ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2019-му відзначаємо такі знаменні дати:
1 січня - 110 років з Дня народження Степана Бандери, ідеолога і активного учасника українського національно-визвольного руху, лідера ОУН
27 січня - 180 років від дня народження автора слів Державного Гімну України Павла Чубинського
1000-річчя з початку правління Ярослава Мудрого

PostHeaderIcon Патріотична громада Луганська вшанувала пам'ять Героїв Крут

   Гаряча тема
Сьогодні, 29 січня 2013 року, в Луганську представники патріотичної громади міста  вшанували пам'ять Героїв Крут. Зранку біля пам'ятника Т. Шевченку представники "Луганців"(Коваленко та Шулика), УНП(Ткалич), ОУН-д (Кисельов,Старокожко) та багато інших провели урочистий санкціонований мітинг на честь Великої події в історії Української нації. Потім Голова Луганської "Просвіти" Володимир Семистяга в Україно-Канадському центрі прочитав лекцію, на якій були присутні студенти Університету ім. Тараса Шевченка та представники громади Луганська (див. фото нижче).
Організатори акції впевнені: якщо в кожному населеному пункті України одна людина вшанує Героїв Крут, Україна матиме Велику армію нащадків Крутян.

 

PostHeaderIcon Партія регіонів чинить тиск на спікера, забороняючи скликати позачергову сесію, - Соболєв

   Політика
Спікер парламенту Володимир Рибак відмовився скликати позачергову сесію Верховної Ради для розгляду ситуації навколо Юлії Тимошенко.
Про це повідомив заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв, повідомляє прес-служба партії. За його словами, 29 січня депутати зустрілися зі спікером і вимагали, щоб він підписав розпорядження про проведення позачергової сесії.
"На жаль, позиція голови Верховної Ради є абсолютно протилежною від позиції депутатів, які зібрали 158 підписів, з яких 151 підпис підтверджено відділом кадрів, і це є підставою для скликання сесії", - сказав Соболєв.

 

PostHeaderIcon На честь Героїв Крут День захисника Вітчизни має відзначатися 29 січня, - експерт

   Політика
Святкувати День захисників чужої Вітчизни, які закатували Героїв Крут – це блюзнірство
"Величний лицарський подвиг героїв Крут вартий того, щоб 29 січня залишилося в історії не лише трагічною датою, а датою вшанування перемоги духу, перемоги справжніх Героїв, які є взірцем патріотизму, національної волі, честі і самопожертви заради Батьківщини. Тому самовідданий подвиг молодих героїв заслуговує на те, щоб Днем захисника Вітчизни стало 29 січня”, – таку думку висловив у коментарі для порталу "Воля народу" незалежний політичний експерт Михайло Роль.
 

PostHeaderIcon У 1918-му нашу державу знищували зовнішні окупанти, а тепер - внутрішні, їхні нащадки, - Тимошенко

   Політика
Звернення Юлії Тимошенко до Дня Героїв Крут
Події 1918 і 2013 років схожі між собою тим, що перед нами знову лежить питання збереження української незалежності
95 років тому кілька сотень юних захисників Української Народної Республіки зробили самовіддану спробу зупинити армію більшовицьких загарбників, що йшла на Київ. Більшість із них героїчно загинули заради того, щоби через десятиліття потому постала Українська незалежна держава. Сьогодні, уже в XXI столітті, нащадки цих же більшовиків дещо модернізовані і перефарбовані – знову наступають на столицю і всю нашу державу. Наче внутрішні окупанти знищують політичних опонентів, громадських активістів, звужують простір свободи, зупиняють європейський курс України. Державна машина працює для однієї мети – забезпечити своє довічне правління.  Повний текст
 

PostHeaderIcon Один депутат отримує за день таку ж зарплату, як дільничий лікар за місяць

   Політика
Один депутат обходиться бюджету в 2039 гривень у день (за іншими джерелами - 5200 грн/день - ред.).
У цю суму включені зарплати нардепів та їх помічників, витрати на проїзд депутата, в тому числі на недешеві перельоти, лікування, путівки в санаторій, телефонний зв'язок, проживання в готелі та навіть канцелярське приладдя, - повідомляють eizvestia.com
Депутату по роботі не потрібно витрачатися на бензин, авіаквитки, лікарні, бесіди по телефону і навіть на ручки з блокнотами. Для порівняння: таку ж зарплату, але в місяць, отримує лікар-дільничний (з неї ж він платить за житло, проїзд і т.п.). Депутати на розмір своєї зарплати не скаржаться, але запевняють, що з їх витратами - це не бозна-які гроші.
 

