ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
СІЧЕНЬ
22 - 100 років тому УНР проголосила Незалежність

У 2018-му відзначаємо такі знаменні дати:
22.01 - 100 років з часу проголошення Незалежності Української Держави (УНР) IV-м Універсалом Української Центральної Ради (22.01.1918)
03.04 - 100 років з Дня народження письменника Олеся Гончара (03.04.1918)

PostHeaderIcon Псевдоопозиція - перешкода народовладдю!

   Політика

   Михайло РОЛЬ, політичний експерт 

    У сучасному українському варіанті, опозиція – це, усього-на-всього, кілька розрізнених груп політиків, відсторонених від влади, точніше, від "державної годівниці", які намагаються за будь-яку ціну туди повернутись. Ця "опозиція" далека від народу, не є виразником його волі й, відповідно, захисником національних інтересів.
Головна мета чинної опозиції – не слугувати народові (електоратові), а, тимчасово імітуючи таке "слугування", виграти чергові вибори. Для цього опозиція створила й усіляко підтримує міф про свою місію виразника та захисника інтересів простих українців.     Детальніше

 

PostHeaderIcon В Києві йде посилена підготовка до Майдану-2

   Гаряча тема

22 січня 2011 року повинен відбутися похід на Київ. Про це в интерв'ю «Главкому» заявив генеральный координатор акції на Майдані Незалежності в Києві, лідер громадського руху «Спільна справа» Олексаендр Данилюк.
За його словами, одним із напрямків стратегії активістів Майдану, зокрема, є проведення референдуму про дострокове припинення повноважень Президента та Верховної Ради - «нехай навіть і всуперч позиції влади».        Детальніше

 

PostHeaderIcon В Україні зростає протестна активність

   Громадянське суспільство

Інф. УНІАН

Кількість випадків порушень свободи мирних зібрань впродовж 2010 року суттєво зросла.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив співголова Харківської правозахисної групи Євген ЗАХАРОВ під час сьогоднішньої прес-конференції у Києві.       Детальніше

 

PostHeaderIcon Два хлопчики-одоробла - символи Євро-2012 чи чергове позорище?

   Імідж України

Прошу від імені громадян України, яким не байдужий авторитет нашої держави у Європі і світі. Зверніть увагу на факт явного приниження нашого народу, авторитету України і візьміть ситуацію створення символіки майбутнього європейського футбольного чемпіонату під власний контроль. Необхідно переламати злиденну практику паплюження України на міжнародному рівні, довільне використання національної символіки України і твердо відстоювати наші інтереси у європейському і світовому просторі.

 

PostHeaderIcon Навіщо уряду спілкуватися з електоратом?

   Громадянське суспільство
Подобається їм чи ні – українські політики є державними службовцями. Вони отримують зарплатню з бюджету за те, що мають слугувати інтересам народу і держави. Цей основоположний принцип демократії закріплено й у Декларації про державний суверенітет, і в Конституції.
Проте один склад парламенту за іншим продовжує захищати виключно власні корисливі інтереси, роблячи все можливе, щоби підірвати цю основу, а громадськість, здається, не відає, що саме народний уряд робить від імені народу.  Детальніше

                                                            
 

PostHeaderIcon Не плутократія, а народовладдя!

   Політика

          Юрій ПАЛЬЧУКОВСЬКИЙ, для ВН

          Ситуація в Україні красномовно свідчить про те, що наявна система державної влади себе вичерпала.

         Усім, хто вболіває за долю України, необхідно діяти спільно і чітко донести до народу головне: за допомогою якого механізму можна змінити систему влади в державі.

         Пора усвідомити, що жодній, окремо взятій, політичній партії це не під силу. Ця проблема, також, не зводиться лише до голосування на виборах і, навіть, не до зміни виборчого законодавства. Тут варто наголосити на потребі трансформації державного правління від плутократії (влади клану багатих людей) до реального народовладдя (коли влада має слугувати народові й бути підзвітною йому). А це можливо лише у разі зміни і виборчого законодавства, і Закону про політичні партії і, головне, за умови постійної злагодженої взаємодії демократичних сил – всього громадсько-політичного активу України.

