ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2019-му відзначаємо такі знаменні дати:
1 січня - 110 років з Дня народження Степана Бандери, ідеолога і активного учасника українського національно-визвольного руху, лідера ОУН
27 січня - 180 років від дня народження автора слів Державного Гімну України Павла Чубинського
1000-річчя з початку правління Ярослава Мудрого

PostHeaderIcon 15 січня, 142 роки тому, народився Агатангел Кримський - феномен в українській та європейській культурі

   Гаряча тема
Не мав і краплини української крові, але почувався українцем
Агатангел Юхимович Кримський (15.01.1871 - 25.01.1942) - український історик, славіст і сходознавець, письменник та перекладач кримськотатарського походження, один із фундаторів першої української Академії наук.
Агатангел Кримський відомий як один із найвизначніших світових дослідників сходу. Він став автором численних наукових праць з історії культури арабських країн, ґрунтовно вивчав історію ісламу, письменство, літературу та театри Сходу.
Крім східних, Агатангел Кримський знав стільки мов, що навіть в одному з листів писав: "легше буде сказати, яких мов я не знаю". Дослідники і досі розходяться в підрахунках кількості мов, якими говорив поліглот. "За різними даними, знав понад 60 мов, а хтось переконаний, що понад 100"
 

PostHeaderIcon 15 січня 1992 року Президія ВРУ затвердила музичну редакцію Державного Гімну України

   Історія
Президія Верховної Ради України 15 січня 1992 р. затвердила музичну редакцію національного гімну України. В статті 20-й Конституції України зафіксовано: "Державний гімн України – національний гімн на музику М. Вербицького".
6 березня 2003 року Верховна Рада ухвалила Закон "Про Державний гімн України", змінивши перший рядок оригіналу "Ще не вмерла Україна" на "Ще не вмерла України ні слава, ні воля…" Затверджений Гімн України, який діє і нині, – це перший куплет і приспів Павла Чубинського.
 

PostHeaderIcon Подвійна мораль керівництва "Батьківщини"

   Політика
Люди, що називаються національною елітою, такою не тільки не є, а й не прагнуть бути!
Вони палець об палець не вдарять, щоб виокремити себе з постсовкової маси. Українськість для них – це неминуче зло, яке мусить бути, й від нього нікуди не дітися, але, мовляв, справжнє життя зовсім інакше.
Свіжою ілюстрацією такого підходу став новорічний партійний корпоратив керівництва "Батьківщини", який проводився українською і російською мовами одночасно. Власне, громадськість могла б і не дізнатися про подвійну мораль опозиціонерів, адже все відбувалося в "закритому режимі", якби не "демарш" Олександра Бригинця, який залишив захід на знак протесту. Таке рішення він пояснив тим, що не має "нiчого проти російської, але не на заходi фракцiї, яка публічно обстоює українську мову". Чому ж так не вчинили інші й чи означає це, що вони жодної проблеми в тому не побачили? Про це у публікації в "Тижні".   Детальніше
 

PostHeaderIcon Картографія України починається з 1648 року

   Історія
Як Україна зникла з мапи і знову на неї повернулася
"Ментальна картографія" сьогодні є одним із популярних напрямів історичних досліджень. Зазвичай автори, які вправляються в цьому жанрі, спираються на різноманітні джерела: нотатки подорожніх, писемні згадки про певні країни та регіони – і знаходять у зазначеній царині чимало цікавого та повчального, зокрема й про Україну. Проте поряд із картографією ментальною завжди існувала й картографія звичайна: мапи різних земель, територій і регіонів. Від часів "картографічної революції" XVI–XVII століть у Західній Європі кожна освічена людина, яка цікавилася широким світом, могла знайти на мапі наші терени.
 

PostHeaderIcon Захист мов нацменшин не повинен здійснюватися на шкоду українській (державній) мові, - опозиційний законопроект

   Політика
Автори документу пропонують екзаменувати чиновників на предмет знання української мови та штрафувати тих, хто її ігнорує Народні депутати України Володимир Яворівський (фракція “Батьківщина”), Марія Матіос (УДАР), та Ірина Фаріон (“Свобода”) зареєстрували у Верховній Раді законопроект “Про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні”. Про це повідомляється на сайті парламенту.
Згідно із законопроектом , “будь-яка інша мова, що застосовується в Україні, окрім української мови як мови титульної нації та мов інших корінних народів України, для цілей цього закону є іноземною мовою”. Дія закону, у разі його ухвалення, не поширюватиметься на мову релігійних обрядів та на сферу приватного спілкування між особами.
 

PostHeaderIcon Бандеру вбив агент Кремля за його дружбу з Че Геварою і загрозу українізації Куби, - російський історик

   Історія
Че Гевара пропонував зробити українську мову другою державною мовою Куби
Відомий усім нам Ернесто Че Гевара насправді був у постійній переписці зі Степаном Бандерою, лідером українських націоналістів, української повстанської армії. Фідель Кастро разом в Че Геварою, зі своїми друзями в грудні 56-го року висадився на Кубі. Він ішов з Мексики на шхуні на Кубу. На цю шхуну був запрошений Бандера. Фідель Кастро сказав, що без допомоги українських повстанців вони б далі Сьєрра-Маестра не пішли...
Коли кубинські революціонери увійшли в Гавану, Че Гевара пропонував зробити українську мову другою державною мовою Куби. Він запросив Бандеру на Кубу. І саме тому в 59-му році наш агент убив Бандеру в Мюнхені, тому що Хрущов розумів, що Куба може повернути не в ту сторону.  //.
 

