ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2019-му відзначаємо такі знаменні дати:
1 січня - 110 років з Дня народження Степана Бандери, ідеолога і активного учасника українського національно-визвольного руху, лідера ОУН
27 січня - 180 років від дня народження автора слів Державного Гімну України Павла Чубинського
1000-річчя з початку правління Ярослава Мудрого

PostHeaderIcon 22 січня – 95-річчя проголошення повної незалежності Української Народної Республіки

   Гаряча тема
22 січня (9 січня за старим стилем) 1918 року на Софійському майдані Києва IV-м Універсалом Української Центральної Ради була проголошена повна державна незалежність України (яка на той час мала назву Українська Народна Республіка): "Однині Українська Народня Республіка стає самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу".
Ця дата і є початком відліку незалежності України в її новітньому вимірі.
Роком пізніше, 22 січня 1919 року в Києві було урочистио проголошено Акт возз'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в єдину Соборну Україну.
День Соборності – державне свято України, що відзначається щороку 22 січня в день проголошення Акту Соборності (Злуки), яке відбулося у 1919 році.
Віддаючи данину фундаментальним у історії України подіям, які сталися в один день 22 січня (1918 і 1919 року) “Українська Національна Рада” пропонує відзначати 22 січня як День Незалежності і Соборності.   Інф. "Волі народу"
 

PostHeaderIcon Пряма трансляція публічної присяги Барака Обами

   Гаряча тема
Онлайн-трансляція публічної присяги Президента США Барака Обами почалася о 18:20.
Їі можна переглянути на сайті radiosvoboda.org
З усього видно, що ця подія - справжнє свято для всього американського народу. Демократична Америка впевнено крокує в майбутнє!
 

PostHeaderIcon 22 січня Божою волею і світом була визнана держава Україна, - ДО "УНР"

   Політика
22 січня - День Незалежності і Соборності України, - Заява "Української Національної Ради"
95 років тому, 22 січня 1918 року, в столиці України Києві, на Софійському майдані був проголошений IV-й Універсал Української Центральної Ради:
"Однині Українська Народня Республіка стає самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу".
З цієї події розпочався відлік новітньої історії державної незалежності України.
Рівно через рік, 22 січня 1919 року в Києві, на тому ж Софійському майдані, було проголошено Акт Соборності (Злуки) українських земель в єдину Українську державу.
Президент Української Народної Республіки Микола Плав’юк наголошував: "В історії України золотими літерами записані дати 22 січня 1918 і 1919 років".
 

PostHeaderIcon "Не вчіть яблуню родити яблука, а натомість відженіть свиней", - Ірина Фаріон

   Політика
Інтерв'ю Ірини Фаріон "Українській правді"
- Зараз в інтернеті час від часу спалахують скандали навколо вживання слова "жид" представниками "Свободи". Чи не вважаєте ви, що ці скандали можуть загубити той результат, який ви набрали?
- Ні, я взагалі не вважаю це навіть предметом для обговорення. Не як політик, а як філолог. Купіть елементарний Великий правописний словник української мови, ви побачите там і слово "жид", і слово "єврей". Якщо хтось має комплекси щодо цього слова, то до чого тут я?
Запитайте поляків, яке вони вживають слово. Запитайте чехів. Це є філологічне питання, не треба його політизувати, бо ви не змусите філолога дивитися на це політичними очима. Нехай це питання вирішують філологи. Яке це щастя, що не можна залізти політикам у математику.
- Але є резолюція Європарламенту, яка була дуже критична до "Свободи" саме через подібні висловлювання, і яка пропонувала опозиції відмовитися від співпраці з вами.
- Це, може, проблема Європейського Союзу, а не "Свободи"? Ми з цього приводу також висловилися вкрай негативно. Ніхто нам не вказуватиме, яку ідеологію сповідувати і як себе поводити. Не вчіть яблуню яблука родити. А натомість відженіть свиней.  Детальніше
 

PostHeaderIcon У столичному музеї М. Грушевського відбулася історико-фольклорна гостина Київського Товариства "Холмщина"

   Культура і духовність
Земляки Першого Президента Української держави стрічали колядників і частувалися "Грушівкою"
20 січня кілька десятків членів Київського товариства депортованих українців "Холмщина" імені Михайла Грушевського зібралися у київському музеї М. Грушевського на новорічно-різдвяну гостину. Мета заходу – згадати, як відзначали різдвяні свята на Холмщині, прослухати колядки, щедрівки, засівання у виконанні гурту колядників “Зоряниця”, привітати достойників-ювілярів, прийняти в Товариство нових членів і симпатиків. У присутніх була нагода покуштувати неперевершений різдвяний напій "Грушівку" (створений і названий люблячими краянами на честь знаменитого земляка).
 