 

PostHeaderIcon Кілька штрихів про місцеві вибори на Львівщині

   Вибори

                                                                                                                               
       Роман ЧЕРНІГА
      доктор фізико-математичних наук, для ВН 
       
                                                                              
             За тиждень  до виборів 31 жовтня авторові цих рядків довелося побувати в приватних справах на Львівщині.  Паралельно поцікавився у знайомих та рідних про передвиборну агітацію.  Не  претендуючи на повну і всебічну характеристику,  подаю те, що побачив і про що дізнався. Опускаю, при цьому, інформацію про боротьбу за міського голову Львова, бо про це вже багато написано.
Перш за все, було би неправдою сказати, що всі вулиці Львова та прилеглих районів, де довелося побувати (Городоцький, Самбірський та Пустомитівський),  були  обвішані  агітацією лише Партії регіонів. 

 

PostHeaderIcon Чому Конституцію не може приймати Верховна Рада

   Дискусії

Олесь ГРИБ, громадський діяч, для ВН

Загальновідомо, що Верховна рада України є однією з трьох гілок  влади, покликана творити закони. Поділ влади на три  гілки – фундаментальне досягнення людства в боротьбі з авторитаризмом задля права громади і кожної людини зокрема. Але закони  поділяються на основні  - конституції -  які формуються  волею народу через Установчі  або  Національні  збори, і  похідні від них, які  ухвалюються  парламентами  на грунті основних. Як українське суспільство визначає взаємини  цих  двох категорій законодавства?

 

PostHeaderIcon Звернення громадян України

   Звернення

                    Звернення громадян України
      до політичних партій, громадських організацій,
                     до української інтелігенції

ПРО НЕОБХІДНІСТЬ СИСТЕМНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ДЕМОКРАТИЧНИХ СИЛ
ДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА УТВЕРДЖЕННЯ
УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ

          Сьогодні Україна, як ніколи, в небезпеці!
Антиукраїнські  сили, що прийшли до влади неконституційним шляхом, ведуть цілеспрямований процес руйнаціїї України. Відповідальність за це лягає, насамперед, на українську громадсько-політичну та інтелектуально-культурну еліту, яка через свою незгуртованість випустивши ситуацію з-під контролю,  допустила ці сили до влади.

 

PostHeaderIcon Дружній зойк національного загалу

   Політика

    Олесь ГРИБ, громадський діяч, для ВН

 В інтернеті  крик, в Інтернеті гвалт:
«Партія регіонів» запроваджує «російсько – українську» двомовність!
Всі – під стіни Верховної ради! Будемо кричати «ганьба» і «геть»!
 Хіба це не логічне завершення «голосування проти всіх» на заклик недолугуватого Ющенка, який, щоб насолити Юлії Тимошенко,
заклав Україну, розчистивши дорогу Януковичу?

 

PostHeaderIcon Заява з приводу знищення владою української мови і Української держави

   Заяви

    01.10.2010
Відповідно до ст. 11 Конституції України влада зобов’язана сприяти консолідації української нації. Натомість, під прикриттям лицемірних заяв Януковича про єдність українофобська влада цілеспрямовано діє в протилежному напрямі: на розкол України. Яскраве свідчення цього – представлений регіоналом О.Єфремовим, представником блоку Литвина С. Гриневецьким та комуністом П. Симоненком проект нового закону «Про мови в Україні», спрямований на знищення української мови, державний статус якої закріплений у ст.10 Конституції України.
     Законопроект нібито має на меті встановити рівноправність усіх мов, що вживаються на території України у відповідності з «Європейською хартією регіональних або меншинних мов». У мовне законодавство вводиться поняття «регіональна мова», якій хочуть надати, фактично, ті ж права, що й державній.