PostHeaderIcon Крути – це великий іспит нації, заповіт і дороговказ, - Стефан Романів

   Гаряча тема
29 січня відзначаємо 95-ту річницю Крутянського Чину
Стефан РОМАНІВ, Голова ОУН (б), для Волі народу
Україна вшановує подвиг Героїв Крут, подвиг, який став легендою, подвиг героїв, яких у нас називають "українськими спартанцями". Чин трьохста юних вояків армії Української Народної Республіки засвідчив те, наскільки важливими в житті українця є такі цінності як власна та національна честь і свобода. Вражає героїзм цих зовсім ще юнаків, які йшли в бій, не боячись ані вдесятеро більших сил ворога, ані смерті, ані тортур.
“Саме від Крут – не тільки психологічно, а й хронологічно – починається в нашім житті тип новітнього українця, тип, що намагається надавати проявам українськості ціни справжнього, вже національного стилю”, – стверджував Євген Маланюк.

 

PostHeaderIcon Опозиції пора перейти до посилення механізмів скоординованої взаємодії, - політолог

   Політика
Опозиційним партія варто посилити координацію дій. Таку думку висловив президент аналітичного центру "Відкрита політика" Ігор Жданов у ефірі "Ера-FM".
"Ми бачимо певну координацію дій. І це вже гарно. Вносяться спільні законопроекти за підписами голів трьох фракцій, координуються дії у самій Верховній Раді, виносяться спільні заяви. Напевне, на часі створення певних формальних координаційних механізмів - щоби лідери фракцій могли збиратись і обговорювати ситуацію. Певна координація вже є: за скликання позачергової сесії були підписи не тільки "Батьківщини", але і "Свободи" та "Удару", - сказав Жданов
(фото: radiosvoboda.org).
 

PostHeaderIcon Волі українського народу відповідає єдиний референдум - щодо негайного припинення повноважень чинного Президента, - НКЗУ

   Громадянське суспільство
ГЕТЬ ВІД КРЕМЛІВСЬКОГО ЯРМА!
Народний Комітет Захисту України звернувся до Президента України Віктора Януковича і закликав опозиційні парламентські та позапарламентські партії, патріотичні громадські організації, весь український народ приєднатися до громадянської ініціативи "Геть від кремлівського ярма!" та долучитися до організації її всенародної підтримки. Звернення підписали: Левко Лук’яненко, Дмитро Павличко, Іван Дзюба, Богдан Горинь та інші, - інформує wz.lviv.ua.
“Ми, члени Народного Комітету Захисту України і ті, хто підписався під цим Зверненням, перейняті тривогою за долю нашої Батьківщини… З метою виправдання і легітимації  входження України до Митного  союзу Вами та Вашими поплічниками готується референдум. Єдиний референдум, який сьогодні відповідає волі українського народу, – це референдум щодо негайного припинення Ваших повноважень на посаді Президента як особи, що через антинародну, антиукраїнську політику та узурпацію влади втратила легітимність і моральну підтримку суспільства”, - говориться у Зверненні.  Повний текст
 

PostHeaderIcon Україну населяють мутанти, яких значно побільшало в останні роки

   Громадянське суспільство
Гуморист Павло Глазовий (на фото) у книзі "Архетипи" (2003) влучно передбачив те, що ми пожинаємо
Гумор – страшна сила у вправних руках. Та ослабли наші руки, бо ми нині докотилися, як писав Шевченко, до самого краю, коли українець українця розпинає на догоду вражій владі. Та, зрештою, скільки тих українців залишилося на рідній Вкраїні? Ну, від сили тисяч десять, а може й менше. А хто ж тоді населяє нашу неньку? Мені здається, що це мутанти, яких значно побільшало в останні роки. Кажуть, що це дія прихованої радіації після аварії на ЧАЕС. Всі очікували, що радіонуклеїди вплинуть на фізіологію, а виявилося, що подіяло на мізки. Та й так подіяло, мамо рідна, що ґвалт. Зовсім відняло розум. Та, ось який парадокс, чомусь від цієї недуги потерпають винятково українці.
 

PostHeaderIcon Гриценко вважає, що Янукович інтегрує Україну в Донецьку область (ВІДЕО)

   Політика
Гриценко нагадав Януковичу, що Донецька область – ще не вся Україна
Янукович інтегрує Україну в Донецьку область. Таку думку висловив народний депутат України Анатолій Гриценко під час прямого ефіру "Шустер Live" (25.01.2013) (ВІДЕО)
Коментуючи новий уряд, він звернув увагу на одну обставину:
"Президент – донецький, прем’єр – донецький, перший віце-прем’єр – донецький, спікер – донецький, голова Нацбанку – донецький, генпрокурор – донецький, міністр внутрішніх справ – донецький, керівник того Міністерства податків і зборів, в якому є податкова міліція – донецький. Далі, голова Вищого конституційного суду – донецький, Вищого адміністративного суду – донецький, Вищого господарського суду – донецький. І так далі по всіх гілках влади по всій вертикалі".
Гриценко вважає, що при всій повазі до шахтарського краю, Україна не така бідна. Є фахівці в інших регіонах країни. "Вже жартують, що бомжі по Донецьку і Єнакієву бояться ходити, бо їх хапають і відправляють на керівні посади, - додав Гриценко. - Це - неправильна кадрова політика"
. Інф. grytsenko.com.ua
 