PostHeaderIcon Магнітський помер від "серцевої недостатності" Путіна, - російський режисер (ВІДЕО)

   Гаряча тема
Під бурю овацій відомий російський мультиплікатор заявив, що у Путіна "серцева недостатність" (ВІДЕО)
Напередодні, 19 січня, під час концерту, присвяченого пам'яті Володимира Висоцького, людям, які «ні за яких обставин не зраджують своїм переконанням», були вручені премії "Своя колія". Виступаючи на церемонії, лікар Сергій Рошаль констатував, що в Росії не вистачає як мінімум 120 000 лікарів. Коментуючи слова відомого лікаря, режисер-мультиплікатор Юрій Норштейн виголосив промову, яку вирізали з трансляції "Першого каналу". 'Я це відразу пов'язав в голові монтажно з тим, коли Путін сказав: "Магнітський помер від серцевої недостатності". Я думаю, що Магнітський помер від "серцевої недостатності" - і Путіна і начальника тюрми", - заявив Юрій Норштейн під бурю овацій і крики "Браво!'. Юрій Норштейн - народний артист СРСР, володар трьох державних премій і цілого ряду інших почесних нагород. Найбільшу популярність режисеру-мультиплікатору принесли анімаційні стрічки  "Їжачок у тумані" і "Казка казок".
Нагадаємо, номінантами премії "Своя колія" стали співачка Олена Камбурова, лікар Андрій Бабицький з Архангельська і священник отець Олександр із Кримська.
Інф.: uaonline.com.ua   Фото: lenta-ua.net
 

PostHeaderIcon Якщо депутат у Латвії не володіє державною мовою, то його мандат може бути анульовано

   Політика
У Латвії якщо обраний в органи місцевого самоврядування депутат не володіє державною мовою і не вивчив її за 6 місяців після обрання, то його мандат може бути анульовано. Керівник відділу контролю Центру державної мови Антонс Курсіте зазначив Радіо Свобода, що кожній професії відповідає конкретний рівень. Державні посадові особи й депутати мають мати вищу категорію знання латиської мови., - інформує Радіо Свобода.
"Жителі можуть спілкуватися будь-якою мовою, але працівники органів місцевого самоврядування, парламенту та інших державних установ мають володіти державною мовою на відповідному рівні", – зазначає Антонс Курсіте. За його словами, латвійське законодавство передбачає, що на період балотування кандидати в депутати можуть мати й нижчий рівень знання державної мови, але коли вони обрані до парламенту, то мають володіти державною мовою на найвищому рівні.
  Детальніше
 

PostHeaderIcon Політрада "Батьківщини" вирішила, як діяти в Раді для об'єктивного розслідування убивства Щербаня

   Політика
Опозиція вимагатиме створення слідчої комісії Ради з розслідування вбивства Щербаня
У минулому скликанні опозиція вже виступала з даною ініціативою, проте проти цього виступила фракція Партії регіонів і тому не вдалося ухвалити відповідне рішення.
Опозиція вимагатиме створення в парламенті тимчасової слідчої комісії з розслідування справи щодо вбивства депутата Євгена Щербаня і ряду інших відомих політиків.
Як повідомило джерело в цій політичні сили, відповідне рішення було прийнято на засіданні політради партії "Батьківщина" в суботу, 19 січня. У минулому скликанні опозиція вже виступала з даною ініціативою, проте проти цього виступила фракція Партії регіонів і тому не вдалося ухвалити відповідне рішення.