 

PostHeaderIcon Нова країна "Новокраїнія"

   Стратегія для України
alt              Роман ЧЕРНІГА, 
              доктор фізико-математичних наук, 
              для ВН

«Будуємо нову країну» – такими гаслами зараз обвішаний весь Київ і, мабуть, вся Україна.  Виявляється,  на 20-му році незалежності, треба будувати нову державу,  бо, до того 19 років будували не те. Темпи будування цієї нової країни (назвемо умовно цю майбутню державу Новокраїнія) настільки високі, що можна вже спрогнозувати головні ознаки держави для Януковича, ПР та їх прихильників. 
По-перше,  практично всі найвищі  та найвпливовіші керівні посади займають вихідці з одного всім відомого регіону. Президент, прем’єр-міністр, перший віце-прем’єр-міністр, генеральний прокурор, голова Конституційного суду, міністр МВС та незліченна кількість інших впливових високопосадовців народилися та (або) розпочинали свою
кар’єру на Донбасі. У цьому сенсі  Новокраїнія нагадує найвідсталішу африканську чи  азійську країну третього світу, де це є тповим явищем.
По-друге, всі гілки влади – законодавчої, виконавчої та судової—контролюються однією партією – ПР. Попри те, що спікер Верховної  ради та голова Верховного суду не  належать до ПР, вони реально вже не впливають на прийняття рішень, бо спікер очолює карликову фракцію, а найголовніші функції Верховного суду вже передано іншим, контрольованим ПР, cудовим органам. У цьому сенсі Новокраінія нагадує країну з   комуністичним, тоталітарним режимом чи декоративною (керованою) демократією.

 

PostHeaderIcon Відкритий лист Президенту України пану Януковичу В.Ф.

   Звернення

          
alt  Володимир ПИЛИПЧУК, академік, професор


              
Шановний пане Президент!

Звертається до Вас один з організаторів боротьби за відновлення незалежності Держави в 90-х роках, яку Ви тепер маєте честь очолювати. Спостерігаю за Вашими намаганнями прийти до повної влади в 2004 і 2010 роках і пригадуються філософські слова Оскара Уайльда, який казав: „ В житті людини є дві трагедії. Перша, коли заповітна мрія не здійснюється, і друга- коли заповітна мрія врешті здійснилась. При цьому -друга буває набагато важчою від першої”.
 Виповнилось вже півроку з моменту, як Ви очолили українську Державу. За плечима вже десята частина відведеного Вам Конституцією терміну перебування на посаді. А обіцяних реформ немає. Поки що реформи замінені багатослів’ям про необхідність їх проведення. Відносини з Росією знову не на взаємовигідній основі - а на її користь.

 Стосовно відносин з Росією. Я за рівноправні партнерські відносини. Не будемо зачіпати далеку історію, але проаналізуємо позиції сторін в динаміці, охарактеризуємо основні події часів незалежності.
-Україна віддала Росії стратегічну і тактичну ядерну зброю, 176 МБР, 1240 ядерних боєзарядів вартістю в десятки мільярдів доларів. Скільки Росія Україні заплатила? Знижками на кілька десятків мільйонів доларів на ядерне пальне для українських АЕС. Адекватний кліринг?
- Україна не ратифікувала нульовий варіант розподілу активів і пасивів СРСР, тобто і надалі має право на свою частку. Росія на офіційні запити України не надала інформації ні про їх обсяги ні про їх структуру. Можу посвідчити з цього питання: я, як тодішній Член Президії Верховної Ради України, мав не одноразові розмови з Міністром економіки РФ паном Ясіним, який мені в очі сказав: „Ніколи і ні при яких обставинах ми цієї інформації не розкриємо”. Мабуть після розкриття інформації Росія мала б поділитися не лише боргами, але й активами? І в таких обсягах, від яких Україна значно виграла б, і в чому Росія не була заінтересована? Що отримала Україна? Кілька приміщень під посольства, право власності на які Росія має намір оскаржувати.
-Україна за часів СРСР давала в загальносоюзну „скарбничку внесок ” в межах 25 відсотків. Тобто, при чесному розподілі флотів Україна могла б отримати кораблі малопотужних Чорноморського і Балтійського флотів разом взятих. Що отримала? Кілька десятків старих надводних посудин і підводний човен з настільки „дефіцитними і дорогими” акумуляторами, що всі чотири українські президенти не змогли ними укомплектувати і до нині..
- Рубльові збереження українських громадян (ресурси) були вивезені в Росію, а в Україні залишились лише записи в бухгалтерських книгах, як боргові зобов’язання перед громадянами України. Всі валютні збереження українських громадян були розміщені лише на рахунках в Зовнішторгбанку, в Москві, які там і залишились і після проголошення незалежності - українцям не були повернені. Це має подобатись українським громадянам?
За яких часів це творилося? За часів керівництва країнами товаришів по партії - Біловежськими Зубрами, особистими друзями Єльциним і Кравчуком. Тепер Кравчук зізнається: „ Росія стратегічно виграє у всіх угодах з Україною”

