ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
СІЧЕНЬ
22 - 100 років тому УНР проголосила Незалежність

У 2018-му відзначаємо такі знаменні дати:
22.01 - 100 років з часу проголошення Незалежності Української Держави (УНР) IV-м Універсалом Української Центральної Ради (22.01.1918)
03.04 - 100 років з Дня народження письменника Олеся Гончара (03.04.1918)

PostHeaderIcon За останній рік з України в офшори було вивезено 53 мільярди доларів

   Економіка і бізнес
З України в минулі роки вивозилося в офшори близько 15 мільярдів доларів щорічно. Частина з цих грошей,  помилково обрахованих як «іноземні інвестиції», потім ввозилася назад у країну,    але завжди менше, ніж вивозилося. За оцінками ряду експертів, які провели свої розрахунки взаємно незалежно, за останній рік з України в офшори було вивезено 53 мільярди доларів (що більше, ніж державний бюджет України, який менше 45 мільярдів)! П'ЯТДЕСЯТ ТРИ МІЛЬЯРДИ!
 

PostHeaderIcon У Дніпропетровському музеї зберігається унікальна стародавня козацька ікона з жовто-блакитним прапором

   Культура і духовність
Ця стародавня козацька ікона святої Покрови Пресвятої Богородиці зберігається у Дніпропетровському історичному музеї імені Дмитра Яворницького. Богородиця тримає в руках рушник, прикрашений хрестами й жовто-блакитними барвами.

Сонячно-жовтий колір символізує божественне начало, а блакитний - матеріальний світ. Сонячний колір нагорі, бо дух має панувати над матерією. Ця ікона збереглася завдяки подвижницьким зусиллям українського історика й етнографа Дмитра Яворницького.
Ця унікальна двоярусна ікона
представляє східний стиль іконопису. На іконі зображені козаки та Пресвята Богородиця, яка дивиться на них з небес. Вона символізує Батьківщину - Неньку Україну, яка захищає своїх вірних дітей.
 

PostHeaderIcon 95 років тому Українська Центральна Рада прийняла І-й Універсал, який шокував шовіністичні кола Росії

   Історія
Пе́рший Універса́л Украї́нської Центра́льної Ра́ди — перший державно-політичний акт, (універсал) Центральної Ради, що проголосив автономію України. Прийнятий 23 червня (за новим стилем, за старим стилем – 10-го червня) 1917 року в Києві. Повна його назва — Універсал Української Центральної Ради до українського народу, на Україні й по-за Україною сущого.
В Універсалі наголошувалось: "Ми, Українська Центральна Рада, вволили волю свого народу, взяли на себе великий тягар будови нового життя.
Ми, Українська Центральна Рада, видаємо сей Універсал до всього нашого народу і оповіщаємо: однині самі будемо творити наше життя, творити новий лад вільної автономної України".
 

PostHeaderIcon Якщо Блохін не співає Гімн України, то годі говорити про патріотичну установку збірної на перемогу

   Імідж України
Павло СІЧКАР, для Волі народу
Хто дивився вчорашній футбольний поєдинок між командами Португалії та Чехії, напевно, звернув увагу на те, з яким глибоким патріотичним почуттям і піднесенням виконують державні гімни не лише футболісти, а й тренери цих команд. У результаті й рівень гри команд відповідний.
Це ж стосується й інших футбольних збірних – учасниць ЄВРО. На жаль, серед них прикрим винятком є Україна. Хоча вона як одна з господарок чемпіонату мала б у всьому демонструвати світові національну гідність, не всі футболісти нашої збірної виконують державний Гімн України. А ті, хто його співає, не показують, що роблять це щиро. Мимоволі в думці спливає: «Не вірю!» (за Станіславським).
 

PostHeaderIcon Міф про "віроломний напад" фашистської Німеччини на СРСР уже розвінчаний

   Історія
Дмитро КАЛИНЧУК, для "Тижня"
Агресія на випередження: як розпочалася війна між гітлерівською Німеччиною і сталінським СРСР        (фото: runivers.ru) ))
Процес формування нових армій у «миролюбному» Радянському Союзі тривав весь 1940-й та першу половину 1941-го, і на травень 1941 р. у складі Київського особливого округу вже були чотири армії. Ще одна була у складі Одеського військового округу.

Досвідчений радянський диверсант-підривник, полковник Ілля Старінов 22 червня 1941 року описав так: «Кобрин(місто у Західній Білорусі – Ред.) палав. На площі біля телеграфного стовпа з репродуктором юрмилися люди… Випуск останніх новин закінчився звичним повідомленням про погоду... Що саме сталося того ранку, людям розтлумачили дещо пізніше. Та офіційними поясненнями від радянського агітпропу вдовольнилися не всі. Очевидці мали аж надто вагомі підстави для сумнівів у версії щодо «віроломного нападу фашистської Німеччини».   Детальніше   
 
 

PostHeaderIcon Гриценко підсилить, а Катеринчук послабить об’єднану опозицію

   Політика
Павло СІЧКАР, для Волі народу
Події, які розгортаються в об’єднаній опозиції (ОО) насторожують виборців. Провал у кадровій політиці «помаранчевих» опозицію так нічому й не навчив. Здавалося, попередні уроки мали б бути засвоєні раз і назавжди: необхідно відмежуватися від деяких лідерів і представників політичних партій, які є уособленням «хамелеонства» й пристосуванства.
На сьогодні в лавах ОО вже достатньо «любих друзів», для яких потрібно встановити якусь критичну межу.
Так, якщо входження в ОО лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка її
підсилює , то входження Миколи Катеринчука (Голови «Європеської партії України») її послаблює.
 

