ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
СІЧЕНЬ
22 - 100 років тому УНР проголосила Незалежність

У 2018-му відзначаємо такі знаменні дати:
100 років з часу проголошення Незалежності Української Держави (УНР) IV-м Універсалом Української Центральної Ради (22.01.1918)PostHeaderIcon Ювілей у славетного українського композитора

   Культура і духовність
Сьогодні - славний ювілей талановитого українського композитора Ігора Дмитровича ПОКЛАДА. Йому - 70!
Ігор Поклад (нар. 10 грудня 1941) - Заслужений діяч мистецтв УРСР (1989), народний артист України (1997), лауреат Шевченківської премії (1986). Член Національної спілки композиторів України, автор понад 150 прекрасних пісень, на яких виховалось не одне покоління українців.
І. Поклад народився у м.Фрунзе (нині - Бішкек, Киргизстан). У 1971 закінчив Київську консерваторію по класу композиції (А. Я. Штогаренко). В 1965-1969 роках - художній керівник ансамблю "Мрія" у Києві. 
Найпопулярніші його пісні: "
Кохана" (1963 р.), "Зелен клен"(1968 р.), "Чарівна скрипка" (1969 р.), "Тиха вода" (1969 р.), "Дикі гуси" (1970 р.), "Пісня про матір" (1977 р.).
Нині композитор мешкає у селищі Ворзель під Києвом.
 

PostHeaderIcon Учасники мітингу в Москві вимагають скасування результатів виборів

   Гаряча тема
На мітингу в Москві прийнята резолюція з вимогою скасування результатів виборів
Учасники сьогоднішнього мітингу на Болотній площі в Москві прийняли резолюцію, що містить вимоги про реєстрацію опозиційних партій, про скасування результатів виборів до Державної думи і розслідування всіх фактів фальсифікацій, про прийняття нового законодавства про вибори.
Текст резолюції був оголошений зі сцени. Учасники мітингу висловили своє схвалення криками і свистом.
У даний час недалеко від сцени невідомі розпалили кілька фаєрів. Люди поступово залишають площу. Організатори заходу повідомили, що в мітингу взяли участь близько 150 тис. чоловік.    
Інф. rbc.ua   Фото: obozrevatel.com    Див. ВІДЕО з місця події
 
 

PostHeaderIcon Україна і Росія - "сполучені посудини"

   Громадянське суспільство
Протести в Росії можуть спровокувати новий "майдан" в Україні - Фесенко
 Багатотисячні мітинги в Москві, які протестують проти результатів парламентських виборів в Росії, можуть спровокувати нову революцію в Україні, вважає керівник Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
Так, невдоволення по відношенню до діючої влади з боку населення продовжує зростати, а революційний досвід все ж є.
 

PostHeaderIcon Виборчий процес розпочався. Стартові рейтинги

   Вибори
Партія регіонів поступово втрачає своїх виборців
Олена ПРОНІЧЕВА, Голос Америки

Дані опитувань свідчать, що партія Віктора Януковича втрачає свій рейтинг. Натомість популярність опозиційної партії Юлії Тимошенко залишається незмінною. Дослідження провели фонд “Демократичні ініціативи” та Київський міжнародний інститут соціології.
Так, підтримка Партії регіонів впала на одну п’яту (з 15% у червні до 12% у грудні). Популярними залишаються партії “Батьківщина” - 10%, Арсенія Яценюка - 8%. Крім цього соціологи відзначають ріст популярності партій Віталія Кличка (“УДАР”) та Петра Симоненка (КПУ). Їх підтримка за останні місяці зросла майже на третину.
 

PostHeaderIcon "Погода" в українській торгівлі - 40% в тіні

   Економіка і бізнес
Аналіз торгівлі свідчить, що тільки 29% ринку займають юридичні особи. 31% товарообігу припадає на підприємців-спрощенців, на яких розповсюджується мораторій щодо перевірок, і 40% товарообігу – це умовно «неорганізований» тіньовий обіг.
 
Про це повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров, відкриваючи засідання уряду в середу, 7 грудня.
За його словами, щоб протидіяти цьому, Держспоживінспекція пропонує повернути найжорсткіші норми перевірок. «Можливо, в окремих випадках це треба зробити. Але принциповий вихід бачиться в іншому. Зміни до законодавства, які я доручив розробити, повинні запровадити в Україні європейські підходи до контролю за якістю і ринкового регулювання», — зазначив М.Азаров.
 

