Катерина МЕДОВНИК, журналіст

У Києві 14 травня відбулася всеукраїнська акція «День гніву», яка проходила в «Маріїнському парку» біля Верховної Ради. У результаті правоохоронними органами було затримано активістів, побито багато людей і навіть жінок!
За планом захід мав початися об 11.00, але люд збирався значно раніше. Вже з 6-ої години ранку на місці почала чергувати міліція, яка потім (десь об 11.00) не давала пройти людям, які хотіли приєднатися до акції. Їх просто зупиняли і не пускали.
Перед початком мітингу, один чоловік намагався вкрасти намет в організаторів. Коли учасники акції його затримали, міліція довгий час не звертала на інцидент уваги, незважаючи на прохання людей підійти і в усьому розібратися. Ніхто самосуд не чинив. Тільки через декілька хвилин у справу вмішалися міліціянти, які забрали грабіжника.
11.00. Акція почалася, незважаючи на те, що не дозволили завезти апаратуру (мікрофони, колонки тощо). З рупором в руках почали виступати представники народу, лідери громадських рухів… Вони закликали об’єднатися, не зациклюватися на різницях сходу та заходу, гуртуватися разом з метою покращити життя в країні. Все відбувалося мирно. На мітингу були присутні представники з різних міст України (як сходу, так і заходу). Єдине, що час від часу поступала інформація про те, що нібито акцію припинять, адже є певне розпорядження про заборону проводити масові зібрання в столиці до 14 червня. Цю заяву відкрито демонстрував журналістам Володимир Поліщук - начальник прес-служби Головного управління Міністерства внутрішніх справ України. «Ми навпаки підтримуємо бажання громадян висловлювати свою думку, але є рішення суду про заборону проведення мітингу. Міліція його виконує. Не потрібно відстоювати свої права на акціях протесту! Спочатку необхідно подати апеляцію, на це залишилося 10 днів. Але наразі з 14 травня по 14 червня біля Верховної Ради заборонено встановлювати намети. Сьогодні київська міліція виділяє 1400 працівників для охорони громадського порядку. Мета – не допустити конфліктів між різними політичними структурами і громадськими організаціями» – зазначає пан Поліщук.
Спочатку конфліктів ніяких не було. Хтось один виступав, інші слухали. Висловити свою думку міг кожен бажаючий. Згодом навіть вдалося пронести одну колонку з мікрофоном, аби було ліпше чути тих, хто мав що сказати народу.
Взагалі-то акція планувалася як зустріч депутатів з виборцями (про це сказав голова європейської партії Микола Катеринчук) . Приблизно о 14.00 було вирішено поставити намети для того, аби зробити приймальні для депутатів, і тоді люди змогли б цивілізовано поспілкуватися з ними. Утім силовики перешкодили цьому, посилаючись на рішення суду. У результаті на галявині біля будівлі ВР між правоохоронцями і мітингувальниками сталася бійка. Спочатку представники спецпідрозділу «Беркут» почали силоміць забирати (виносити за руки і за ноги) основних активістів. Серед них були Микола Коханівський, Валерій Куценко, Володимир Бесараб, Юрій Панченко, Сергій Тищенко, Валерій Бобчун. Далі міліціанти зробили величезне коло, в яке потрапили багато людей. Дехто намагався вирватись з нього, але закінчилося це тим, що і їх потім намагалися затримати та силоміць занести в міліцейський автобус. На щастя багатьох людей відбили від озброєних правоохоронців, які піднімали руки навіть на жінок! Представники "Беркута" під наказом «Нє пускать, єслі нада – рвать» затримували учасників акції, "висмикуючи" з натовпу по одній людині. Тобто таким чином «в руки велетнів-правоохоронників» міг потрапити кожен учасник, без винятків. Також серед затриманих була жінка, яку так само несли за руки і за ноги до міліцейського автобусу. Їй стало зле і її відвезли до лікарні.
Через деякий час, коли мітингувальники оточили автобус, де сиділи затримані, всім повідомили, що спочатку «правопорушників» відвезуть до Печерського РУВС. Далі відпустять тільки тих, , котрі вперше брали участь у масових заходах. Звичайно, що з цим рішенням ніхто не погодився, і народ став вимагати відпустити активістів на місті.
Приблизно о 16.00 випустили першого затриманого. Ним був Сергій Тищенко. Він показав складений проти нього протокол, де зазначалося, що його було скручено і силоміць затягнутого до міліцейського автобусу через нецензурну лайку на представника спецпідрозділу «Беркут».
Через півгодини випустили Миколу Коханівського, у якого в протоколі було написано теж саме. Ще протягом 30 хвилин по черзі випускали інших затриманих.
«Ми намагалися встановити намети, щоб організувати зустріч з народними депутатами. Тільки взяли сумки, нас почали брати. Ми звичайно ж пручалися, бо чому стоять біля ВР стільки наметів, а наш не може стояти? Мене почали кудись тягти, бо я стояв найблище до депутата Михайла Волинця, який теж потім постраждав. Мене крутили, ламали… Я пручався скільки міг, але в решті-решт мене взяли і понесли до «Автозаку» – розказує Микола Коханівський.
На цьому акція не закінчується, адже вона безстрокова. Олександр Данилюк, лідер громадського руху «Спільна справа», ініціатор і координатор всеукраїнської акції «День гніву» закликає усіх небайдужих людей прийти об 11.00 15 травня до Маріїнського парку.

Саму бійку можна побачити ось тут:
http://www.youtube.com/user/endryx68#p/u/6/BVROhdwFuHU
http://www.youtube.com/watch?v=PsgXx7HWKfc&feature=player_embedded
Акцію до бійки можна побачити ось тут:
http://www.youtube.com/watch?v=wtdLY_solyU

Джерело

 

Коментарі

 

Коментарі  

 
+1 #2 San 17.05.2011 22:22
[quote name="enejjj"]1 Выбор или создание сети общения единомышленнико в, объединённых одной идеей - "народ должен принимать непосредственно е участие в управлении государством".
Вот ответ:
http://conference.osp-ua.info/
Цитувати
 
 
+1 #1 enejjj 17.05.2011 12:00
1 Выбор или создание сети общения единомышленнико в, объединённых одной идеей - "народ должен принимать непосредственно е участие в управлении государством".
2 Сознательный отказ от объединения в организацию любого формата, от названия, флага, политической окраски и т.д., или уже нельзя называться народом.
3 Сознательный и необходимый отказ от вождя, системы лидеров и вертикали власти.
4 Каждый желающий, любого возраста, гражданства и вероисповедания , любая организация, партия или конфессия может независимо поддерживать идею народовластия.
5 Каждый единомышленник, организация и т.д. будет распространять информацию об этом народном движении любыми желаемыми ими путями и средствами.
6 Увеличение числа поддерживающих идею народовластия до одного миллиона человек,
позволит проводить мирные законные акции по достижению прямого народовластия.
а) Сборы подписей для проведений референдумов всех уровней.
б) Сборы подписей для коллективных обращений в суды всех уровней.
в) Сборы подписей под коллективными обращениями для отзыва или отстранения, депутатов и других представителей власти.
г) Сборы подписей для выражения воли народа Верховной Раде, относительно принятия или отмены законов.
д) Согласованное, массовое проведение мирных и законных акций всех типов.
е) Масштабная общая поддержка для решений локальных проблем каждой отдельной части народа.
Цитувати
 

Додати коментар

Захисний код
Оновити