PostHeaderIcon 14 січня - Свято Обрізання Господа і пам'ять Василія Великого

   Гаряча тема
Свято Обрізання Господнього, коли Христа нарекли іменем Ісус, Церкви, які дотримуються Юліанського календаря, відзначають 14 (1) січня. Того ж дня вшановують пам’ять одного з отців Церкви — Василія Великого.
Подія обрізання Ісуса описується в Євангелії від Луки (2, 21): "Як сповнились вісім днів, коли мали обрізати хлоп’ятко, назвали Його Ісус – ім’я, що надав був ангел, перше ніж він почався в лоні". У Старому Завіті обрізання було законом на знак союзу Бога з Авраамом і його нащадками: Цей обряд мав дуже велике значення, оскільки символізував зарахування до членів релігії і народу та підкорення себе законові та обов’язкам. Невиконання закону означало його ламання та виключення з членства народу.
"Слово "обрізання" вживається у Старому Завіті часто в символічному значенні, коли говориться про обрізання чи не обрізання серця, уст чи вух, себто бути послушним Господу Богові чи бунтуватися проти Нього.
 

PostHeaderIcon Революція вже почалася! - нардеп-свободівець

   Гаряча тема
Таку рішучу заяву зробив 13 січня під час проведення маршу на підтримку Дмитра та Сергія Павліченків, який було проведено в Одесі, народний депутат, лідер одеської "Свободи" Павло Кириленко (на фото). На відміну від подібних акцій "Волю Павліченкам!", що відбулися у Києві, Дніпропетровську, Львові, Сумах та інших містах, де марширували здебільшого футбольні фанати, одеську акцію організувала й провела патріотична молодь. Близько двохсот юних свободівців зібралися опівдні на Соборній площі не під партійними символами, а під державними прапорами, підкресливши цим громадянське спрямування своєї акції. У руках вони тримали плакати "Свободу Павліченкам!", "Пануй, націє, у своїй державі!", "Разом – сила". Маршируючи центральними вулицями міста під дріб барабанів, протестанти дружно скандували: "Україна над усе!", "Слава Україні Героям слава!".
 

PostHeaderIcon Чинним та колишнім депутатам повернуті всі пільги

   Політика
Заробітки українських нардепів менші, ніж у європейських колег, зате пільги - найбільші
Заступник голови регламентного комітету, член “Батьківщини” Андрій Пишний повідомив, що депутати Верховної Ради України через закон про бюджет на 2013 рік повернули собі пільги.
Їх відновлення стало можливим завдяки закону про бюджет. Якщо у фінансовому документі на 2012 рік була норма, відповідно до якої призупинили ряд статей закону “Про статус народного депутата”, що стосуються депутатських пільг, то 2013-му скасовувати нічого не стали, пише журнал “Фокус”.
Це автоматично тягне за собою фінансування VIP-гарантій трудових прав народних депутатів.

 

PostHeaderIcon Зірка кінострічки "Ключі від неба" помер, не доживши до свого 70-річчя

   Гаряча тема
У Києві поховали народного артиста України Валерія Бессараба
Валерій Бессараб зіграв Івана Кирилова (на фото: кадр із фільму "Ключі від неба").
На Байковому кладовищі у Києві відбулися похорони відомого актора театру і кіно, народного артиста України Валерія Бессараба.

Актор працював у театрі ім. Лесі Українки 1966 року з 1966 року, закінчивши 1965 акторський факультет тодішнього Київського державного інституту театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого. Грав у таких спектаклях як "Діти Ванюшина" С. Найдьонова, "Віяло" К. Гольдоні, "Як важливо бути серйозним" О. Уайльда, "Сподіватися" Ю.Щербака, "І полетимо з вітрами" М.Зарудного, "Горе з розуму "О. Грибоєдова," Хижаки "А.Писемського," Сава" Л. Андрєєва, " Молоді роки короля Людовіка XIV" А.Дюма.
Після надпопулярного кінохіта "За двома зайцями" (1961) український режисер Віктор Іванов на кіностудії імені О.Довженка три роки виношував задуми, поки в 1964-му на радянські екрани не вийшла його картина "Ключі від неба". Роль Івана Кирилова в ній блискуче зіграв Валерій Бессараб.  Інф.: kp.ua  
 

PostHeaderIcon З рішучістю українців мати незалежну державу мусить рахуватися будь-яка держава, - лист Бандери до Гітлера

