Пілоти Ту-154 перед катастрофою кричали: "Закрилки знерухомило!", "Ми падаємо!"
 Експерти розшифрували запис одного бортового самописця Ту-154. Зокрема, уже розшифрована розмова в кабіні пілотів. На записі один із пілотів кричить: "Закрилки - усе, гайка!", а інший: "Командире, падаєм!.."
 
Розшифрування:
 
- Швидкість 300 (Нечітко.)
 
- (Нечітко.)
 
- Стійки закриті, командире.
 
- (Нечітко.)
 
- Отакої!.. Їж її туди ж!
 
(Звучить пронизливий сигнал.)
 
- Закрилки, хіба?.. Шо за віскряк?!
 
- Висотометр!..
 
- Нам... (Нечітко.)
 
(Звучить сигнал про небезпечне зближення із землею.)
 
- (Нечітко.)
 
- Командире, падаєм!..
 
Розшифрування першого мовного самописця показало, що перед катастрофою в Ту-154 спрацював датчик перевищення кута атаки, повідомило видання Life.ru з посиланням на джерело, близьке до слідства.
 
"В екіпажу під час набору висоти виникли якісь проблеми зі злітно-посадковою механізацією. Закрилки керують рухом літака по вертикалі на малих швидкостях. У випущеному стані вони збільшують підйомну силу крила. Положення закрилків важливе як під час зльоту, так і під час посадки. Можливо, це була помилка пілотів під час управління механізацією, а можливо, і несинхронне зняття механізації", - сказало джерело.
 
За його словами, аварія сталася, коли пілоти прибирали механізацію, а літак йшов у великому куті тангажу. Сталося випадіння з ешелону під час маневру вправо.
 
Ймовірно, причиною катастрофи Ту-154 могла стати відмова гідросистеми літака, що призвело до повної втрати пілотами можливості керувати лайнером. А причиною відмови гідросистеми літака, у свою чергу, могло стати коротке замикання в одному з двигунів, зазначило джерело.
 
Запис другого піднятого самописця поки не розшифрували.
 
Також з'явилася відеосхема падіння лайнера:

Зпис чорного ящика:

Інф.: ua.korrespondent.net     

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити