ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
СІЧЕНЬ
22 - 100 років тому УНР проголосила Незалежність

У 2018-му відзначаємо такі знаменні дати:
22.01 - 100 років з часу проголошення Незалежності Української Держави (УНР) IV-м Універсалом Української Центральної Ради (22.01.1918)
03.04 - 100 років з Дня народження письменника Олеся Гончара (03.04.1918)

PostHeaderIcon Сьогодні ворожий режим старається зробити з українців “незрячих гречкосіїв”, - Аскольд Лозинський

   Політика
Аскольд ЛОЗИНСЬКИЙ, Президент Світового Конгресу Українців (1998-2008), для Волі народу
На захист української освіти, людини і нації
Одне просте припущення політичних наслідків ізьоляції української освіти і науки - це знищення генофонду української нації, що поносить поважні наслідки, задавлення наукового і духовного рівня населення та тим самим задержання при владі неуків-коритників як Табачника і його хресного батько Проффесора Віктора Януковича... Без сумніву, освіта - це основна характеристика людини, яка робить одну людину більш працездатну та корисну для суспільства. Ця аксіома переноситься у мільйони разів на націю. Не випадково колонізатори завжди намагалися вдержати колоністів у примітивних відносинах. Сьогодні ворожий режим старається зробити з українців “незрячих гречкосіїв”, як писав Шевченко. Представником цього режиму в Україні є сам неук Дмитро Табачник.
 

PostHeaderIcon 5 січня, 95 років тому, УНР випустила в обіг перші українські банкноти

   Історія
5 січня 1918 року УНР випустила в обіг перші українські банкноти - 100 карбованців, які в народі називали "горпинками"
Ще влітку 1917 р. Михайло Грушевський оголосив конкурс на кращі ескізи українських паперових грошей. У цьому конкурсі взяли участь такі відомі художники, як Г. Нарбут, А. Середа, Г. Золотов, О. Красовський, М. Романовський. Тоді ж на герб України були запропоновані тризуб із хрестом, зображення козака з мушкетом та ін.
 

PostHeaderIcon Обережно: українська армія в руках росіян, - заступник Голови УРП

   Політика
Ростислав НОВОЖЕНЕЦЬ: Українською армією командують росіяни
Збройні Сили України віднедавна повністю перебувають під контролем наших стратегічних воріженьків.
Новопризначений Міністр оборони України Павло Лєбєдєв – етнічний росіянин із Краснодарського Краю РФ, командувач Сухопутних військ ЗСУ Геннадій Воробйов – росіянин із Грузії, командувач Повітряних сил ЗСУ Юрій Байдак – росіянин із Івановської області РФ, командувач Військово-Морських сил ЗСУ Юрій Іль’їн – росіянин із Білорусії.
З огляду на те, що секретар РНБОУ Андрій Клюєв – тієї ж національності, хоча і з Донецька, будь-які розмови про обороноздатність України втрачають зміст.
 

PostHeaderIcon 5 січня сотенний УПА Мирослав Симчич -"Кривоніс" відзначає своє 90-річчя

   Гаряча тема
Слава Мирославові Симчичу!
За даними московських спецслужб, сотенний УПА Мирослав Симчич-“Кривоніс” у 40 боях здобував перемоги над військами НКВД і лише у двох противники розходилися, хоч і не мирно, але не здобувши успіху. Народився Мирослав Васильович Симчич 5 січня 1923 р. в с. Вижний Березів, повіт Коломия (тепер - Косівський район Івано-Франківської області).
З Мирославом Симчичем я познайомився в середині 1990-х років на Конференції українських націоналістів у Запоріжжі, де він тоді мешкав. Потім було кілька коротких зустрічей у Києві та виступ пана Мирослава у листопаді 2001 року на вечорі пам’яті героїв Базару, який організував Історичний клуб “Холодний Яр”. Запальний то був виступ!
 

PostHeaderIcon У лікарнях України людина стає соціальною твариною

   Охорона здоров'я
altЦіна металевої ложки
Олесь ГРИБ, громадський діяч, для Волі народу
Найбільше мене дратують спростовувачі Дарвіна і його теорії еволюції: їм ніяк не вкладається в голові перебування Людини в єдиному біологічному ланцюжку, хоч ще за благословенних  еллінських часів хтось з філософів (чи не Арістотель?) прорік знамените: "Людина є соціальною твариною". Мені пригадався цей парадокс у київській 12 лікарні по Підвисоцького, 4-а, де мій перший день перебування означився несподіваною для мене власною здібністю споживати вечерю цілком по– тваринному - без виделки чи ложки - я їв, як собака, чи коза, чи кіт – прямо з миски. Щоправда, миска не стояла долі, і я не наслідував чотирилапих молодших братів, а тримав її однією рукою (друга була скалічена від падіння на нечищених київських вулицях), і це доводило, що Людина все–таки займає найвищу сходинку у еволюційному перегоні живих істот. Мені стало відомо, що в лікарні немає коштів на придбання халатів, бинтів, марлі, пінцетів, скальпелів, ліків, рушників, кухлів, стаканів і, як я це відчув на собі, звичайної металевої ложки. Лікарня, мов за часів блокади, нагодувала мене макаронами без домішок жирових компоненті,  напоїла чаєм без цукру, на обід пригостила табірною хлібною пайкою.
 