PostHeaderIcon Керівник вищої влади визнав, що влада крала, краде і буде красти

   Політика
Литвин: Влада крала, краде і буде красти
Крали
не тільки "помаранчеві". Нинішня влада теж краде і працює виключно на свої інтереси. Про це заявив спікер парламенту Володимир Литвин, якого цитує Обозреватель. "Всі крали, крадуть і будуть красти. Так роблять у всьому світі, різниця тільки в масштабах", - зазначив спікер. "Всі говорять: треба зупинити корупцію. Однак відомо - корупцію знищити неможливо. Але можна і потрібно домагатися того, щоб корупція не була визначальною складовою, таким собі мастильним матеріалом для державного механізму", - вважає він. Згідно з доповіддю Transparency International, Україна з показником 2,3 бала зайняла 152-е місце за рівнем корупції серед 182 країн світу в рейтингу за 2011 рік.    
Інф.: polemika.com.ua polemika.com.ua polemika.com.ua       
 

PostHeaderIcon ЗСУ в умовах тотальної корупції захищають Україну

   Гаряча тема
Вікторія СКУБА, Іван КАПСАМУН 

Грошей немає. Є почуття
Експерти — про стан українського війська

Учора запитала свою подругу, чи вийшла б вона заміж за українського військового. Та відповіла: «Категоричності немає, але є застереження». Це заінтригувало. А «День» до 20-річчя Збройних сил України запитав у своїх читачів, чи відчувають вони себе захищеними завдяки ЗСУ? Проголосувало понад 600 відвідувачів нашого сайта. 59,5% опитуваних вважають, що українські військові сили втратили свій авторитет через деморалізацію, корупцію та нестачу фінансування; ще 28,9 % переконані, що позаблоковий статус позбавив ЗСУ можливості розвиватися відповідно до сучасних світових стандартів. Але є й такий варіант, запропонований одним із відвідувачів: ЗСУ роблять усе, що в їхніх силах, в умовах тотальної корупції, браку фінансування та деморалізації суспільства.
 

PostHeaderIcon Росіяни вчаться демократії в українців?

   Гаряча тема
altWSJ: Вибори до Думи — найзначніше розчарування для Путін за 11 років 
"Единая Россия" Володимира Путіна зазнала серйозної невдачі на парламентських виборах у неділю за кілька місяців до президентських виборів, на яких лідер партії має намір знову балотуватися, пише The Wall Street Journal. На думку видання, результати голосування стали найбільшим виборчим розчаруванням для Путіна відтоді, як він прийшов до влади 11 років тому. Вони також демонструють, наскільки крихка система управління, побудувана за нинішнього прем'єра під знаком «суверенної демократії».
 

PostHeaderIcon Поки народ не відчує свою силу, влада буде діяти проти волі народу

   Виступи
Валентина Павленко

Кравчук: слово Тимошенко з-за ґрат може мати колосальну силу
 
Київ – Ув’язнивши Юлію Тимошенко та Юрія Луценка, влада додала сили опозиції на виборах, вважає перший Президент незалежної України Леонід Кравчук. В інтерв’ю Радіо Свобода Кравчук наголосив, що влада діє так, як дозволяє їй народ, і, на його думку, немає підстав говорити про політичну помсту.

 – Мені важко сказати. Я щось стверджую тільки тоді, коли маю на столі якесь рішення, якийсь документ. У мене немає жодного документу, щоб я міг сказати – це помста.
 

PostHeaderIcon Громадсько-політичний актив України повинен діяти в єдиному форматі

   Політика
9 років тому, 30 листопада 2002 року в Києві було створено Демократичне об'єднання «Українська Національна Рада» (ДО «УНР»).
Пропонуємо Вашій увазі актуальне інтерв’ю для порталу Воля народу Голови ДО «УНР» Юрія ПАЛЬЧУКОВСЬКОГО

Ситуація в Україні – тривожна. В чому ж коріння всіх наших негараздів?

- Роз’єднаність демократичних сил дозволяє владі руйнувати Україну. Навіть у самій назві владної «Партії регіонів» закладена ідея роз’єднання української нації.
Якщо пригадати історію (хоча б новітню, з часів УНР), то можна стверджувати, що всі поразки національно-демократичних сил – це закономірний наслідок їх хронічного розбрату. А головні причини цього розбрату, на мій погляд, лише дві – це амбітність лідерів та їх страх перед владою.
Коли на карту поставлена доля України, ми повинні керуватися лише її, а не власними інтересами і подолати страх перед сьгоднішньою владою, яка, як вогню, боїться об’єднання нації.

