життя Ахметову
Партія регіонів та президент Віктор Янукович не виконують своїх передвиборчих обіцянок. Їхнє "покращення життя вже сьогодні" виявилося покращенням лише для своїх.
Таку думку Gazeta.ua висловив народний депутат від фракції "НУ-НС", лідер Народного Руху України Борис Тарасюк.
"Альтернативи немає, оскільки лише українська влада може захистити національні інтереси та кожного громадянина. Ця влада не українська. Я впевнений, що ми переможемо, оскільки Україна для нас - понад усе", - зазначив політик.
 

PostHeaderIcon Ющенко втілив усю непослідовність нашої націонал-демократії

   Політика
Наприкінці правління Леоніда Кучми нацдеми стали політичними статистами, що були змушені рятувати себе від суспільного небуття різноманітними альянсами із впливовішими силами. Помаранчева революція 2004-го дала їм останній (унікальний – улюблене слівце Ющенка) шанс здобути друге політичне дихання. Новообраний президент символізував саме цю частину політичного спектру. Результат 2005–2009 років – тріумфальне повернення Януковича до влади. Ющенко втілив усю непослідовність нашої націонал-демократії, її схильність до дрібного інтриганства, яке її представники вважають високою політикою. Нині ці люди знову намагаються оживити політичний труп екс-президента, воліють не згадувати, як Ющенко за допомогою «універсалів» та «меморандумів» повертав в українську політику Януковича і Партію регіонів, геть деморалізованих після Майдану.
 

PostHeaderIcon Шляхетна, на перший погляд, мета, яку декларує «Украинский выбор» Медведчука, насправді витончено підступна

   Політика
Олег К. РОМАНЧУК, шеф-редактор журналу "Універсум", для Радіо Свобода
«Украинский выбор»: для кого чи для чого?  
«Борьба за Украину продолжается и будет все больше и больше рызыгрываться… Выход для Украины – это федерализация. Это русский язык – второй государственный, и это компромис», – саме так спрогнозував майбутні стосунки між Києвом і Москвою скандально відомий Костянтин Затулін у березні 2007 року.
Відтоді до основних складових проекту поглинання України, розробленого на Луб’янці і в Кремлі додалися наміри такого собі громадського руху (так званого «Украинского выбора») федералізувати Україну. І не тільки. Йдеться про нагально ініційований (Владіміром Путіним?) політичний проект
 

PostHeaderIcon 28 липня - День святого князя Володимира - творця великої Руської держави зі столицею в Києві

   Гаряча тема
28 липня - день пам'яті святого князя Володимира Великого - свято, яке люблять усі кияни. І не тільки тому, що він сприяв утвердженню християнства на наших землях. Пам'ять рівноапостольного князя пов'язує кожного з часами Київської Русі, розквіту її державності й культури. Багато чого і в топонімії Києва пов'язано з його пам'яттю. "Візитні картки" столиці - Володимирська гірка з пам'ятником князю, однойменна вулиця, руїни княжої Десятинної церкви і, нарешті, Володимирський собор - все це місця, де полюбляють бувати у вільний час кияни і прагнуть відвідати насамперед гості міста.
 

PostHeaderIcon Реалізація ідеї народовладдя в Україні наштовхується на відкрите й цинічне спотворення волевиявлення виборців

   Вибори
Федір ВЕНИСЛАВСЬКИЙ, Сергій ГІЗІМЧУК
Прелюдія до виборів: щира благодійність чи відвертий кримінал?
 Згідно з Конституцією України, носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в державі визнається народ, який через періодичні та вільні вибори наділяє частиною своєї влади державні органи і органи місцевого самоврядування, котрі, відповідно, зобов’язані діяти від імені, а найголовніше — в інтересах народу. Це теоретично. Однак саме рівень збігу конституційної теорії з реальною практикою є основним критерієм визначення рівня демократичності та правового характеру держави.
Проте на практиці реалізація ідеї народовладдя в Україні наштовхується на істотні проблеми, оскільки влада дедалі частіше сприймає народ не як джерело своєї легітимації, а як об’єкт, волею якого можна успішно маніпулювати задля свого самозбереження та самовідтворення під час різноманітних виборів.
 

PostHeaderIcon Арештована квартира-музей легендарного українського співака Бориса Гмирі

   Культура і духовність
Врятуймо національну спадщину Великого Бориса Гмирі!
Арештована квартира-музей легендарного українського митця Бориса Гмирі (м. Київ, вул. Хрещатик, 15, кв. 33). Сталося це через не сплачений кредит, що спадкоємиця Гмирі Ганна Принц витратила на видання унікальної праці: «Борис Гмиря. Дневники*Щоденники. 1936-1969» обсягом 890 стор. Наклад книги обіцяло викупити Міністерство культури, та цього не зробило...
На фото: Обкладинка цієї унікальної праці.
Відомо багато випадків ведення щоденників письменниками, поетами, політичними діячами, але зовсім мало – співаками, особливо такого вселенського масштабу, як Б.Гмиря.
 

PostHeaderIcon Україну піднімуть не лідери, а організовані активні громадяни

   Громадянське суспільство
Святослав СТЕЦЕНКО, полковник запасу
Мало літер про головне
1. Про проект "Україна"
Або ж український цивілізаційний проект, візія, український стрибок – не має значення. Шукати цей проект не потрібно. Він є. Він є об'єктивно, як єдиний можливий. Його сутність неодноразово сформульована багатьма мудрими.
Ми не маємо умов для революційних технологічних проривів – тож не слід ними зараз перейматися. Ми не зможемо захопити будь-який стратегічний зовнішній ринок, оскільки нас на нього просто не пустять - тож не слід цим зараз перейматися.
 

PostHeaderIcon Влада здійснює «зачистку» незалежних ЗМІ перед виборами

   Політика
Кримінальні справи проти телеканалу «ТВі» та інтернет-видання «Лівий берег» викликають занепокоєння журналістів напередодні парламентських виборів. Сьогодні представники ЗМІ пікетували Генеральну прокуратуру з вимогою перевірити законність обох кримінальних справ та припинити тиск на ЗМІ.
Мустафа Найєм, журналіст: «У нас є дві конкретні вимоги: припинити будь-які перевірки ЗМІ під час парламентських виборів, як цього вимагає рішення Верховної Ради і постанова Податкової. І друге: припинити будь-які переслідування журналістів за фактами, які були порушені у кримінальній справі відносно «Лівого берега».
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3088
mod_vvisit_counterВчора3569
mod_vvisit_counterЦього тижня6657
mod_vvisit_counterМинулого тижня22464
mod_vvisit_counterЦього місяця61605
mod_vvisit_counterМинулого місяця177477
mod_vvisit_counterЗа весь час13066916