PostHeaderIcon Не політики, а суспільство визначатиме поступ України до успіху

   Громадянське суспільство
Олег РОМАНЧУК, шеф-редактор журналу "Універсум"

"Стан українського суспільства можна визначити як ірраціональний. Тобто, використання чинників, які унеможливлюють досягнення бажаного результату.
Наприклад, хочеться добробуту, але не хочеться працювати. Хочеться прав і свобод, але терпимо тирана при владі. Хочеться європейських стандартів життя, але визнаємо російські моральні цінності.
Те ж саме стосується і керівників держави. Їхня поведінка настільки ірраціональна, що результат може набути будь-якого значення. Незаперечним фактом є те, що стабільність в ірраціональному суспільстві при ірраціональних лідерах неможлива", – прочитав я коментар до однієї із моїх статей.
 

PostHeaderIcon Змінити систему можна тільки шляхом реалізації 5-ї статті Конституції України, - Михайло Роль

   Стратегія для України
Політичний експерт Михайло РОЛЬ вважає, що ключ до зміни системи влади – у виконанні фундаментальних положень чинної Конституції України:
З наближенням виборчої кампанії активізуються дії політикуму зі спробами вказати стратегію демократизації України. Партія влади вважає, що для цього необхідно внести зміни до Конституції України і послідовно діє в цьому напрямі. Опозиційні сили не бажають брати участь в імітації владою системних змін у державній машині, але й не пропонують власної альтернативи. Принаймні, опозиція чітко не заявила, варто чи ні вносити зміни в чинну Конституцію, а якщо варто, то які саме.
Іншими словами, ні влада, ні опозиція не запропонували чіткої стратегії системних змін, які нарешті виведуть Україну з глухого кута.
 

PostHeaderIcon Подолати «національну імпотенцію», лінь та егоїзм – завдання №1 для українців

   Культура і духовність
Іван ЛЕНДЄЛ
На русифікацію згори треба відповісти потужною українізацією знизу
Мінімум, який повинен виконати кожен патріот – перетворити своє оточення з безхребетної денаціоналізованої маси у свідомих українців.
Не прихильників конкретних ідей, не членів певних партій, а просто свідомих осіб як у національному, так і культурному сенсі.
Це все ж, у певній мірі, війна, і нам потрібно залучити на проукраїнський бік якомога більше людей. На русифікацію згори треба відповісти потужною українізацією знизу.
 

PostHeaderIcon Анатолій Гриценко підсилить опозицію

   Політика
Гриценко об’єднався з Тимошенко і Яценюком – джерело
За інформацією газети «Сегодня» партія Анатолія Гриценка "Громадянська позиція" об'єдналася з партіями "Батьківщина" і "Фронт змін". Про це повідомило інформоване джерело в БЮТ.
Таким чином, партія Гриценка піде на парламентські вибори єдиним списком від опозиції. У свою чергу, за словами джерела, поки залишається відкритим питання, скільки місць у списку отримає "Громадянська позиція".
 

PostHeaderIcon Все про вибори-2012 до Верховної Ради України

   Вибори
alt                        ВИБОРИ-2012
         Вибори до Верховної Ради України згідно з чинним законодавством повинні відбутися у 2012 році. Голосування проходитиме 28 жовтня цього року на основі Закону України «Про вибори народних депутатів України» від 17 листопада 2011 року.
Законом передбачено, що вибори проводитимуться за змішаною системою: 225 депутатів будуть обрані в загальнодержавному багатомандатному окрузі за виборчими списками від політичних партій, а решта 225 — за мажоритарною системою в одномандатних округах. Участь у виборах будуть брати тільки політичні партії; участь блоків, які складаються з партій, не передбачена. Офіційна виборча кампанія розпочнеться за 90 днів до дня голосування. Висування кандидатів за партійними списками і в одномандатних округах почнеться з 30 липня й завершиться 9 серпня. Кандидати в мажоритарних округах можуть висуватися партіями або шляхом самовисування.
 