-Єльцина знаменита фраза до російських політиків: „Проснувшись, ти должен подумать, а что ты сегодня сделаешь для Украины”. Єльцин і Кучма були друзями. 17 січня 1996 — Держдума Росії в односторонньому порядку проголосила Севастополь російським містом
Чи відомо Вам коли почав проектуватися газопровід „Північний потік” в обхід України? В 1997 році! За два роки до завершення президентських повноважень Єльцина і першого терміну Кучми Тобто, в епоху дружніх стосунків Єльцина і Кучми. В епоху дружби України і Росії. Це взаємовигідна, чи підступна „дружба”? І чого тоді вона варта?
 - Україна відмовилася від 42 важких стратегічних бомбардувальників : 23-х Ту-95МС та 19-ти ТУ-160, частину знищила, залишок передала Росії.
Яку реальну компенсацію Україна отримала від Росії? Ніякої.

 

PostHeaderIcon З Днем Незалежності!

  
  Незалежній Україні жити вічно!

     19 років тому, 24 серпня 1991 року відновлення Незалежності України ознаменувало початок незворотного шляху утвердження Української держави.

     За цей майже двадцятирічний період Україна пройшла тернистий шлях свого становлення. Що тільки не пережила вона за цей час! Це і класове розшарування суспільства внаслідок злочинної «прихватизації», і гіперінфляцію, і цілу низку спроб конституційного перевороту і, навіть, революцію.

     Сьогодні Україні теж дуже нелегко. Саме ті, хто повинен найбільше дбати про її національні інтереси, насправді хочуть, щоб Україна перестала бути Україною. Вони вважають, що Україна достатньо побавилась у Незалежність, що тут забага-то української мови, українського духу, навіть української віри. Вони вважають, що  свободи слова в Україні забагато, а деякі вітчизняні ЗМІ поводяться зухвало. Вони намагаються трансформувати Україну в свою північну сусідку, принаймні, якщо не створити клон тієї «сусідки», то зробити Україну її «тінню».

 
  
Вітаємо Вас на новому порталі «Воля народу»!

Мета цього проекту – створення єдиної WEB-платформи для згуртування українського народу, насамперед, через постійну скоординовану взаємодію всього громадсько-політичного активу України,  та для системного контролю народу за владою.
     Адже, згідно із ст.5 Конституції України, саме народ є носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні.

    Головне завдання «Волі народу»:
Надати трибуну для висловлення думки всім громадянам України: політикам, громадським; діячам, представникам інтелігенції задля артикуляції громадсько-політичної волі народу та її трансформації у волю державну.
Саме тут у концентрованому вигляді буде виражатися та відстоюватися 
ВОЛЯ
УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ, з якою прийдеться рахуватися будь-якій владі!
Влада зобов'язана слугувати народові!
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1081
mod_vvisit_counterВчора4045
mod_vvisit_counterЦього тижня1081
mod_vvisit_counterМинулого тижня23457
mod_vvisit_counterЦього місяця60114
mod_vvisit_counterМинулого місяця126695
mod_vvisit_counterЗа весь час11886714