 

PostHeaderIcon Нова резолюція Європарламенту по Україні

   Гаряча тема
Європарламент прийняв резолюцію щодо України: думки експертів
1 грудня Європарламент прийняв резолюцію щодо України, в якій продемонстрував, що готовий до співпраці, але за певних умов. Експерти оцінюють документ неоднозначно, але вважають, що на ситуацію в Україні та на дії керівництва країни резолюція ніяк не вплине.
Одна з основних тез резолюції - вимога європарламентарів не просто звільнити лідера ВО «Батьківщина» Юлію Тимошенко з-під арешту, але й допустити її та інших опозиційних політиків до майбутніх (у 2012 році) парламентських виборів.
 

PostHeaderIcon Україна очолює список найкорумпованіших країн Європи

   Рейтинги
Україна залишається найкорумпованішою країною в Європі 
Такий висновок авторів найновішого звіту міжнародної антикорупційної організації Transparency International, оприлюдненого у четвер першого грудня. 
Згідно з індексом глобального сприйняття корупції, який щорічно готує базована у Берліні організація Transparency International, Україна, яка поділила 152 місце (2.3) з Таджикистаном, опинилася в оточенні переважно африканських країн (Кот-д’Івуару та Кенії). Росія – нарівні з Маврітанією та Азербайджаном, займає 143 сходинку (2.4).
 

PostHeaderIcon Завтра в Донецьку пройде всеукраїнський мітинг протесту

   Гаряча тема
Донецькі чорнобильці скликають на вівторок всеукраїнський мітинг протесту
 
Громадські організації закликають у вівторок провести в Донецьку всеукраїнський мітинг протесту проти дій влади. У неділю під час насильницького демонтажу наметового містечка чорнобильців загинув 70-річний чоловік.
Про мітинг протесту, що планується на у вівторок у Донецьку, Deutsche Welle повідомив керівник донецького обласного відділення всеукраїнської організації «Ніхто крім нас» Олег Шуляк. Він також повідомив, що на мітинг збиратимуться не тільки чорнобильці, а представники різних громадських організацій та незахищених соціальних груп зі всієї України. За словами Шуляка, у вівторок громадські активісти та учасники голодування разом з юристами вирішують, як далі будуть діяти у зв’язку з недільною трагедією.
 

PostHeaderIcon Голодомор-геноцид ПАМ'ЯТАЄМО!

   Гаряча тема
Інф. Волі народу

Голодомор-геноцид в Україні з квітня 1932 р. по листопад 1933 р., тобто за 17 місяців (приблизно 500 днів) забрав мільйони безневинних жертв.
Прямі і непрямі людські втрати склали 14 млн., з них 7 мільйонів - діти.

Тоді нас міг врятувати хліб. Тепер нас врятує пам'ять!
Див. фоторепортаж ВН про вшанування в Києві 26 листопада пам'яті жертв голодомору.

 

PostHeaderIcon Контури нової Конституції

   Виступи
Олесь ГРИБ, громадський діяч, для Волі народу

Якщо зважити на  відоме  застереження, що  нове – це добре забуте старе, то  новий похід на Верховну раду Юрія Збітнєва – колишнього соціаліста, колишнього народнього депутата колишньої Верховної ради колишньої УРСР, колишнього очільника Політради Української національної громади, творця і організатора партії  «Нова сила», а нині  ініціатора скликання  нових конституційних зборів під величною назвою "Конституційний конгрес", безперечно треба вважати новим.
 

PostHeaderIcon Кремлю не потрібен союз рівних, а колонія

   Політика
Олег Романчук, шеф-редактор журналу "Універсум"

Кому в Україні вигідний Євразійський союз?
«Розпався Радянський Союз. А що таке Радянський Союз? Це та сама Росія, тільки назва інша» – Володимир Путін

«Сьогодні в Україні відбувається боротьба російського націоналізму та його колаборантів за Україну. Ставкою в боротьбі є життя української нації і справжня незалежність України». Ці думки видатний український історик Ярослав Дашкевич висловив ще далекого 1994 року. Та особливо актуально звучать вони нині, коли антиукраїнські сили в Україні активізували свої прагнення реанімувати російську імперію.

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні570
mod_vvisit_counterВчора3692
mod_vvisit_counterЦього тижня19664
mod_vvisit_counterМинулого тижня26243
mod_vvisit_counterЦього місяця89907
mod_vvisit_counterМинулого місяця115827
mod_vvisit_counterЗа весь час11419163