   Історія
Боріться за волю народу!
Лише Бандера міг написати Гітлеру листа наступного змісту:
"Навіть якщо німецькі війська при вступі до України, звісно, будуть вітатися як визволителі, то невдовзі ця ситуація може змінитися, якщо Німеччина прийде в Україну не з метою відновлення української державності з відповідними гаслами... Українець, таким, яким його зробили останні 20 років, сповнений рішучості закласти підмурівок, який забезпечив би національний розвиток в незалежній державі. З цією рішучістю мусить рахуватися будь-яка держава, яка, переслідуючи власні інтереси, хоче створити новий порядок на східноєвропейському просторі"   Детальніше

 

 

PostHeaderIcon Відійшов у вічність видатний громадсько-політичний діяч Михайло Горинь

   Гаряча тема
Погасла свічка Михайла Гориня
"Краще засвітити одну свічку, ніж усе життя проклинати пітьму" – цим девізом керувався організатор самвидаву, правозахисник, видатний громадський і політичний діяч Михайло ГОРИНЬ. Його життя – ціла епоха боротьби за людські права і незалежність України – згасло близько 2 години ночі 13 січня року Божого 2013-го. Похорон у Львові, ймовірно, 15 січня, у вівторок.
Народився Михайло Горинь 17 червня 1930 року в с. Кнісело Жидачівського р-ну Львівської обл. Його батько, Микола Михайлович (1905 – 1988), був головою сільської “Просвіти”, керував районною нелеґальною організацією ОУН, репресований польською та радянською владою.   Детальніше      
 

PostHeaderIcon Житомир вшанував пам'ять Сергія Корольова - конструктора перших штучних супутників Землі

   Гаряча тема
12 січня 2013 року - 106 років від дня народження Сергія Павловича Корольова - відомого українського вченого і конструктора перших штучних супутників Землі. У Житомирі, де народився Сергій Корольов, у цей день вшанували його пам'ять. Відбулося покладання квітів до пам’ятника академіку С.П.Корольову на майдані його імені. У заході взяли участь керівники міста та області, представники громадськості.
 

PostHeaderIcon Доннечани по-доброму послали Януковича... у Брюссель

   Громадянське суспільство
У Донецьку представники молодіжного крила партії ВО "Батьківщина" ("Батьківщина молода") провели акцію протесту проти вступу України до Митного союзу. Ранком 12 січня 12 юнаків упродовж 12 хвилин під прапорами Євросоюзу та ВО "Батьківщина" пікетували обласну державну адміністрацію. Маніфестанти тримали в руках плакати з написами "Ні — МС, Так — ЄС", "Квиток Януковичу Київ — Брюссель", "Молодь за Європу".
Свій виступ юні патріоти приурочили до візиту міністра іноземних справ Росії Сергія Лаврова, який має намір умовити керівництво України дати згоду на вступ до Митного союзу. Як сказав один із організаторів пікету Віталій Овчаренко, цією акцією ми прагнемо показати, що навіть у Донбасі молодь виступає проти Митного союзу, тому що ми хочемо жити в об’єднаній Європі. Економічний, культурний, духовний рівень ЄС багатократ вищий, ніж у Митному союзі. Учасники пікету підкреслювали, що вони виступають не проти Росії, із якою необхідно співпрацювати як із стратегічним партнером.
 

PostHeaderIcon Одеська кіностудія після 6-річної перерви почне знову знімати своє кіно

   Культура і духовність
Молодь відродить Одеську кіностудію
Останнім часом журналісти забули дорогу на Одеську кіностудію, бо вже давно творче життя там завмерло. А коли й стрекочуть знімальні камери, то здебільшого московських кінематографістів. Виняток становили хіба що мітинги й пікети одеської громадськості, яка протестувала проти спроб закрити студію, розбазарити її розташовану на березі моря територію. В акціях протесту, на яких піарилися деякі політики, головним чином брала участь творча молодь.
 

PostHeaderIcon Громадянське суспільство в Україні відроджується на фоні деградації політичної системи

   Громадянське суспільство
Свердловськ-2013: протест гірників як етап відновлення громадянського суспільства
10 січня 2013 року о 7.00 у Свердловську Луганської області представники Незалежної Профспілки Гірників на чолі з Костянтином Ільченком зайшли в кабінет директора копальні "Червоний партизан" і майже добу утримували облогу, вимагаючи від власника ДТЕК Ахметова та Голови Луганської ОДА Володимира Пристюка зустрічі та гарантій збереження робочих місць гірників та права на діяльність НПГС. Після розповсюдження інформації підтримку діям гірників висловили представники профспілок та громадських організацій по всій Україні. В  результаті обговорення  ситуації між  Костянтином Ільченком - Головою НПГС, Сергієм Коваленком - Головою ГО "Луганці" та Ігорем Запрудським - Головою Асоціації підприємців - було прийняте спільне рішення про проведення  мітингу 11 січня о 12.00 біля приміщення управління копальні, де були заблоковані гірники.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1794
mod_vvisit_counterВчора2525
mod_vvisit_counterЦього тижня16872
mod_vvisit_counterМинулого тижня27151
mod_vvisit_counterЦього місяця67346
mod_vvisit_counterМинулого місяця107101
mod_vvisit_counterЗа весь час13589316