PostHeaderIcon Керівники "Нашої України" звинувачують Ющенка у розкольницьких діях, – заява (ПОВНИЙ ТЕКСТ)

   Політика
Не разом
Як уже повідомлялося, 26 січня 2013 року відбулося засідання Політичної Ради політичної партії "Наша Україна" за ініціативою Голови Політради партії Сергія Бондарчука. На засіданні, зокрема, прийнята спільна заява членів політради партії та керівників її обласних організацій. У заяві, як повідомляється на офіційному сайті партії razom.org.ua, засуджуються спроби В. Ющенка та його оточення розколоти політичну партію "Наша Україна" та уникнути відповідальності за результати парламентських виборів.  Повний текст заяви
 

PostHeaderIcon 28 січня 1992 року синьо-жовтий Державний Прапор затвердила Верховна Рада України

   Історія
Державний Прапор України затверджено Постановою Верховної Ради України N 2067-XII від 28 січня 1992 р.
Державний Прапор – один з трьох офіційних державних символів, що символізують суверенітет держави. Державний Прапор України – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.
Значення синього та жовтого кольорів на прапорі традиційно трактують як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символу мирної праці і достатку. Акт Соборності України 22 січня 1919 року проголошувався в Києві під жовто-синіми прапорами (жовта смуга, яка символізує сонячне сяйво, розміщена вгорі).
 

PostHeaderIcon Наступні 5 років Чехією керуватиме Мілош Земан

   Політика
Земан виграв другий тур президентських виборів у Чехії
Після проведеного вчора голосування з виборів президента країни перемогу здобув екс-прем'єр-міністр Мілош Земан (фото - ЕРА). Результат переможця - 55% голосів. У суперника, Карла Шварценберга, лише 45%.
Земан очолить країну на найближчі 5 років. Серед передвиборчих тез нового президента можна виділити прагматичне економічне співробітництво з усіма цікавими для Чехії країнами, розвиток Чехії в рамках Євросоюзу та боротьбу з ісламським фундаменталізмом, який Земан називає "головною загрозою XXI століття".
  Інф. tsn.ua
 

PostHeaderIcon 27 січня - 174 роки з дня народження Павла Чубинського, автора слів Державного Гімну України

   Гаряча тема
Ще не вмерла України ні слава, ні воля!
Павло Платонович Чубинський – автор тексту українського національного гімну "Ще не вмерла Україна", відомий український поет, видатний етнограф, фольклорист, географ-краєзнавець - прожив усього 45 років.
Народився П.Чубинський на хуторі біля м. Борисполя Київської області 27 січня 1839 р. в небагатій дворянській родині. Навчався Павло Чубинський у другій Київській гімназії, а згодом у Петербурзькому університеті на юридичному факультеті. У студентські роки відзначавсь великою громадсько-політичною активністю, любив спілкуватися з селянами, у канікулярний час збирав етнографічний матеріал у Переяславі, Золотоноші та інших містах і селах.

 

PostHeaderIcon Невідомий художник став “українським Ван Гогом” (ФОТО+ВІДЕО)

   Культура і духовність
Йому позаздрив би Пікассо
Картини художника десятки років припадали пилом на горищі покинутого будинку. Художники випадково наткнулися на полотна 80-річного нікому невідомого художника. І завмерли. Його картини виявилися шедеврами - такими як у Ван Гога і Сезанна. (Про митця - ВІДЕОСЮЖЕТ на stb.ua).
Розбите скло, напівзруйнована стіна і будинок, який ось-ось завалиться. Складно повірити, що в цьому будинку живе художник. Ще 30 років тому він жив як усі. Малював, влаштовував виставки, йому поети навіть вірші присвячували. Але в коло художників Леонід Литвин так і не увійшов. Його сільський імідж художникам не сподобався.
 

PostHeaderIcon "Ми - русичі!" - заявили козаки російського Невинномиська

   Громадянське суспільство
У ці дні у центрі небайдужої громадськості Росії та України опинилося невелике місто на Ставропіллі Невинномиськ. Воно було засноване запорізькими козаками, переселеними з волі Катерини П на Кубань, на день Покрова Пресвятої  Богородиці - 1 (14 за новим стилем) жовтня 1825 року. За роки панування царської та комуністичної імперій місцеве волелюбне козацтво зазнало чимало поневірянь. Влада постійно боролася з ним то шляхом "розкозачування", то голодоморами, то депортаціями на каторгу в Сибір. Але й понині дух козацької вольниці залишається тут високим. Це засвідчили й останні події.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3259
mod_vvisit_counterВчора5493
mod_vvisit_counterЦього тижня3259
mod_vvisit_counterМинулого тижня30481
mod_vvisit_counterЦього місяця71227
mod_vvisit_counterМинулого місяця111519
mod_vvisit_counterЗа весь час13704716