ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
СІЧЕНЬ
22 - 100 років тому УНР проголосила Незалежність

У 2018-му відзначаємо такі знаменні дати:
22.01 - 100 років з часу проголошення Незалежності Української Держави (УНР) IV-м Універсалом Української Центральної Ради (22.01.1918)
03.04 - 100 років з Дня народження письменника Олеся Гончара (03.04.1918)

PostHeaderIcon Українські урядовці та комуністи роблять ікону з кремлівського кар'єриста

   Політика
Прес-центри Компартії України, Верховної Ради та Київської міської держадміністрації повідомили як приємну новину і певну свою заслугу, що 15 лютого у столиці на вулиці Десятинній, 8 урочисто відкрили меморіальну дошку з нагоди 95-річчя з дня народження двічі Героя Соціалістичної Праці Володимира Щербицького. Славословили його на цій урочистості віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул, голова КМДА Олександр Попов та перший секретар ЦК КПУ Петро Симоненко.
 

PostHeaderIcon Чиновників не хвилює доля архітектурних пам'яток та історичних будівель України

   Гаряча тема
Брак коштів на капітальний ремонт та розтягнені у часі реставраційні роботи призводять до руйнування історичних будівель. Цьогорічну зиму вдалось пережити не всім пам’яткам архітектури України.
У січні цього року у Києві обвалився дах Садиби Мурашка: трухляві дерев'яні перекриття не витримали ваги снігу. Цінна пам’ятка XIX ст., що на Малій Житомирській, руйнувалась уже понад 10 років.
Як зазначив голова підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександер Бригинець, чиновники нічого не зробили, аби врятувати будівлю, хоча знали про її критичний стан.
 

PostHeaderIcon Регіонали в Одесі витрачають кошти платників податків на порожні PR-акції

   Політика
День закоханих, повіривши в рекламу на сайті Одеської міськради, я попрямував на Приморський бульвар, де поруч із Воронцовським палацом і так званим Тещиним містком мало відбутися свято "Любов об’єднує". Яким же був мій подив, коли замість молодіжного народного гуляння побачив майже порожній майданчик, в центрі якого було встановлено агітаційний намет, над яким майоріли синьо-білі прапори "Молодих регіоналів". Виявилося, що саме їм Молодіжна рада при міському голові довірила  провести цей захід, а вони його фактично провалили.
 

PostHeaderIcon Леонардо да Вінчі написав щонайменше дві "Мони Лізи"

   Культура і духовність
Результати нових досліджень швейцарської "Мони Лізи", відомої як "Айзелуортська Мона Ліза", варто розглядати як доказ того, що ця картина не була пізньою копією "Джоконди", а написана самим Леонардо да Вінчі.
Про це, заявили експерти з фонду Мони Лізи в Цюріху, провівши ряд тестів.
Портрет Мони Лізи Айзелуортської, як всановили фахівці Швейцарського федерального технологічного інституту, був написаний між 1410 і 1455 роками.
 

PostHeaderIcon На Кубані порушують права українців

   Політика
16 лютого 1918 року Законодавчою Радою Кубані у Катеринодарі (тепер – Краснодар РФ) на українських етнічних землях (Кубань, Ставропілля, Чорноморщина, Терщина) було проголошено самостійну Кубанську Народну Республіку. 28 травня 1918 року між Гетьманом Української Держави Павлом Скоропадським і Головою Кубанської Народної Республіки Миколою Рябоволом було підписано Угоду про воз’єднання України і Кубані. 17 березня 1920 року Кубанська Народна Республіка була окупована більшовицькою Росією.
 

PostHeaderIcon 16 лютого - 200-річчя з Дня народження Степана Гулака-Артемовського

   Культура і духовність
Український співак, актор, композитор та драматург народився У Городищі на Черкащині 16 лютого 1813 року в сім'ї священика. Є автором першої української опери "Запорожець за Дунаєм", пісень "Спать мені не хочеться", "Ой, на горі та й женці жнуть", "Стоїть явір над водою".
"У Городищі досі є куток з назвою Гулаківка. Саме там стояла хата його батьків Степана та Варвари Гулаків-Артемовських, - розповів Олександр Щепак, директор Городищенського районного музею імені С.С.Гулака-Артемовського. - Батько в нього був священиком, старший за дружину на 10 років. Побралися, коли їй виповнилося 15. Народили дев'ятеро дітей. У їхній сім'ї виховувався двоюрідний брат Тараса Шевченка Євдоким. Хоч офіційно вважається, що Семен з Тарасом познайомилися в 1838 році в Петербурзі".
 

PostHeaderIcon Діти в Україні незахищені

   Громадянське суспільство
60,4% українців вважають, що права дітей в Україні не захищені.
Про це свідчать результати дослідження, проведеного Інститутом Горшеніна. Зокрема, близько третини (35,6%) опитаних вибрали відповідь "скоріше ні", близько чверті (24,8%) - "точно ні". При цьому кожен третій респондент (36,7%) вважає, що права дітей у країні захищені. З них відповіді "скоріше так" віддали перевагу 28,3%, "точно так" - 8,4% опитаних. Важко відповісти на це запитання - 2,9% громадян України.
 

PostHeaderIcon Янукович демонструє комплекси маленького защемленого хлопчика з Єнакієвого, - Бекешкіна

   Політика
В інтерв'ю ТСН.ua директор Фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна розповіла, які шанси у Януковича виграти вибори у 2015 році, та чому Луценка скоро звільнять.
Ірина Еріківна, коли ми з вами в минулий раз зустрічалися, як раз Печерський суд виніс вирок Юрію Луценку, і нам тоді здавалося, що це межа правової вакханалії, більшого свавілля бути не може. Зараз стало зрозуміло, що ми помилялися.
 