 

PostHeaderIcon Музейники закликають Януковича викупити раритетні гривні часів Русі на аукціоні в Москві

   Історія
9 лютого у Москві Східно-Європейський Антикварний Дім проведе аукціон "Монети, ордени, медалі". Серед лотів - срібленики та гривні часів Русі. Українські музейники наголошують, що пам'ятки Руської держави мають повернутися в Україну. Побіжно вони зазначають, що те, яким чином згадані пам'ятки потрапили до Москви, лишається загадкою.
"До наших днів дійшло дуже мало подібних раритетів! В українських музеях зберігається буквально кілька екземплярів подібного рівня!", - пише журнал "Музеї України".
Працівники музейної сфери звертаються до перших осіб держави та всіх, хто має можливість викупити експонати, посприяти у поверненні князівських речей Україні. Про це пише gazeta.ua (Фото: domantik.ru).
Детальніше
 

PostHeaderIcon Відійшов у вічність колишній Голова Всеукраїнського братства ОУН-УПА Михайло Зеленчук

   Гаряча тема
На Прикарпатті на 89-му році життя помер колишній Голова Всеукраїнського братства ОУН-УПА Михайло Зеленчук. Уродженець села Зелена Надвірнянського району, він у 20 років став членом ОУН-УПА, входив до куреня "Бескид". За участь в національно-визвольній боротьбі у 1955 році був засуджений до розстрілу, який замінили на 25-річне ув’язнення. М. Зеленчук відбув у таборах Мордовії понад 16 з половиною років. Колишній хорунжий УПА у 1990 році організував і очолив Всеукраїнське братство ОУН-УПА. Через п’ять років це об’єднання було прийняте до Європейської конфедерації ветеранів Другої світової війни.
М. Зеленчук боровся за визнання державою боротьби ОУН-УПА і учасників національно-визвольних змагань.  В одному з інтерв’ю він сказав: "То не та Україна, за яку гинули наші хлопці по бункерах, палили себе, гранатами розривали, Україна не визнає нас".
Михайло Зеленчук є автором книги "В’язень на букву "ЗЕТ" (спогади учасника бойового підпілля УПА), а також етнографічних записів про звичаї і побут гуцулів.
 
Інф.: radiosvoboda.org
 

PostHeaderIcon Інавгурація Обами відбудеться 21 січня у День Мартіна Лютера Кінґа (ВІДЕО)

   Політика
Сполучені Штати готуються до інавгурації Барака Обами на другий термін у Білому Домі: ВІДЕО
Президент-демократ був переобраний у листопаді, а офіційно повинен вступити на другий термін у понеділок 21 січня. За цікавим збігом, церемонія відбудеться у День Мартіна Лютера Кінґа, видатного борця за права афроамериканців.
Зазвичай інавгурація американського президента відбувається 20 числа, але оскільки цьогоріч воно випало на неділю, її перенесли на наступний день.
Біля Капітолію вже проводять репетиції урочистої церемонії. Організатори дійства відпрацьовують все до найменших деталей До інавгурації готовий і номер люкс Джефферсона, де має зупинитись Барак Обама з дружиною.

 

PostHeaderIcon Усі відомості про цю ситуацію ми маємо лише з брифінгу Пшонки, офіційно нас ніхто не повідомив, - захисник Юлії Тимошенко

   Політика
Влада позбавила Тимошенко права на захист у справі щодо вбивства Щербаня
Захисник екс-прем'єр-міністра України Олександр Плахотнюк заявляє, що влада позбавляє Юлію Тимошенко права на захист у справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня у 1996 році.
"Усі відомості про цю ситуацію ми маємо винятково із заявленого Пшонкою на брифінгу. Нас ніхто не повідомив. Офіційно ми ні про що не знаємо. У нас на руках цього документу немає. Але якщо навіть припустити, що Юлії Володимирівні вчора було повідомлено про підозру, і що Пшонка сказав правду про те, що матеріали цього провадження передані до Качанівської колонії, і адвокати можуть з ними ознайомитись, то це означає тільки те, що Тимошенко та її захист фактично позбавили права захищатись", - сказав Олександр Плахотнюк у інтерв’ю радіо Deutsche Welle.

