ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
СІЧЕНЬ
22 - 100 років тому УНР проголосила Незалежність

У 2018-му відзначаємо такі знаменні дати:
22.01 - 100 років з часу проголошення Незалежності Української Держави (УНР) IV-м Універсалом Української Центральної Ради (22.01.1918)
03.04 - 100 років з Дня народження письменника Олеся Гончара (03.04.1918)

PostHeaderIcon Ющенку треба збиратися до психіатра, - Геннадій Москаль

   Політика
Москаль стверджує, що Ющенко психічно хворий
Перший заступник голови парламентського комітету по боротьбі з оргзлочинністю та корупцією Геннадій Москаль порадив колишньому президенту України Віктору Ющенко звернутися за допомогою до психіатра. На думку парламентарія, екс-гарант страждає якимось психічним захворюванням.
"Знаєте, куди йому треба збиратися? До психіатра!" - Сказав Москаль у відповідь на зауваження журналіста "Обозревателя" про те, що Ющенко зібрався на вибори. "Треба обов'язково йому. Я думаю, якщо він звернеться (до психіатра - прим. Ред.), його тут же госпіталізують, і більше з лікарні не випустять" - заявив депутат.
 

PostHeaderIcon Зробімо все, щоб Україна ніколи не повторила долі французької провінції Прованс, - Любомир Сеник

   Культура і духовність
altЛюбомир СЕНИК, доктор філологічних наук
СИНДРОМ ПРОВАНСУ, або ЗАСТЕРЕЖЕННЯ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ

На початку коротенька інформація про сучасну провінцію Франції – Прованс. У 18 столітті, будучи самостійною державою, Прованс втратив свій політичний статус – статус національної держави. Наслідки виявилися для десяти мільйонів населення якщо не катастрофічними, то принаймні далекими від сприятливих. Адже на території нинішнього Провансу існує єдина державна мова – французька. Коли я запитав жителя Марселя – племінника світлої пам’яті моєї дружини – Марка, чи хтось розмовляє у Марселі, столиці Провансу, провансальською мовою, відповідь була заперечна.
 

PostHeaderIcon В українській владі немає жодного бідного високопосадовця, - Едуард Багіров

   Право
altОпитування: українці зневірилися в рівності перед законом
Рівності перед законом в українському суспільстві немає, вважає переважна більшість українців, а саме - 82%, яких опитали соціологи фонду «Демократичні ініціативи» та Центру ім. Разумкова.
«Це опитування повністю відображає сучасний стан українського суспільства, де нині панує соціально-правова несправедливість, де громада не готова до демократичних перетворень. Відтак, результати ані трохи не дивують», - прокоментував в інтерв’ю
DW відомий правозахисник Едуард Багіров.
«На жаль, в Україні сила грошей більша за силу закону, який працює вибірково і з подвійними стандартами. Гроші й влада стали словами синонімами, - каже Багіров. - Це як гібрид, бо в українській владі немає жодного бідного високого посадовця». Біда ще й у тому, каже він, що народ звикає до безкарності впливових правопорушників.
 

PostHeaderIcon Є тільки один спосіб поєднання людей у державу – взаємна терпимість заради захисту спільних інтересів

   Громадянське суспільство
Володимир ФЕРЕНЦ
Толерантність без фарисейства  
Наші унікальні нардепи не втомлюються закликати українців до толерантності, заодно готуючи для народу «довбню-демократизатор» у вигляді законопроекту про протидію екстремізму. Найактивніші агітатори зовсім не є взірцями толерантності, бо дуже нервово і нетолерантно сприймають слушне нагадування про те, що публічно проповідувати громадянам релігію терпимості годилося б державною мовою. Це їхніми стараннями суспільство поділено навпіл пропагандою усілякої нетолерантності з метою виграти вибори.
 

PostHeaderIcon ЄВРО-2012 підтверджує, що в Україні немає проблем з національною ідентифіацією

   Гаряча тема
Юрій РОМАНЕНКО
Туга за перемогами: дві тенденції, здатні вбити або підняти Україну

До Євро-2012 можна ставитися по-різному. Особисто я - скептично. Десятки мільярдів гривень витрачених, точніше кажучи, поцуплених при підготовці до чемпіонату, м'яко кажучи, не найбільш правильне використання обмежених ресурсів у не найбільш багатій та процвітаючій країні. Але є тенденція, що вже проявилася під час Євро-2012 і вселяє оптимізм - це гігантський підйом патріотизму та віри в себе, що вселилась у маси після першої гри української збірної зі шведами.
 

