В Києві близько 7,5 млн. кв. м. територій старої п'ятиповерхової забудови будуть зносити
За словами  начальника КО "Інститут Генерального плану міста Києва" Сергія Броневицького, для початку необхідно врегулювати це юридичне питання на законодавчому рівні.
Броневицький зазначив, якщо хоча б один мешканець старого будинку відмовляється переселятися в інше місце, то на цьому об'єкті не можуть розпочатися ніякі роботи. Однак, тут же виправляється, що за згоди 75% мешканців - до тих, хто не погодився вживатимуть заходів.

"Важливо, щоб на законних підставах існував певний відсоток людей, згодних переїхати в інше місце. Приміром, 70% або 75% з усіх мешканців окремо взятого будинку. Тоді до залишився кількістю можна буде вжити які-небудь процедурні методи, тобто знайти спосіб переселити цих незгодних мешканців", - сказав Броневицький.

Він зазначив, що такий принцип вже давно діє у всьому світі, і нічого страшного і катастрофічного в ньому немає.
"Сьогодні в Києві близько 7,5 млн. кв. м. територій старої п'ятиповерхової забудови. Цілі квартали таких будинків вже не підлягають ремонту та реконструкції. Їх зноситимуть", - сказав він.

Броневицький додав, що для мешканців, яких будуть переселяти, побудують стартові будинки, в яких вони тимчасово проживатимуть, а потім отримають нормальні квартири.

"На місці знесеної "Хрущовки", наприклад, буде побудований 10-ти, 16-ти або 25-поверховий будинок. Перші п'ять поверхів займуть раніше відселені мешканці, решту квартир буде реалізовувати інвестор. Адже його теж необхідно мотивувати і зацікавити, щоб привернути до даної комплексній програмі", - уточнив Броневицький.

Раніше повідомлялося про те, що в Києві нові будинки будуть будувати на околицях, в існуючих спальних районах, а також на територіях спеціального призначення, наприклад, на місці колишніх військових частин.

Інф.: e-finance.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити