Микола СЛАВИНСЬКИЙ, член Національної спілки письменників України, для Волі народу
Нещодавно в загнидених українських журналістів вилупилися воші. Де взялася перша з них, так і не встигли з’ясувати, бо воші стрибали з однієї голови на іншу, й ця епідемія розгорталася шалено, нестримно, з великим азартом і любов’ю до своїх носіїв. Вона ще раз підтвердила: вошивість – нова риса нашої споконвічної ментальності й типове явище навколишньої дійсності. Неждано-негадано виявили педикульоз і в багаторічного керівника Національної спілки журналістів України Ігоря Лубченка:
Експерти закликають впроваджувати ринок землі лише після інвентаризації
18 квітня в Центрі національного відбувся круглий стіл, присвячений проблематиці захисту прав українців - власників земельних паїв в процесі впровадження ринку землі.
Попри існування мораторію на продаж сільськогосподарських земель, не селяни в більшості володіють нею: «Склалася ситуація, що 11 млн.га зосереджено в руках всього лише 200 надзаможних осіб», - наводить статистику Борис Кушнірук.
Про що не сказано у фільмі «Тюрма №1»
"На початку квітня в програмі «Знак оклику» каналу ТВі вийшов фільм Костянтина Усова «СІЗО № 13. Тюрма № 1». У фільмі тривалістю понад 40 хвилин відображено результати роботи команди журналістів за понад півроку. Я був одним із тих, до кого також звертався пан Усов. На жаль, на той час я не мав можливості проводити відеозйомку. Якби така можливість була, я б це, безумовно, робив, хай би мені загрожував карцер"...
""Тиждень" подає коментарі учасника "податкового майдану" Сергія Коcтакова до фільму Костянтина Усова.
 Резиденція "Межигір'я" уже відклалася у суспільній свідомості як символ корупції президентського масштабу.
Сьогодні " Українська правда" вперше публікує (автор Сергій Лещенко) фотографії внутрішнього оздоблення одного з об'єктів у "Межигір'ї". Це - не декорації, а справжнє місце дозвілля президента.
Читачам пропонується оцінити розмах за допомогою ілюстрацій, зроблених у іншому, значно меншому за масштабами приміщенні. Оприлюднені фотографії так званого "палацу на воді" –дебаркадеру «Галеон» у нижній частині "Межигір'я", на березі Київського моря.
За інформацією джерел Української правди, спорудження цього дива несмаку та кітчу коштувало 75 мільйонів гривень. Детальніше
Детальніше
Інф. Волі народу
У четвер, 5 квітня, в Українському домі в Києві розпочав свою роботу Національний круглий стіл «Місія інтелігенції та вільних людей України», де обговорювали світові виклики і головні проблеми України в гуманітарній, економічній та суспільно-політичній сферах.
«Національний круглий стіл під гаслом «Вільна людина у вільній країні» стане новим інститутом, що започаткує демократичний процес вираження суверенної волі народу України через свідому комунікацію і співпрацю вільних людей», - переконані ініціатори його скликання, учасники групи «Перше грудня».
Вахтанг КІПІАНІ, журналіст, історик, головний редактор сайту "Історична Правда"
Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса?
У кожного є своя відповідальність перед Богом і сумлінням за зроблене на цьому світі. У Віктора Медведчука (який зібрався повернутися в публічну політику - ред.) – так само.
Керівник Союзу адвокатів України, заслужений юрист України навряд чи потребує мого захисту, але... Детальніше
Віктор ТУПІЛКО, фундатор музею "Смолоскип" (м. Донецьк)
Олекса Гірник. Протест ціною життя: спалився за Україну
В ніч на 21 січня 1978 року, в день Злуки, Олекса піднявся на Чернечу гору в Каневі. З собою мав дві каністри з бензином і запальничку.
Був мороз – 15 градусів, багато снігу. Охорона музею Тараса Шевченка сховалася в теплі, та й Олекса розрахував свої дії так, щоб йому ніхто не заважав – тому вибрав нічний час.
Чотири рази обійшов (залишилися сліди в снігу) навколо могили Тараса Шевченка. Спустився до схилу гори, звідкіля видно Дніпро. Розкидав близько тисячі заздалегідь виготовлених власноруч листівок.
Підійшов до самого краю гори. Облив себе бензином. Дістав ножа і запальничку. Натиснув на гачок запальнички – все тіло палахнуло факелом. Детальніше
Підсумки саміту в Сеулі: Обама подарував Україні мільйон на вибори, а наша влада попросила автозавод
Сьогодні увечері український президент покине Сеул. Їде Янукович в хорошому настрої, адже перебування в цьому місті відродило надії на те, що геополітичні плани українського керівництва таки здійсняться. Надію на це подарували зустрічі з президентом США Бараком Обамою та лідерами Євросоюзу, повідомляє газета "Сегодня" Детальніше
10 березня відійшов у засвіти голова Проводу Українських Націоналістів, видатний політичний діяч Микола Плав'юк.
Народився 5 червня 1925 р. у с. Русові на Галичині (нині - Івано-Франківська обл.). Вчився у Снятинській школі, де розпочав свою громадсько-політичну діяльність, увійшовши до юнацтва, а згодом до членства ОУН.
Під час Другої світової війни брав участь у підпільній роботу, перебував у складі 2-ї Української дивізії УНА, 1946 року закінчив середню школу в таборі переміщених осіб, Мюнхенський університет (1949). Член Центрального союзу українських студентів (ЦЕСУС), "Пласту" та ін.
Cьогодні виповнюється 198-ма річниця з дня народження відомого генія України – Тараса Шевченка – поета, письменника, художника, громадського діяча, філософа, політика, фольклориста, етнографа, історика.
Замість Межигірського Спаса, який малював Шевченко, будуть теплиці для Януковича?
Мова йде про рисунок Т. Шевченка «Києво-Межигірський монастир», виконаний художником в околицях колишнього села Міжгір’я Київського повіту Київської губернії (нині мальовнича місцевість Києво-Святошинського району Київської області), що знаходиться приблизно за 20 км на північ від Києва, поблизу міста Вишгорода, на березі Дніпра.
|
|