PostHeaderIcon Українським законодавцям ввели сперматозоїд українофобії, - Володимир Богайчук

   Політика
Про вагітність Ірини Фаріон
Нещодавно пресова служба ВО "Свободи" поширила повідомлення під назвою "Ірина Фаріон про мову як форму влади" в якому подано коментар Голови підкомітету з вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Ірини Фаріон до законодавчої ініціативи опозиційних депутатів під назвою "Про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні" до створення якого долучилася власною персоною і відома борчиня за українську мову.
 

PostHeaderIcon Чи вийде народ відстоювати свої права, чи нехай за нього це хтось зробить, - Анатолій Гриценко

   Політика
Запрошую до відвертої розмови...
Розумію, що нариваюся на шалений гнів клавішних активістів, але маю зреагувати на постійний плач Ярославни й глибоко імплантований політичний патерналізм.
І під останнім дописом, у якому я закликав людей, чиї законні права порушено, об'єднуватися і спільно їх захищати, і на всіх інших форумах, постійно звучить одне й те саме.
 

PostHeaderIcon Авіакатастрофа в Донецьку: перевізник не мав права здійснювати авіаперельоти (ВІДЕО)

   Гаряча тема
У розпорядженні приватної компанії "Південні авіалінії", літак якої здійснював рейс Одеса-Донецьк, - 4 літаки, які здійснювали лише нерегулярні рейси. Екіпаж мав усі необхідні документи на здійснення польотів. Проте до з’ясування причин падіння літака авіакомпанію позбавили права на польоти. (ВІДЕО)
 

PostHeaderIcon 15 лютого - Стрітення Господнє за Юліанським календарем

   Гаряча тема
На 40-ий день після народження Ісуса Христа Марія та Йосиф виконали закон, про який йдеться у Старому Завіті і який постановляв, що на 40-ий день після народження хлопчика, а на 80-ий — після народження дівчинки кожна мати мала принести до дверей святині однорічне ягня на цілопальну жертву, як знак визнання над собою найвищої Божої влади і подяки, а голуба – як жертву за гріхи. Після цього жінка вважалась очищеною.
Цей же закон приписував, що первородного сина треба було принести до святині та пожертвувати Богу.
Ця подія описується у Євангелії. Як сказано, у той час збулась передбачена Богом зустріч Христа з праведним Симеоном. Ось як описує нам той день св. Євангеліст Лука:
 

PostHeaderIcon В Україні для боротьби з корупцією бракує... самої боротьби

   Політика
Корупція та хабарництво нині у нас квітнуть так буйно, що вже неможливо обійти їх увагою. Із телевізійних і комп’ютерних ящиків, мов із рогу достатку, сиплються на наші голови щоденні кримінальні новини, нафаршировані розповідями про новоявлених здирників, лупіїв, хапуг та інших п’явок, що над усе базаринку люблять. Тож нерідко наш інформаційний простір тепер нагадує не бочку меду з ложкою дьогтю, а бочку смердючого дьогтю із мізерним украпленням меду. Аби не вподобатися до таких оповідачів мас-медіа і не викликати відразу в читачів, я вирішив чітко розмежувати свої  погляди на хабарництво, поділивши їх на серйозні та жартівливі. Отже, читайте те, що вам до смаку.
 

PostHeaderIcon Небанальний День Святого Валентина

   Культура і духовність
Якщо вечеря в ресторані чи прогулянка вечірнім містом вже не захоплює ані Вас ані Вашу половинку, можна спробувати долучитися до високого мистецтва у світле свято Валентина.
14 лютого Мистецький Арсенал запрошує усіх закоханих, і не тільки, на вечір, присвячений коханню та мистецтву.
 Для всіх гостей будуть організовані спеціальні екскурсії виставкою Kyiv Fine Art 2013,Ю а також лунатиме музика від діджеїв Olegue Zabava та Serge Jazzmate. Перлина програми - Homo Eroticus – поезія Ігоря Померанцева вперше українською!
 

PostHeaderIcon Повернення до смертної кари в неправовій державі є неприпустимим, - правозахисники

   Політика
Повернути смертну кару в Україні пропонують і комуністи, і "свободівці".
Депутати-"ленінці" навіть подали до Верховної Ради відповідний законопроект. ВО "Свобода", яке називає себе опонентом комуністів, стосовно такої найвищої міри покарання заперечень немає, але наголошує, що повертатися до цього варто не зараз. Адже за нинішньої судової системи страту застосовуватимуть лише як репресії, кажуть у політсилі Олега Тягнибока. Юристи ж заявляють про невідповідність таких пропозицій українському законодавству та міжнародним договорам. Про це йдеться у статті на Радіо Свобода.
 

PostHeaderIcon Київські вибори: дефіле певних персон та політичних сил, - Олег Соскін

   Політика
Голова УНКП Олег Соскін дав ексклюзивний коментар для порталу "Воля народу" щодо майбутніх виборів депутатів Київради та мера столиці.
Про участь у київських виборах уже заявляють деякі колишні столичні керманичі та політики. Яке Ваше ставлення до ймовірних учасників наступних виборчих перегонів та як Ви оцінюєте їхні шанси?
-
Вибори київського міського голови та Київради з кожним днем стають все ближчими. Практично вже розпочалось дефіле певних персон, які так чи інакше заявляють про своє бажання взяти участь в боротьбі за посаду міського голови. Виокремилась ціла низка таких фігур, які будуть брати участь у цих перегонах.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2080
mod_vvisit_counterВчора4742
mod_vvisit_counterЦього тижня6822
mod_vvisit_counterМинулого тижня32237
mod_vvisit_counterЦього місяця97355
mod_vvisit_counterМинулого місяця135438
mod_vvisit_counterЗа весь час11668965