PostHeaderIcon Опозиція обміняла голоси виборців на посади, які нічого не варті

   Політика
Опозиції жбурнули те, що залишилося, і вони накинулися на ці посади", - Gazeta.ua
В останній день перед канікулами депутати поділили парламентські комітети. Узгоджували їх майже два тижні. Опозиціонери хотіли поставити своїх голів на комітети, якими після виборів 2007 року керували представники тоді опозиційної Партії регіонів. Це була ініціатива тодішнього прем'єра Юлії Тимошенко. Опозиція вимагала передати їй комітети, що мають контрольні функції. Зокрема  бюджетний, регламентний, з питань соцполітики. Але розподіл комітетів став компромісом між владою та опозицією, вважає політолог 53-річний Олексій Гарань:
 

PostHeaderIcon Протягом року уряд хоче розпродати "своїм" залишки державних компаній

   Політика
“З молотка” можуть піти енергокомпанії, шахти та неліквідні підприємства. Експерти застерігають від непрозорості процесів. Український уряд має амбітний план приватизації на 2013-й рік. За підприємства, які ще залишилися у державній власності Фонд держмайна має виручити не менше 10,8 мільярдів гривень, знайшовши покупців на енергогенеруючі компанії “Донбасенерго” та “Центренерго”, а також на кілька ще непроданих енергопостачальних компаній. Окрім цього як мінімум чотири ТЕЦ – Дніпродзержинська, Херсонська, Одеська та Харківська -  мають піти з молотка, аби забезпечити поповнення бюджету. Також фонд вже розпочав підготовку до продажу понад десятка вугільних копалень та кількох збагачувальних вугільних фабрик. Інф.: DW.DE
 

PostHeaderIcon Іноді здається, що Україну віддали на відкуп ДАІшникам, податковим інспекторам та іншій нечесті

   Політика
У Грузії створюється відчуття, що влада і бізнес прагнуть не тільки до збагачення, але й до творення. В Україні жодна влада, здається, навіть не думала про те, щоб відповідати за свої передвиборні слова. Абсолютна більшість їхніх дій направлена на власні інтереси, а інтересами суспільства нехтують. Але Іноді здається, що Україну віддали на відкуп ДАІшникам, податковим інспекторам та іншій нечесті. Причому умови їх роботи як в поганій компанії - щоб не платити нормальну госзарплату чиновників оформили СПД-шниками, щоб вони самі збирали гроші зі своїх співвітчизників. Це реалії, до яких кожен з нас звик і часто навіть не рефлектує, адже інакше звихнутися можна. Про це - у статті в "Українській правді" Антона Онуфрієнка, редактора відділу "Бізнеc" газети "КоммерсантЪ". Фото: kyiv.comments.ua   Детальніше
 

PostHeaderIcon Ми прийняли найпрогресивніший податковий кодекс за останні десятиліття, - Обама

   Політика
Американський закон про пільги платникам податків прийнятий більшістю обох партій у Палаті представників 1 січня 2013 року. Президент Обама неодноразово називав це переломним моментом для середнього класу. Ось чому він працює з республіканцями і демократами в Конгресі, щоб досягти угоди, яка утримує прибутковий податок низьким для середнього класу і сприяє росту економіки. І, як пообіцяв президент, мільйонери і мільярдери також почнуть робити більше, щоб допомогти погасити дефіцит за рахунок поєднання збільшених постійних ставок податку і зниження податкових пільг.
 

PostHeaderIcon Україна перетворена "донецькими" на подобу колонії суворого режиму

   Політика
Демократичним шляхом в Україні до влади прийшли "політики', котрі демократію не переносять і на дух. І в українських громадян "донецькі" відбирають не лише права і свободи. Масово відбираються бізнеси і власність, навіть у тих, хто пережив лихі часи 90-х під час правління Леоніда Кучми. Вводяться закони джунглів, за яких для влади Конституція стала не більше, аніж фіктивним атавістичним політичним придатком. Тому виграти вибори у подібних "політиків" – виглядає чистою фантастикою... Нині Україна перетворена "донецькими" на подобу колонії суворого режиму, де українці змушені відбувати свій пожиттєвий термін. А народ потрібен тільки для того, щоб приносити цим пришельцям із минулого матеріальні блага. Про це - у статті Віктора Каспрука на Радіо Свобода.
 