PostHeaderIcon Політику дикого трайбалізму українофобської влади зупинять мільйони справжніх українців, - Голова НСПУ

   Політика
Віктор БАРАНОВ, Голова Національної Спілки письменників України
Люби Україну — або забирайся геть! 
Трайбалізм або трибалізм (англ. tribalism, від англ. tribe— плем’я) - прояв міжплемінної ворожнечі. Політичний трайбалізм - проникнення в систему державної влади сформованих за родоплемінною ознакою кланових груп, які впливають на державну й регіональну політику. Трайбалізм використовує псевдодемократичні інституції для здобуття певною регіонально-етнічною спільнотою контролю за всім державним механізмом. Трайбалізм  - це курс на сепаратизм, регіоноцентризм, - ВН.
Щойно повернувся зі Стамбула, де довелося побувати на відкритті Х міжнародного конкурсу знавців турецької мови. Враження незабутнє, непередаване! Це справді всесвітній форум представників 135-ти країн, зокрема й України.
 

PostHeaderIcon "Нашу Україну" розКОДували

   Політика
altПартію Ющенка виключили з Комітету опору диктатурі
Представники опозиційних партій, що об’єдналися в Комітет опору диктатурі, одноголосно виключили з комітету партію «Нашу Україну» — «за систематичну співпрацю з режимом Януковича».
 Комітет опору диктатурі виключив зі свого складу партію Віктора Ющенка «Наша України» та визначив свій статус — координувати участь у виборах він не буде, а займеться акціями протесту, повідомляє прес-служба партії «Батьківщина».
«КОД визначив, що згідно з законом про вибори, не є суб'єктом виборчого процесу, не висуває кандидатів, а лише координує діяльність опозиційних партій з питань підготовки заходів, зокрема, акцій протесту, спрямованих на боротьбу з диктатурою Януковича», — йдеться в повідомленні. 
 

PostHeaderIcon Українців заганяють у резервацію, а інтелігенція, церковні лідери філософствують, склавши руки

   Культура і духовність
Сергій СТЕФАНКО
Ми, українці, як звір, що не поспішає вийти з відкритої
клітки на волю

З великою увагою слідкую за усіма перипетіями прийняття закону "Про основні засади державної мовної політики". Гадаю, що досить прожити в Україні місяць, щоб зрозуміти – українці постколоніальна нація і держава, і з цього випливає багато неприємних для нас наслідків.
Чому в української мови на практиці такі вузькі сфери застосування? Таке враження, ніби у нас немає мовного законодавства. А скільки нас, етнічних українців, в Україні?
78% від усього населення – це ж абсолютна більшість! І ці 37,5 мільйонів терплять над собою наругу. Чому так відбувається?
 

PostHeaderIcon Якщо ліквідувати корупційні "схеми" розкрадання, то матимемо бюджет у 800 млрд. грн., - Володимир Пилипчук

   Економіка і бізнес
Україна – це Клондайк, але й крадіжки в ній не менші, ніж були на Клондайку
Інформаційно-аналітичний портал OSP-UA.INFO взяв інтерв’ю у відомого політика, академіка Академії економічних наук, професора Володимира ПИЛИПЧУКА
Пане Володимире, як відомо, Україна за рейтингом Business Insider зайняла 4 місце серед 59 країн, яким загрожує дефолт. Свого часу Україна займала 6 місце за можливістю дефолту. Чому спостерігається така негативна тенденція? Які економічні або політичні причини такого спаду?
В.П.
Відповідь почну з останнього, двоєдиного запитання, оскільки після його висвітлення, можливо, відпаде необхідність задавати інші, уточнюючі запитання. Економічні фактори падіння: половина реального сектору української економіки знаходиться в тіні й не платить податків до бюджету; 100%-відсоткове звільнення від платежів до бюджету „своїх” фірм легального сектору економіки; крадіжки коштів із без того мізерного зведеного бюджету України. У всіх на слуху афери з витратами коштів на „віддання боргу” Фірташу, на підготовку до Євро-2012, на придбання бурових вишок, на безтендерну процедуру закупівлі товарів та послуг, що здійснюються за кошти бюджету за суттєво завищеними цінами та ін. І ніяких „Уотергейтів” після цього в Україні не відбулося.    Детальніше

 

 

PostHeaderIcon Beyond Petroleum: запасів нафти Росії вистачить на 23,5 роки

   Економіка і бізнес
Обсяг підтверджених запасів нафти в усьому світі у 2011 році виріс на 1,9% і склав 1 трлн. 652 600 000 000 барелів (234 300 000 000 тонн), говориться в 61-му щорічному огляді ринку енергоносіїв, підготовленому Компанією BP. У 2010 році показник, за уточненими даними, складав 1 трлн. 622 100 000 000 барелів. Якщо показники видобутку залишаться на рівні 2011 року, світових запасів нафти людству вистачить ще на 54 роки. За розрахунками ВР, на кінець 2011 року Росія володіла покладами нафти обсягом 88200000000 барелів (12,1 млрд. тонн). Показник виріс на 5,3% до 2010 року. Країні вистачить нафти на 23,5 роки.
 