 

PostHeaderIcon "Хриcтос Крищається!" (Три акценти Богоявлення)

   Гаряча тема
19 січня православні та греко-католики відзначають свято Богоявлення, яке ще називають Водохрещем, або Йорданом. Воно встановлене в пам’ять євангельської події, коли Ісус Христос, перш ніж розпочати проповідування Нового Завіту, хрестився в річці Йордан.
- У цей день ми згадуємо кілька подій, описаних в Євангеліє, - розповідає архієпископ Української православної церкви Київської патріархату, речник Київської патріархії Євстратій (ЗОРЯ). - Найперше Ісус Христос христився в йорданських водах. Пророк Іоан Хреститель здивувався і сказав: "Чи Ти приходиш христитися від мене, чи я маю христитися від Тебе?" Чому? Хрещення було пов’язане із старозавітнім законом очищення від гріха. Людина, яка згрішила, повинна була покаятися, омитися в тих водах, навіть випрати білизну... Тоді тільки вважалася очищеною.
 

PostHeaderIcon 19 січня "Батьківщина" проведе закрите засідання у зв'язку з новими обвинуваченнями Тимошенко

   Політика
Депутати "Батьківщини" спланують порятунок Тимошенко
"Батьківщина" проведе в суботу, 19 січня, розширене засідання у зв'язку із звинуваченням Юлії Тимошенко в замовленні вбивства Євгена Щербаня. Про це заявив заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв.
"В нашому офісі в Києві по вулиці Турівській відбудеться розширене засідання політради із залученням широкого кола депутатів. На цьому засіданні планується розглянути ситуацію, яка склалася з останніми заявами (генпрокурора) щодо нашого лідера Юлії Тимошенко", - сказав Соболєв.
При цьому він додав, що засідання відбудеться без участі преси, підкресливши: "Але, безумовно, після закінчення нашого засідання буде заява і від партії", - передає з посиланням на РБК-Україна канал
ICTV.ua
 

PostHeaderIcon Творчий доробок Кіри Муратової покажуть на кінофестивалі в Роттердамі, а не у нас

   Культура і духовність
Кіра Муратова - один із найбільш феноменальних художників Східної Європи за останні 50 літ
                                 "Несть пророка у вітчизні своїй"
                                  (Матф., 13, 57; Марк, 6, 4; Лука, 4, 24)
З почуттям гордості й смутку зустріли українські шанувальники непересічного таланту режисера Кіри Муратової повідомлення, що всі її стрічки будуть представлені на 42-му Міжнародному Роттердамському фестивалі, який триватиме з 23 січня по 3 лютого. А це двадцять робіт, створених майстром за п’ятдесят літ невтомної творчої праці, починаючи від дипломної роботи – короткометражки "Біля крутого яру" і закінчуючи фільмом "Вічне повернення", прем’єрний показ якого відбувся торік на Римському кінофестивалі. Тож маємо всі підстави пишатися, що наша співвітчизниця так гідно презентуватиме Україну на цьому престижному кінофорумі у рамках фестивальної секції "Нові сигнали".
 

PostHeaderIcon В Україні донині не сформувалася державна політика пам'яті, - керівник Інституту історії України

   Політика
Державне забуття ховає від народу відзначення пам'ятних дат
На жаль, в Україні питання державного святкування залишається відкритим, так само як і належне вшановування забутих нині сторінок історії. Що ж є першопричиною такої поганої пам’яті України на історичні дати: народний склероз, низький рівень освіти чи, може, повне зникнення патріотичних переконань?
"В Україні за 21 рік державної незалежності не сформувалась офіційна державна політика пам’яті",- вважає Олександр Андрійович Удод, провідний науковий співробітник, доктор історичних наук, професор., в.о. заввідділу української історіографії Інституту історії України НАН України. Тут мимоволі пригадуються слова Габріеля Лауба: "Археологи викопують із землі історію, яку закопали політики".
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1713
mod_vvisit_counterВчора3757
mod_vvisit_counterЦього тижня5470
mod_vvisit_counterМинулого тижня27151
mod_vvisit_counterЦього місяця55944
mod_vvisit_counterМинулого місяця107101
mod_vvisit_counterЗа весь час13577914