PostHeaderIcon "Чорна рада": друге пришестя, - УККА

   Українці за кордоном
Продовжуємо публікацію звернень Ради Оборони і Допомоги Українцям Українського Конґресового Комітету Америки (РОДУ УККА) до громадян України в Україні та за кордоном у рамках акції «Голоси патріотичних українців», яка проводиться з метою забезпечення чесних виборів в український парламент.
Публікуємо нижче черговий лист УККА до співвітчизників:

Лист 14.А
    Війна проти власного народу може стати болючим бумеранґом проти агресора
Трохи історичного екскурсу. У далекому вересні 1663-го кошовий Іван Брюховецький, вдаючись до соціальної демагогії, обіцяючи зменшити податки та видаючи себе за захисника інтересів народу, зумів отримати підтримку серед бідних верств українського населення. Під час «чорної ради» Брюховецький, кандидатуру якого підтримував і царський уряд (на раду прибуло московське посольство і 8-тисячне військо), сподіваючись з його допомогою зміцнити свої позиції в Україні, домігся обрання його гетьманом. Однак, гетьманство Івана Брюховецького нічого гарного українському народу не принесло. А козацьку раду на який було обрано московського холуя на гетьмана віднині український народ називає «Чорною радою». Щось подібне нещодавно відбулося і у Верховній Раді сучасної України.
 

PostHeaderIcon Мені не потрібен мовний захист - закон провокаторів та іудушок. Забирайтеся геть, політичні пройдисвіти! – Володимир, військовий

   Гаряча тема
altВолодимир, російськомовний Українець, Киянин у 4-му поколінні, для Волі народу
(у перекладі з російської)  Фото УНІАН
Мова - це сигнальна система внутрідержавної солідарності, та її всіляко руйнують або вороги, або дурні або пройдисвіти. В контексті Української ситуації мова - це «майка командної солідарності». Продовжити справу придушення Української мови можуть тільки або повні ідіоти, які не розуміють, що своя відмітна мова (і повага до неї) означає єднання у своїй країні, або пройдисвіти - бандити, зрадники, що руйнують свою країну. Адже справа не в труднощах вивчення Української мови і не в якихось проблемах для російської мови в Україні, а - в організації п'ятої колони зрадників, які бажають, щоб Україна була колонією Росії, а народ (не важливо, якою мовою він говорить) був керованим іззовні бидлом.
 

PostHeaderIcon Юлія Тимошенко закликала українців уболівати 19 червня за українську збірну як ніколи

   Спорт
altЗ палати ЦКБ № 5 «Укрзалізниці» екс-прем'єр-міністр закликала українців уболівати за збірну як ніколи.
«Я з приводу останнього матчу нашої збірної з футболу, буквально пару слів. Команда грала професійно і динамічно, але історія складається не тільки з тріумфу », - зазначила Тимошенко, повідомили в БЮТ.
«Зараз їм, як ніколи, потрібна підтримка, бо не тільки вони, але і ми їм передаємо свою енергію. І зараз їм потрібна наша позитивна енергія: енергія віри, надії і перемоги», - додала екс-прем'єр.
Як відомо, наступний матч групового етапу Євро-2012 за участю збірної України відбудеться 19 червня в Донецьку на «Донбас Арені». Українці зіграють зі збірною Англії. Початок о 21:45.
Нагадаємо, в матчі зі збірною Швеції 11 червня Україна перемогла з рахунком 2:1, але 15 червня програла збірній Франції - 0:2. 
      Інф.: ukrgazeta.com    Фото: unian.ua
 
       
ukrgazeta.com  uk    
 

PostHeaderIcon Український прапор - найкрасивіший

   Культура і духовність
Руслан КУХАРЧУК, журналіст, для "УП"

Єднання навколо абстрактних символів відбувається лише за певних умов – здебільшого під час якогось протистояння... Відповідно, чи не єдиним протистоянням, яке може мобілізувати українців до несамовитого і демонстративного кохання до жовто-блакитних кольорів – спортивні протистояння. Як от Європейський чемпіонат з футболу (в народі – Євро-2012). От і добре – нехай хоча б так! Око милується від прапорців на тисячах автомобілів, від жовто-синіх стрічок у волоссі дівчат і таких само кольорів у вбранні дітлахів. Бо барви українського прапору – красивіші і важливіші за всі партійні символи й кольори. Хай так і буде!     Детальніше 
 

PostHeaderIcon Ми не дозволимо, щоб українці в Україні стали діаспорою! - українці Америки

   Українці за кордоном
"Мова - це душа народу! Як ми можемо забути власну душу тут, в Америці?! Україна повинна говорити українською мовою! Це нормально", - представники української діаспори у США і Канаді
У фракції Партії регіонів у Верховній Раді планують розглянути законопроект «Про основи державної мовної політики» у другому читанні і в цілому вже 4-5-го липня. За словами голови фракції регіоналів Олександра Єфремова численні мітинги протестів, проти ухвалення цього закону не відображають настроїв усіх українців, адже, за його даними, по всій Україні проходять мітинги й на підтримку ухвалення закону про мови. Пан Єфремов наполягає, що »даний законопроект не несе жодних загроз для розвитку української мови».
З цією думкою, втім, не погоджуються представники української діаспори у США та Канаді. Цими днями одразу в кількох містах Північної Америки відбулися акції протесту проти прийняття законопроекту «Про основи державної мовної політики».
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні652
mod_vvisit_counterВчора3431
mod_vvisit_counterЦього тижня11217
mod_vvisit_counterМинулого тижня23457
mod_vvisit_counterЦього місяця70250
mod_vvisit_counterМинулого місяця126695
mod_vvisit_counterЗа весь час11896850