PostHeaderIcon Зарубіжних журналістів дратує ідіотизм політиків, які наживаються на ЄВРО-2012

   Гаряча тема
ЄВРО-2012: 21 день для пізнання правди про Україну
Клеменс Гоффманн: « Багато українців роздратовані та розчаровані. Нині в Києві стоїть найдорожчий у світі стадіон, але звичайні люди від цих інвестицій нічого не отримали. Ті міста, де ігри не проходять, гроші на розвиток інфраструктури оминули стороною».
Олаф Зундермайєр на прес-конференції з іншими представниками ЗМІ піддав різкій критиці рішення щодо проведення «Євро-2012» в Україні: «Ця мега-подія піде на користь насамперед політичним можновладцям». Барбара Ертель такої думки: „Нині ми маємо 21 день для того, щоб розповісти про Україну все те, що ми завжди хотіли». 
 

PostHeaderIcon БФ "Україна-Русь" вимагає від Генпрокуратури порушити кримінальну справу за фактом прийняття антидержавного мовного законопроекту

   Право
Сьогодні 13 червня Благодійний фонд "Україна-Русь" надіслав Генеральному прокурору України В. Пшонці лист з повідомленням про злочин - ухвалення антидержавного законопроекту про мови. Лист надіслано на виконання ухвали народного віча на площі Ринок у Львові 10 червня і з нагоди 24-ї річниці створення у Львові Товариства української мови ім.Т.Шевченка.
Від Генпрокурора України вимагається у відповідності із Законом “Про прокуратуру” порушити кримінальну справу за фактом ухвалення в першому читанні антидержавного законопроекту “Про засади державної мовної політики” і притягнути винних до кримінальної відповідальності. Повний текст листа додається:
 

PostHeaderIcon Головна слабкість програми об’єднаної опозиції – відсутність стратегії

   Вибори
Програма опозиції повинна бути не «манком» для виборця, а реальною Програмою дій
 Інф. та фото Волі народу

12 червня у Києві відбулося чергове засідання круглого столу з громадського обговорення передвиборної програми об’єднаної опозиції. Розглядався розділ програми: «Чесна влада: відповідальність, прозорість, підзвітність».
Багато учасників круглого столу у своїх виступах схвалювали програму, висловлюючи окремі зауваження до її тексту.
Проте, в окремих виступах прозвучала різка критика програми. Так, незалежний політичний експерт Михайло РОЛЬ наголосив, що в програмі об’єднаної опозиції є набір патерналістських гасел і відсутня стратегія зміни системи влади.  
 

PostHeaderIcon Ідеальний кандидат у депутати очима виборців

   Вибори
Інф. Волі народу
Подаємо список із 10 головних вимог до кандидата в депутати Верховної Ради України, сформований на основі аналізу та узагальнення пропозицій відвідувачів порталу «Воля народу». Варто, щоб претенденти на високі посади в законодавчій гілці влади прислухалися до побажань людей.
Критерії для кандидатів у Верховну Раду України

1. Українське громадянство не менше 15 років.

2. Світоглядний патріотизм.

3. Володіння державною українською мовою і знання історії України.

 

PostHeaderIcon Дефолт в Україні може бути штучно спровокований владою, - Юрій Пальчуковський

   Економіка і бізнес
Інформаційно-аналітичний портал OSP-UA-INFO взяв інтерв’ю у Голови Демократичного об’єднання «Українська Національна Рада» Юрія ПАЛЬЧУКОВСЬКОГО щодо можливої загрози дефолту в Україні
Чи, на Вашу думку, загрожує на сьогоднішній день дефолт нашій державі?
- Я особисто вважаю, що Україні дефолт не загрожує, тому що Україна - багата держава. Для того, щоб дефолт відбувся, її потрібно остаточно розорити, але цього зробити не вдасться, хоча це роблять постійно протягом двадцяти років.
Хіба що після програшу на виборах дефолт можуть штучно спровокувати олігархи та антиукраїнська влада всередині України. Але це їм - не під силу. Я вірю у велике майбутнє нашої держави.
   Інф.: OSP-UA-INFO 
 
 

PostHeaderIcon Народ безправний, тому що віддає своє суверенне право владі

   Громадянське суспільство
Віктор МУСІЯКА, для "Дзеркала тижня"
Fata morgana народного суверенітету
Свого часу значна частина громадян вичерпала ресурс довіри до радянського правління, тому воно впало. Після сплеску надії на формування в Україні незалежної держави на чолі з істинно народною владою настав період первинного розграбування національного капіталу з усією відповідною моральною, загальнокультурною деградацією, втратою багатьох гуманістичних орієнтирів... Два роки правління політичного режиму, який послідовно здійснює максимально доступну централізацію та концентрацію влади, сьогодні викликають явне розчарування і водночас крайнє роздратування мільйонів людей. Довіра громадян до влади - фундаментальна ознака демократії.   Детальніше
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні652
mod_vvisit_counterВчора3431
mod_vvisit_counterЦього тижня11217
mod_vvisit_counterМинулого тижня23457
mod_vvisit_counterЦього місяця70250
mod_vvisit_counterМинулого місяця126695
mod_vvisit_counterЗа весь час11896850