PostHeaderIcon "Марусі Богуславці" виповнилося 85

   Культура і духовність
Народній артистці України Галині Яблонській 2 січня 2013 р. виповнилося 85 років
З Галиною Яблонською мене познайомив поет Микола Самійленко у березні 1996 року. Я готував тоді вечір пам’яті Зеновія Красівського і мені потрібні були виконавці сценарного задуму. Пан Микола й запропонував народних артистів України Галину Яблонську, Павла Громовенка та заслужену актрису України Галину Данилову.
Той вечір у Спілці письменників був надзвичайний! Благословив його отець Ігор Онишкевич. Виступали Левко Лук’яненко, Ярослав Дашкевич, Ольга Витвицька, Микола Самійленко, Євген Сверстюк, Анатолій Сопільник, чеченець Максуд Хужбаров, кобзар Віктор Лісовол, бард із Запоріжжя Олександр Черненко…
 

PostHeaderIcon 3 січня 1919 року Українська Національна Рада прийняла постанову про об'єднання ЗУНР і УНР

   Історія
3 січня у Станіславі (тепер Івано-Франківськ) Українська Національна Рада (орган народовладдя ЗУНР) прийняла постанову про злиття ЗУНР і УНР в єдину державу. Ця постанова стала підгрунтям для проголошення 22 січня 1919 року в Києві Акту Соборності (Злуки) українських земель в єдину державу.
У Львові 18 жовтня 1918 р. у малому залі Народного дому постала Українська Національна Рада.
 

PostHeaderIcon Аскольд Лозинський: Неправда в “Українській Правді"

   Виступи
Аскольд ЛОЗИНСЬКИЙ, Президент Світового Конгресу Українців (1998-2008)
“Українська Правда” на своєму сайті під рубрикою “Історична правда” опублікувала статтю відомого своїми обвинуваченнями проти українців, а зокрема українських націоналістів і ОУН, заробітчанина єврейської індустрії “Голокосту”, канадця, американця, українця з званням професора Університету Альберта, Джона-Пола Химки (так написано в УП, хоч, здається, правильно Гімка) про погром у Львові 1941 року.
Немає сумніву, що такий погром, зокрема над єврейськими інтелектуалами, відбувся у перших днях липня 1941 року. Питання тільки хто його скоїв.
 

PostHeaderIcon Запрацювала альтернативна Рада у складі 24-х "депутатів"

   Політика
Опозиція створила в Інтернеті альтернативну Раду і вже почала голосувати
До складу Альтерради входять вже 24 "депутати" - це кандидати, які не пройшли у ВР. Інтернет-проект Альтернативна рада, створення якого наприкінці минулого року анонсували харківські опозиціонери, запрацював. На головній сторінці сайту-парламенту зазначено, що він "створений з метою пошуку шляхів виходу України з політичної та економічної кризи, покликаний оцінювати плоди діяльності влади, включаючи ВР, а також пропонувати конструктивну альтернативу".
 

PostHeaderIcon Бюджет-2013: українці – виживатимуть, силовики – шикуватимуть

   Політика
Вже цього тижня Україна почала жити за новим кошторисом, красномовну оцінку якому свого часу дав очільник країни, назвавши його бюджетом виживання, що потребуватиме жорсткої економії коштів. Проте ці слова чомусь аж ніяк не в'яжуться із окремими статтями видатків держбюджету, які навпаки з року в рік продовжують впевнено зростати. Це, зокрема, стосується фінансування Генеральної прокуратури, яке в 2013 році зросте на 20,7% – до 3,2 мільярдів гривень. Вже зараз зрозуміло, що частина цих коштів піде на ремонт нових офісів Генпрокуратури, якій під кінець року Уряд передав у власність приміщення заводу "Арсенал" загальною площею 7,6 тисяч квадратних метрів.
 

PostHeaderIcon Україні, аби врятуватися, потрібні ще одні парламентські вибори

   Політика
Бог, либонь, вибрав за день уродин Степана Бандери 1 січня тому, аби українці з першого дня нового року пам'ятали: національна ідея власної державності для нас – понад усе. Саме тому "Слава Україні" і "Слава Героям!" це для нас, як "Отче наш". Із цим маємо просинатися і засинати…, - пише Олександр Горобець у своєму блозі на Gazeta.ua.
У середині дев'яностих років мені довелося багато годин провести у літерному літаку Л. Кучми, під час його офіційних візитів і робочих поїздок до різних країн світу. Я не раз чув на власні вуха, як він членам офіційних делегацій по-простецьке казав: "Шукайте національну ідею. Україна не може жити без неї…"

 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1234
mod_vvisit_counterВчора3071
mod_vvisit_counterЦього тижня18880
mod_vvisit_counterМинулого тижня39131
mod_vvisit_counterЦього місяця83103
mod_vvisit_counterМинулого місяця106517
mod_vvisit_counterЗа весь час12370445